Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Bogdan_
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: Bogdan_ »

gorodok pisze:
wt 02 lip, 2019 09:58
Bogdan_ pisze:
wt 02 lip, 2019 09:42
na ten sam pociąg na bliższą odległość brak miejsc na dalszą są.
Co w tym dziwnego? Po prostu wszystkie bilety wykupione...
Bogdan_ pisze:
Prawdopodobnie system daje na konkretne stacje (Lwów-Odessa) 1 wagon a gdy jest zapełniony to brak miejsc
Raczej gdy jeden wagon zostaje wykupiony - wtedy wrzucany jest kolejny.
Logicznie ( i ekonomicznie) myśląc powinno być tak jak piszesz ... ale nie jest!!! przyglądałem się wcześniej innym pociągom i dostępnością miejsc w zależności od miejsca początkowego i końcowego. Jest tak jak pisałem wcześniej.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok »

Bogdan_ pisze:
wt 02 lip, 2019 10:47
gorodok pisze:
wt 02 lip, 2019 09:58
Bogdan_ pisze:
na ten sam pociąg na bliższą odległość brak miejsc na dalszą są.
Co w tym dziwnego? Po prostu wszystkie bilety wykupione...
Bogdan_ pisze:
Prawdopodobnie system daje na konkretne stacje (Lwów-Odessa) 1 wagon a gdy jest zapełniony to brak miejsc
Raczej gdy jeden wagon zostaje wykupiony - wtedy wrzucany jest kolejny.
Logicznie ( i ekonomicznie) myśląc powinno być tak jak piszesz ... ale nie jest!!! przyglądałem się wcześniej innym pociągom i dostępnością miejsc w zależności od miejsca początkowego i końcowego. Jest tak jak pisałem wcześniej.
No jeśli chodzi o odległość to kolej uruchamia sprzedaż na krótkie odcinki w ostatniej kolejności - czyli parę dni przed odjazdem - najpierw sprzedawane są bilety na maksymalnie jaknajdłuższym odcinku.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

rafiki_03
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: rafiki_03 »

We wrześniu wybieram się kolejną ze Lwowa do Sołotwina aby dalej pieszo dostać się do Rumunii. Zakupiłem już bilety do Sołotowina na 8 września. Nie mogę jednak kupić biletów powrotnych na 17 września gdyż cały czas pojawia się informacja o braku możliwości zakupu. Podobnie na trasie z Rachowa do Lwowa. Bilety dostępne są jedynie do 14 września. Okres zakupu do przodu to chyba 30 dni, wiec powinna być już możliwość nabycia. Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? :roll:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej na Ukrainie

Post autor: pietia »

Być może będą jakieś zmiany w rozkładzie, spowodowane np. remontami na trasie

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon »

Kupiłem bilet na stornie https://booking.uz.gov.ua/en/ z Chop do Odessy. Dziwna sprawa w rozkładzie pociąg ma numer 107 a na bilecie ma wpisane pociąg nr 108. Relacja się zgadza, tylko czy mnie wpuszczą do pociągu?
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej na Ukrainie

Post autor: pietia »

Czasem pociag zmienia numer po drodze, zwłaszcza jeśli są to po prostu wagony bezpośrednie, przełączane z jednego pociągu do innego

grig75
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: grig75 »

Z Krakowa do Lwowa w 3,5 godziny. Koleje Ukraińskie wybudują tor 1435mm z Mośćisk do Lwowa do końca 2020. Dziś ogłosił to prezes Kolej Ukraińskich na konferencji prasowej

Nunek87
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: Nunek87 »

Od kiedy można kupować bilety na pociąg Przemyśl - Odessa na wakacje (przełom lipca i sierpnia) ?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: arko »

Nunek87 pisze:
czw 16 sty, 2020 20:07
Od kiedy można kupować bilety na pociąg Przemyśl - Odessa na wakacje (przełom lipca i sierpnia) ?
Maksymalnie 60 dni przed planowaną datą podróży,

Dawid2536
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: Dawid2536 »

arko pisze:
pt 17 sty, 2020 13:18
Nunek87 pisze:
czw 16 sty, 2020 20:07
Maksymalnie 60 dni przed planowaną datą podróży,
Ja bym nie kupował tych biletów przez PKP Intercity na ten pociąg z ich taryfą międzynarodową zbankrutujesz.
Zrób tak:
- Pojedź sobie sobie pociągiem do Lwowa, najlepiej 715Л lub 705Л - to składy zespolone hyundai rotem za 2kl. ci wyjdzie z ~40zł na nasze.
- Kup bilety poprzez https://booking.uz.gov.ua/en/ Na trasę Lwów - Odessa. Wyjdzie o wiele taniej.

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Post autor: barciur »

Tylko, że dostępność jest bardzo problematyczna w wakacje, a na trasę Przemyśl - Odessa jest dużo lepsza. Plus te ceny też już nie są aż tak niskie jak kiedyś. Niczny ekspres kosztuje około 100 zł w kupe, a międzynarodowy Przemyśl - Odessa - 140 zł.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: KrzysztofLtm »

Witam.Szukam rozkladu elektryczek Uzgorod Sianki na poezdato.net ale na kwiecien.I są tylko 2 dalekobiezne,jak to jest,czy nie ma jeszcze rozkladu kwietniowego i pytanie czy elektryczki jezdza dzien w dzien,sobota niedziela?

Awatar użytkownika
wostok
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: wostok »

http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/

Obrazek

Wygląda na to, że jeżdżą codziennie, nawet w weekendy.
Swoją drogą fajna sprawa. Jechałem w 2018 tą trasą właśnie elektryczką. Pociąg trochę długo jedzie, ale widoki piękne. Ważne na jaką elektryczkę lub wagon trafisz, bo może być tak, że okna będą pokryte kożuszkiem brudu skutecznie uniemożliwiającym podziwianie krajobrazów albo zaryglowane na tyle dokładnie, że ich nie otworzysz.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: KrzysztofLtm »

wostok pisze:
pt 07 lut, 2020 14:46
http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/

Obrazek

Wygląda na to, że jeżdżą codziennie, nawet w weekendy.
Swoją drogą fajna sprawa. Jechałem w 2018 tą trasą właśnie elektryczką. Pociąg trochę długo jedzie, ale widoki piękne. Ważne na jaką elektryczkę lub wagon trafisz, bo może być tak, że okna będą pokryte kożuszkiem brudu skutecznie uniemożliwiającym podziwianie krajobrazów albo zaryglowane na tyle dokładnie, że ich nie otworzysz.
Dzieki.Wlasnie miedzy innymi dla tych widokow z kolejki wybieramy sie tam.Bylem juz w Użoku,droga ze Lwowa bardzo dobra.Do Uzgorodu "skoczymy pewnie kolejką,ze wzgledu na niepewny stan dalszej drogi.A jezeli ktoś chcialby przejechac sie najpiekniejszym odcinkiem tej trasy,Sianki-Volosanka to są organizowane wycieczki z Polski.Z bieszczad i zdaje sie z Tomaszowa Lub.Ale my wolimy indywidualne wyjazdy.

ODPOWIEDZ