Przejście graniczne Малі Селменці (UA) — Veľké Slemence (SK) — dojazd z Użhorodu

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Przejście graniczne Малі Селменці (UA) — Veľké Slemence (SK) — dojazd z Użhorodu

Post autor: eyescrime » pt 05 lip, 2019 21:19

Witam,

Czy orientuje się ktoś jak dostać się z Użhorodu do wioski Mali Selmentsi (Малі Селменці) na przejście graniczne ze Słowacją (Vel'ké Slemence) ?

Czy kursują jakieś marszrutki ? Czy ktoś w ogóle przekraczał już granicę w tym miejscu ?

Planuję właśnie przekroczyć granicę w tym miejscu na początku sierpnia, dlatego pytam.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » pt 05 lip, 2019 22:48

nie przekraczałem, ale z ciekawości sprawdziłem gdzie to vogle jest ;) wyswietlaja sie autobusy jadace z Uzgorodu na granice wiec chyba cos jezdzi. A przejscie podobniez czynne w godz.9-21

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » pt 05 lip, 2019 23:29

kniazix pisze:
pt 05 lip, 2019 22:48
nie przekraczałem, ale z ciekawości sprawdziłem gdzie to vogle jest ;) wyswietlaja sie autobusy jadace z Uzgorodu na granice wiec chyba cos jezdzi. A przejscie podobniez czynne w godz.9-21
Dzięki ! Właśnie poznałem to przejście przez słowacki film "Hranica" z 2009 r. który dzieje się wokół tego przejścia : http://www.hranica.sk/.

Dla zaciekawionych : https://pl.wikipedia.org/wiki/Granica_(film_2009).
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » ndz 18 sie, 2019 21:42

Tak wygląda to małe piesze przejście graniczne. Miasteczka po obu stronach granicy nie zbytnio ciekawe się wydają, z obu stron kościoły zamknięte, trochę szkoda, chętnie by się zajrzyło do środka. Tablica informacyjna już po słowackiej stronie. Stałem jakieś 20 minut w kolejce na granicy. Po stronie ukraińskiej dużo małych sklepów, po słowackiej ponoć nic.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » śr 11 wrz, 2019 20:05

O, czyli jest też dla pieszych? Nie ma pasa dla paszportów UE jak w Medyce?

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » śr 11 wrz, 2019 20:41

DobryDuch pisze:
śr 11 wrz, 2019 20:05
O, czyli jest też dla pieszych? Nie ma pasa dla paszportów UE jak w Medyce?
Nie, nie ma, jest tylko jeden pas dla wszystkich. To jest przejście wyłącznie piesze.

ODPOWIEDZ