kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » wt 02 lip, 2019 05:43

Strona a wlasciwie 2 maja nieco inną nazwe ale ja zawsze wpisuje w gogle kordon.ua i mam to.http://kordon.sfs.gov.ua/ https://dpsu.gov.ua/ua/border/

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » wt 02 lip, 2019 07:27

Wjazd do Ukrainy, pon. 1 lipca, godz. ok. 15ta, Dorohusk
razem 25 minut, rekord

Byłem pierwszy i jedyny przez kilkanaście minut po polskiej stronie z UE, pozostałych samochodów mało - ok. 20-30.
Co ciekawe mieli mało funkcjonariuszy, pas dla UE zamknięty, podszedłem do kobitki i powiedziała, że mnie wpuści za chwilę pierwszego, miło.

Gdy przejechałem most i wjechałem na stronę ukraińską stał tylko jeden samochód (!), czegoś takiego nie było jeszcze ;)
Za mną podjechał Białorusin, miał trochę ciuchów itd. cofnęli go na czerwony pas, chyba się faktycznie nie lubią (UA - BY)

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: KrzysztofLtm » czw 04 lip, 2019 11:38

https://dpsu.gov.ua/ua/map klikając w ikonke danego przejscia mozna sie dowiedziec np ile aut jest przed szlabanem,tylko po stronie UA,np teraz w Ravie jest 30 samochodow przed szlabanem z karteczkami.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » pt 05 lip, 2019 12:02

...plus nie wiadomo ile bez karteczek ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » sob 06 lip, 2019 12:20

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, powinienem przetestować czas pokonania przejścia granicznego w Korczowej w niedzielę o wczesnej porze (pomiędzy 4-ą a 5-tą). Liczę, iż całość nie zajmie więcej niż półtorej godziny - z uwzględnieniem zmiany czasu na wschodnioeuropejski :lol: Czy się mylę? Ktoś ma podobne doświadczenie?

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » ndz 07 lip, 2019 13:38

Cudów ciąg dalszy... :D
Sobota 6 lipca, Jagodzin, poranek, wjazd do Polski
Całość 1 godzina, byłoby 30-40 minut gdyby nie zmiana polskich celników o 8 rano.
Na drodze ukraińskiej nikogo, przy "budkach" ukraińskich byłem drugi, nigdy tak się mi nie udało... następnie ominąłem ukraińskie auta na moście i w kolejkach do polskich "budek" (razem ok. 80 samochodów na oko) i byłem pierwszy w kolejce unijnej.
Na minus bardzo upierdliwa celniczka, cierpliwie cierpiałem gdy wszystko wywalała do góry nogami, ale gdy musiałem otworzyć zapakowaną taśmą klejącą chałwę w kartoniku (tak pakują, naklejki z producentem itd. oczywiście były), to nie wytrzymałem i się pokłóciłem z francą... :x
Do Polski była długa kolejka na kilka ładnych godzin, pełno samochodów na drodze.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » pn 08 lip, 2019 08:26

Zepsułem...
Zamiast edytować cytowałem...
W ostatnim zdaniu chodziło o wjazd do Ukrainy. Można usunąć ten post

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » pn 15 lip, 2019 19:48

jak myślicie, jak może być piątek wieczór-sobota rano na Dorohusku? Nieśmiało planuję wyjazd z 1.5 rocznym dzieckiem nad Świteź z Lublina...i zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens. Ostatnio byłem na tej granicy w 2015....

ODPOWIEDZ