Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pn 15 lip, 2019 16:26

KrzysztofLtm pisze:
pn 15 lip, 2019 13:23
ochud pisze:
pn 15 lip, 2019 10:24
Dzięki za info. A jak na tym przejściu, sprawnie idzie, wiem, że to pewnie nie ma reguły.
Sprawnie poza jakimis wyjatkowymi przypadkami jak.np swieta.Kiedys w jakąś niedziele wybralismy sie z nudów do Sokala,na pizze,zakupy,wjezdzamy na przejscie a tam ani zadnego samochodu,ani celnika tylko jakis pies łazi,bylismy jedyni na przejsciu.Niedawno bylismy w poblizu,postanowilismy skoczyc na zakupy przy okazji.Wjazd okolo 25 min chyba,wyjazd dluzej,ok godz bo trafilismy na zmiane celnikow.Jedna uwaga,za przejsciem nie ma stacji paliw,najblizsza Czerwonograd/nie licze Sokala bo to nie po trasie na Lwów/
Poza tym,ale to moje subiektywne odczucie,panuje tam wzgledny porządek,nie ma przepychania,jest jakos spokojniej.Choc kiedys mialem wstret do tego przejscia,to dlatego ze jadac kiedys na Swieta Bozego narodzenia do Lwowa stalem tam 13 godzin.Pamietam jeszcze ukrainską celniczke ktora autentycznie nam wspolczuła.Ale juz mi wstret przeszedł. :D Ps,moja osobista rada-polecam miec z soba kilka 2-zlotowek-na wc,gdyby była taka potrzeba.Ja ostatnio latalem po przejsciu szukajac drobnych pieniazkow.... :D :D :lol: :wink:

ochud
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ochud » pn 15 lip, 2019 17:13

Dzięki za cenne rady :lol:

bzyq_74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bzyq_74 » pn 15 lip, 2019 17:15

Dracid pisze:Powoli przepełzniesz do Nemirowa, jest mega dramat, ale przejezdny. Grunt to nie próbować nadganiać, bo ni stąd ni zowąd wpadniesz w jamę.
Dzięki Obrazek. Będę pełzał.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pn 15 lip, 2019 21:58

Remontowany przez dobrych kilka lat most nad Bystrzycą Sołotwińską oddany w końcu do użytku. Skorzystają z niego podróżujący w Karpaty drogą H10 (od Kałusza). Pozostałe odcinki obwodnicy I-F chyba bez zmian, czyli dosyć marnie...

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 27 lip, 2019 20:24

Trwa remont lwowskiej Kilcewoji Dorohy (czyli obwodnicy :wink:), Na odcinku którym się poruszałem, czyli od zjazdu z H09 w Pasikach Zubryckych (gdzie budowane jest rondo) po niemal Sknyliw, wyłączony jest z użytku jeden pas ruchu. Korki niemiłosierne, jak na tamtejsze realia.

aldach
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aldach » pn 29 lip, 2019 10:34

Wybieram się niedługo do Ivano-Frankivska, a potem do Użhorodu - czy ktoś wie jak wygląda droga ze Stryja do Użhorodu?

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » wt 06 sie, 2019 14:55

ze dwa lata juz tamtedy nie jechalem, przypomnijcie mi:
z chyrowa na lwow - lepsza droga jest przez stara sol i stary sambor czy prosto przez skeliwke na sambor?
pamietam, ze ktoras z nich to koszmar, ale nie pomne, ktora.

mazurek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mazurek » wt 06 sie, 2019 21:53

Z Chyrowa do Sambora tylko przez Stary Sambor, czyli w Chyrowie na skrzyżowaniu w prawo. Ta droga na wprost na Sambor jest praktycznie nieprzejezdna.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: mazeno » śr 07 sie, 2019 08:54

no wlasnie tak mi sie cos wydawalo - ostatnio jak jechalem w tamta strone to jak gupek pojechalem na skrzyzowaniu prosto - przez nastepna godzine myslalem, ze szlag mnie trafi.
dzieki.

aldach
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aldach » pt 09 sie, 2019 18:42

Kilka porad po ostatnich jazdach:
Od granicy w Krościenku do Drohobycza bardzo przyzwoicie się jedzie (oczywiście przez Stary Sambor).
Drohobycz - Stryj wszystko OK.
Stryj - Ivano-Frankivsk - jak już ktoś posał pierwsze kilkanaście kilometrów to tragedia, szczególnie przed Bolechowem i w samym Bolechowie. Tam w zasadzie brak jakiejkolwiek nawierzchni drogi. Za Bolechowem zadziwiająco dobrze, do samego Ivano-Frankivska super droga.
Z Ivano-Frankivska:
- do Kołomyi super,
- do Buczacza różnie, ale z reguły nie najgorzej, da się przejechać bez większych przygód.
- do Rohatynia przez Halicz i Bursztyn bardzo dobrze. Dalej do Brzeżan tragedia. Wracając z Brzeżan do Rohatynia ostatnie 11 km jechałem 25 minut. A już pod żadnym pozorem nie wolno jadąc z Ivano-Frankivska do Brzeżan próbować ominąć Rohatynia obwodnicą, jak wskazują kierunkowskazy - ja niestety spróbowałem. Nie popełnijcie tego błędu.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 11 sie, 2019 12:39

aldach pisze:
pt 09 sie, 2019 18:42
Za Bolechowem zadziwiająco dobrze, do samego Ivano-Frankivska super droga.
Czy ten odcinek "Dziesiątki" został dopiero co gruntownie wyremontowany, bo aż się wierzyć nie chce? ;) Czy to Ty wstawiłeś oceny na Navizorze (26.07.), czy też ktoś inny jeszcze potwierdza zmiany na lepsze? A na odcinku Morszyn - Bolechów coś się pozytywnego dzieje?
aldach pisze:
pt 09 sie, 2019 18:42

A już pod żadnym pozorem nie wolno jadąc z Ivano-Frankivska do Brzeżan próbować ominąć Rohatynia obwodnicą, jak wskazują kierunkowskazy
Masz na myśli zakręt w okolicach Wierzbołowców (Вербилівці)? NIgdy nie dostrzegłem, iż jest tam jakakolwiek obwodnica; wyglądało mi to zawsze na zjazd do jednej z podrohatyńskich wsi. Dopiero teraz sprawdziłem na street viewerze i istotnie widzę drogowskaz :lol: Ale jakie może to mieć znaczenie jeśli M12, jak piszesz, w rozsypce...

aldach
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aldach » ndz 11 sie, 2019 22:08

Czy ten odcinek "Dziesiątki" został dopiero co gruntownie wyremontowany, bo aż się wierzyć nie chce? ;) Czy to Ty wstawiłeś oceny na Navizorze (26.07.), czy też ktoś inny jeszcze potwierdza zmiany na lepsze? A na odcinku Morszyn - Bolechów coś się pozytywnego dzieje?
Nie wstawiałem oceny, ale tam naprawdę jedzie się OK. Na odcinku Morszyn - Bolechów nie dzieje się nic poza małymi tragediami kierowców.
Masz na myśli zakręt w okolicach Wierzbołowców (Вербилівці)?
Tak, to dokładnie to miejsce.

aldach
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aldach » ndz 11 sie, 2019 22:09

Droga ze Stryja do Użhorodu bardzo dobra, a mniej więcej od połowy tylko dobra (co nie zmienia faktu, że jedzie się szybko)

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: marcin- » ndz 18 sie, 2019 20:06

droga z Łucka na południe do Poczajowa (M19 przez Dubno do Krzemieńca -> P26 Poczajów)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ogólnie na 3+
kilka odcinków nówka, kilka kiepskich z dziurami i garbami, ale odcinek 1,5 km od południa aż do wsi Маслянка po prostu dramat - dla czołgów
fragment drogi międzynarodowej M19 i dno totalne: wyrwy, garby, dziury, jechać 5 km/h slalomem od lewej do prawej strony jezdni...
To co gościu tu wstawił to złoto jeszcze: https://rivne1.tv/news/71753
prawie zero dziur i małe "garbusie" :) 3 lata zrobiły swoje

droga z Krzemieńca do źródła św. Anny (Onyshkivtsi)
-------------------------------------------------------------------
- odcinek od (50.1213382, 25.6837499) do (50.163852, 25.607864) stan 3+/4-
- odcienk od (50.163852, 25.607864) do (50.180015, 25.606599) stan bardzo zły (ale lepszy niż Maślanka :D )

Szkoda, że w Navizor czasem tylko po kila ocen, jednoosobowo zmieniam kolor drogi - tak być nie powinno...
Z lenistwa oceniłem tylko drogę do źródełka i Maślankę.

słowa kluczowe, może szukajka komuś znajdzie:
Дубно Крем’янець Кременець Почаїв Почаев
Джерело (Купальня) Святої Праведної Анни - Онишківці

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pt 11 paź, 2019 15:16

Rzadko bywam na UA zima,a juz dalej sie nigdy nie zapuszczałem.Stąd pytanie.Droga /H-13/ze Lwowa przez Sambor,Użok i dalej-jechal ktos zimą? Odsniezają,sypią czyms,da sie bezpiecznie pojechac normalnym małym autkiem?/Latem byłem,droga super/I druga sprawa,ktoś mi mówił ze droga P-40 z Ravy na poludnie,Niemirow,Jaworow i dalej zrobiona,"nówka sztuka".Ktos potwierdzi.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » śr 06 lis, 2019 06:21

Witam,szybkie pytanie.Jaka jest najlepsza droga ze Lwowa do Truskawca?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 06 lis, 2019 20:08

Przez Medowiczi-Pisoczną (czyli ta, którą jeżdżą rejsowe autobusy Lwów-Truskawiec) jest w miarę niezła, oczywiście jak na ukraińskie standardy

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » śr 13 lis, 2019 10:31

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: marcin- » pt 15 lis, 2019 14:55

То не дорога, то курва дорога до свинарника