Hodowla psów i transport Ukraina-Polska

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Justyna.M87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Justyna.M87 » pn 23 lip, 2018 12:00

Witajcie. Chciałam kupić Buldoga francuskiego na Ukrainie. Czy może ktoś mieszka tam i pomoże mi znaleźć dobra hodowlę ? Na Internecie są różne ogłoszenia ale hmm czy piszą prawde :?

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » czw 26 lip, 2018 11:07

Moja rada to zacząć od naszego Urzędu Celnego i służb weterynaryjnych. Może coś się zmieniło ale 5 lat temu wyglądało to tak: Przy wjeździe psa z Ukrainy na obszar UE (nawet jeśli był tam tylko tranzytem) wymagane jest specjalne badanie krwi wykonywane u nas tylko w Instytucie Weterynarii w Puławach. Jak ze zwierzętami tam urodzonymi nie wiem, chyba kwarantanna. Pozostaje przemyt.
Stasiu47

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: kniazix » czw 26 lip, 2018 12:26

piszesz chyba o badaniu przeciwciał przeciwko wściekliźnie...badanie musi byc wykonane przez laboratorium zatwierdzone przez KE, a takie są na Ukrainie. Z kwarantanny raczej nici, zoo tam nie prowadzą ;)
Cała papierologię najlepiej obgadać z hodowlą, jak się juz ją znajdzie.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 28 lip, 2018 22:42

A ja tak z innej beczki...
Przede mną w kolejce we wtorek w Dorohusku jechała Szwedka z dziećmi i psem, nie chcieli jej wpuścić do Polski...
Pomijam fakt, że ani kobita ani facet (celnicy, oboje ok. 40 lat) ni w ząb po angielsku nie mogli się z nią dogadać, to jakim cudem wpuścili ich z Polski do Ukrainy a nie chcieli z powrotem wpuścić do Jewrosojuza?? [co powtarzał syna kobiety]
Gdy matka zaczęła płakać zaproponowałem pomoc tłumacza, ale celniczka ponoć się dogadała (w budce). Gdy wyjeżdżałem skierowali ich na bok, za płot po lewej stronie, gehenny ciąg dalszy...

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » ndz 29 lip, 2018 11:41

Może wjechali przez Rosję, która uznana jest za kraj wolny od wścieklizny. Pozostaje wycofać się i wjechać do UE z Rosji.
Stasiu47

Tamożnik Otwiortka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Tamożnik Otwiortka » wt 07 sie, 2018 12:11

To może ja coś dodam jako ten "z drugiej strony barykady" , niestety bezmyślność samych ludzi doprowadza do problemów, niestety zawsze to celnik jest tym złym i czepiającym się . W przypadku tych państwa z Szwecji na 99 % piesek nie posiadał żadnego dokumentu ,wyjechać wyjechał bo nikt nie zabroni ale problemy pojawiają się przy powrocie . A osoby postronne widzące taką sytuację interpretują ja jako przykład " pastwienia" się funkcjonariusza. Żyjemy w czasach wszechobecnego internetu co szkodzi zapytać wujka Google , a nie wyjazd "na pałę" i później problemy. Mam również nadzieję , że Pani Justyna.M 87 zainteresuje się wymaganymi dokumentami jak np. Paszport ( wzór unijny) , świadectwo zdrowia , badanie "miareczkowania" wydane przez akredytowane ( przez UE) laboratorium , że nie zostaną Pani wciśnięte fałszywki tych dokumentów. Życzę Powodzenia.

ODPOWIEDZ