Przewożenie Heetsów z Ukrainy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
PolishSausage
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: PolishSausage » ndz 12 sie, 2018 23:18

Witam.
Mam pytanie odnośnie przewożenia przez granicę Heetsów. Są to w skrócie papierosy, które wkłada się do podgrzewacza(IQOS). Jest to dosyć świeże w Polsce i nie ma na nie jeszcze akcyzy. Czy są one traktowane jak papierosy i ile mogę ich przewieźć pociągiem? Co w przypadku gdy przewiozę nieznacznie więcej niż jest to dozwolone?(np. 2-3 więcej)?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 13 sie, 2018 08:44

PolishSausage pisze:
ndz 12 sie, 2018 23:18
Witam.
Mam pytanie odnośnie przewożenia przez granicę Heetsów. Są to w skrócie papierosy, które wkłada się do podgrzewacza(IQOS). Jest to dosyć świeże w Polsce i nie ma na nie jeszcze akcyzy. Czy są one traktowane jak papierosy i ile mogę ich przewieźć pociągiem? Co w przypadku gdy przewiozę nieznacznie więcej niż jest to dozwolone?(np. 2-3 więcej)?
Podejrzewam że są traktowane jak zwykłe papierosy a więc pociągiem możesz przewieźć legalnie jedynie 40 sztuk. W przypadku przekroczenia limitów może to być potraktowane jako przemyt i wtedy zostanie nałożona kara grzywny...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ