Przewoźnicy do Ukrainy - autobusy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » wt 21 cze, 2016 15:24

Czy ktoś jechał już z firmą P-Trans? (Szczecin-Kamieniec; Warszawa-Czerniowce)
Jakie doświadczenia?

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb » sob 25 cze, 2016 10:10

Sam sobie odpowiadam. NIE WARTO. Stare Mercedesy z ubiegłego wieku, na terenie Ukrainy zmieniali bo się zepsuł.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » sob 25 cze, 2016 14:47

pwlzeb pisze:Sam sobie odpowiadam. NIE WARTO. Stare Mercedesy z ubiegłego wieku, na terenie Ukrainy zmieniali bo się zepsuł.
Ile zapłaciłeś za bilet?

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » pt 27 lip, 2018 22:40

Jechał ktoś autobusem z firmy Lux-Reisen?
W niedzielę z nimi startuję z Rzeszowa do Odessy i się zastanawiam jak to będzie? :roll:

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » sob 04 sie, 2018 09:00

hybenka pisze:
pt 27 lip, 2018 22:40
Jechał ktoś autobusem z firmy Lux-Reisen?
W niedzielę z nimi startuję z Rzeszowa do Odessy i się zastanawiam jak to będzie? :roll:

To odpowiem bo już wiem.
Z tego co zauważyłam to bardzo popularny przewoźnik, który na brak wolnych miejsc nie narzeka. Ja jechałam z Rzeszowa autokarem z klimą I wi-fi. Kierowców było dwóch którzy się na trasie zmieniali- bardzo grzeczni I uprzejmi Panowie choć jeden miał momentami jakieś dziwne nerwowe zachowania.
Prawdziwa męka zaczęła się dopiero w Chmielnickim gdzie trzeba było przesiąść się do drugiego autokaru. Ten też był wypełniony po brzegi, kierowcy mili ale za to sam autokar gorszej jakości. Biorąc pod uwagę że podróż odbywała się w ciągu dnia, dało nam w kość brak klimatyzacji. Po 8 godzinach podróży w tych warunkach wysiedliśmy ugotowani :)
Polaków pasażerów łącznie było 5 sztuk, reszta to Ukraińcy.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 05 sie, 2018 07:30

5 Polaków to i tak sporo :) . Sam podróżując autobusami dalej niż do Lwowa, byłem najczęściej jedynym nie-
Ukraińcem wśród pasażerów

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » ndz 05 sie, 2018 08:35

pietia pisze:
ndz 05 sie, 2018 07:30
5 Polaków to i tak sporo :) . Sam podróżując autobusami dalej niż do Lwowa, byłem najczęściej jedynym nie-
W tej piątce trzy osoby to ja i moi synowie :D Tak więc zrobiliśmy polski tłum :lol:

marcin_1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcin_1 » ndz 05 sie, 2018 19:54

pietia pisze:
ndz 05 sie, 2018 07:30
Jechałem w maju, "hromads'kym transportom", ze Lwowa do Żółkwi. Dokładnie tak było, poza mną, ...sami Ukraińcy.

jano0244
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: jano0244 » sob 07 wrz, 2019 20:54

W dniach 31.08-05.09 jechałem autokarem Lux-Reisen relacji Gdynia-Kijów (Cherson) z Olsztyna do Lwowa i z powrotem. Autokar calkiem przyzwoity, zwłaszcza w stronę UA, z powrotem nieco gorzej. Klima działała, toaleta teoretyczna. Kierowcy wporzo. Pasażerowie oprócz naszej pary to sami Ukraińcy. I ja do nich nic nie mam, w sumie raz do roku spędzam z własnej woli kilka dni na UA. Jednak poziom ich zachowania i kultury osobistej w czasie podroży autokarowej pozostawia sporo do życzenia. I jako główni użytkownicy przewoźnika Lux-Reisen to właśnie oni obniżają oceny podróży z tą firmą.

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » śr 11 wrz, 2019 19:56

Jak widzę te autobusy o horrendalnie długich trasach wgłąb Ukrainy, w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, to jestem w stanie zrozumieć pasażerów tylko przez ich desperację w poszukiwaniu lepszych zarobków. Dla mnie - turysty - to jest istny masochizm wybrać się np. do Winnicy - nie mówiąc o Odessie - takim autobusem. Wszystkie które widzę, wyglądają na autobusy, którymi mogę pojechać na max 200-300km. Na podobne odległości jeździłem kilka razy na trasie Warszawa-Tallin i raz z Petersburga liniami Ecolines, LuxExpress i choć LuxExpress dystansuje konkurencję wygodą w autobusach, to i tak jest to męka tyle kilometrów jechać bez miejsca do leżenia. Nigdy więc nie jechałem do Kijowa, Odessy czy Chersonia inaczej jak pociągiem (z Lwowa), a wiadomo, że w pociągu można leżeć, umyć się, korzystać z wrzątku. Także nie rozumiem, bo to masochizm, wypadów na daleką Ukrainę autobusami.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 11 wrz, 2019 21:05

Z tych połączeń korzystają przede wszystkim Ukraińcy pracujący bądź studiujący w Polsce, nierzadko wożący ze sobą bagaże, które znacznie przekroczyłyby wszelkie dopuszczalne limity w liniach lotniczych. Z takimi bagażami ciężko się też kilkakrotnie przesiadać, więc niejeden mimo wszystko woli wsiąść w takim, dajmy na to, Jużoukraińsku czy innych Łubnach do autobusu, który zawiezie go bezpośrednio do np. Opola, Gorzowa czy Legnicy, gdzie akurat ma pracować. Pociągi międzynarodowe są z reguły droższe, a poza tym trzeba by najpierw dojechać do Kijowa, potem jeszcze przesiąść się w Warszawie, a może jeszcze gdzieś w Polsce.
Wspomniane wyżej relacje nie są zresztą jeszcze rekordowe, sam kiedyś na Ukrainie widziałem autobus relacji Charków-Sewilla. To musiał być dopiero hardcore, ponad 2 doby na siedząco :D

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 14 wrz, 2019 14:09

pietia pisze:
śr 11 wrz, 2019 21:05
widziałem autobus relacji Charków-Sewilla. To musiał być dopiero hardcore, ponad 2 doby na siedząco
Faktycznie hard core, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy o czasie pracy kierowcy :lol: O ile na "etapach" nie czekają kierowcy-zmiennicy, to taka podróż powinna zająć jakieś 80 godzin. Dystans do pokonania ok. 4600 km. Dzienny czas pracy kierowcy to max. 21 godz (o ile jest to załoga kilkuosobowa); w trakcie takiego okresu - przyjmując ograniczenia prędkości do 90 lub 100 km/h, postoje związane z tankowaniem i na życzenie pasażerów - autobus pokona jakieś 1700 km. Potem obowiązkowy odpoczynek trwający minimum 9 godzin (autobus musi być unieruchomiony). Zatem dwa pełne cykle (pokonany dystans ok. 3000 km.) = 60 godzin. Do pokonania ostatniego odcinka ok. 1200 km. potrzeba ok. 14 godzin. Do tego jeszcze najprzyjemniejszy punkt programu, czyli granica, na pokonanie której potrzeba nierzadko dobrych kilku godzin.

Zakładając jednak, iż z Charkowa do granicy z Polską kierowcy jadą na "lewiźnie', tj. cudzych kartach cyfrowych lub wypisanych "na szwagra" tarczkach (bo tachografy cyfrowe pojawiły się w 2006 roku, a flota ukraińskich firm przewozowych nie zawszę pachnie nowością ;)), a na etapach podmieniani są oni przez "świeżych" kierowców, to faktycznie nieco ponad 48 godzin. Jak rzeczywiście jest z zamianą kierowców na trasie, nie wiem, ale przy dobrej organizacji i posiadaniu odpowiedniej ilości kierowców w różnych punktach europy można taki dwudobowy hard core przeżyć :D

W przeciwnym razie hard core znacznie się wydłuży :lol:

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 14 wrz, 2019 18:53

Gab001 pisze:
sob 14 wrz, 2019 14:09
pokonany dystans ok. 3000 km.
Oczywiście ok. 3400 km. Ciężko na palcach rachować takie duże liczby ;)

ODPOWIEDZ