Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Jak piszą media ....
Rada Ministrów Ukrainy zniesie zakaz wjazdu dla cudzoziemców.

Кабмін скасує заборону на в'їзд для іноземців.
więcej informacji - https://zik.ua/news/politics/kabmin_ska ... zmi_981723
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

arko pisze:
pt 25 wrz, 2020 17:28
Jak piszą media ....
https://inpoland.net.pl/novosti/z-29-ch ... inozemciv/
Co więcej, jeśli dany kraj nie jest przez Ukrainę zaliczany do "czerwonej strefy", jego obywatele po wjeździe na teren Ua nie będą musieli poddawać się kwarantannie.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Wg informacji z przejść granicznych, zakaz wjazdu cudzoziemców już nie obowiązuje
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Polisa nadal potrzebna??
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Tak - ubezpieczenie od kosztów leczenia covid 19 jest nadal obowiązkowe.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Polisa tylko w firmie ukrainskiej lub majacej oddziały na UA.Generali moze odpasc,PZU działa na UA,widzialem ich biura.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Gab001 pisze:
pt 25 wrz, 2020 18:25
arko pisze:
pt 25 wrz, 2020 17:28
Jak piszą media ....
https://inpoland.net.pl/novosti/z-29-ch ... inozemciv/
Co więcej, jeśli dany kraj nie jest przez Ukrainę zaliczany do "czerwonej strefy", jego obywatele po wjeździe na teren Ua nie będą musieli poddawać się kwarantannie.
Ale jezeli w ostatnich 2 tygodniach bylismy w kraju z czerwonej strefy to mamy kwarantanne.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

w teorii wszystko się zgadza,w praktyce na granicy w Korczowej po stronie wjazdowej do UA nikt nie pytał skąd przejechaliśmy,za plecami PL więc bez kwarantanny
konrad97
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: konrad97 »

Czy ktoś ma już sprawdzoną firmę ubezpieczeniową w Polsce, w której można w miarę tanio zakupić polisę, żeby była w niej umieszczona informacja o pokryciu kosztów z Covid19? Szukam już kilka godzin, ale albo firma nie ma przedstawiciela na Ukrainie, albo w OWU nie ma nic wspomniane o Covid19, a chcę uniknąć sytuacji w której "coś się nie spodoba pogranicznikom".
Z tego co przeczytałem i zrozumiałem to na ten moment obywatel Polski może wjechać na Ukrainę i z niej wrócić nie przechodząc kwarantanny po żadnej ze stron, czy ktoś może potwierdzić moje rozumowanie?
Z góry dzięki :)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Zobacz w Signal Iduna. W sierpniu u nich kupowałem, i na polisie była stosowna adnotacja
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Czy przypadkiem nie mielismy wczoraj wiecej zakazen na 100tys niz Ukraina?Trzeba sie liczyc z tym ze bedziemy na czerwonej liscie.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Liczy się wskaźnik z ostatnich 14 dni
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

na świeżo po wyjeździe i powrocie:
TAM (Korczowa)-po naszej stronie jakby kulturalnie,wszyscy w maskach i dystans.UA jakby w innej rzeczywistości,żadnych pytań o ubezpieczenie,
maseczki na podbródku lub gdzieś odłożona.Już świtało,może to stadne zmęczenie.
POWRÓT-strona UA,akurat nowa zmiana,większość w maseczkach.Raczej sprawnie i szybko.Do PL wjazd i pomiar temp. przez strażaka,wszyscy w maseczkach i kulturalnie,ale jak zwykle cholernie długo.Niby kolejka mała a 4 godz w plecy łącznie.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Rząd rozwaza pomysl zrobienia jakichs dni wolnych około 1 listopada,zeby rozladowac ruch na cmentarzach.Wiec moze byc okazja na wypad na Ukraine,chociazby na Łyczakow.Tylko skąd wziasc polise w wolne dni,czy na przejsciach mozna kupic?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Przecież polisę możesz kupić wcześniej
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pietia pisze:
wt 13 paź, 2020 19:46
Przecież polisę możesz kupić wcześniej
Tak,ale chodziło mi o sytuacje gdy decydujemy sie na wyjazd w ostatniej chwili.Do Lwowa mamy niedaleko i bywalo tak że nudząc sie w domu,5 minut pakowania,w autko i jedziemy.....
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
śr 14 paź, 2020 06:44
Tak,ale chodziło mi o sytuacje gdy decydujemy sie na wyjazd w ostatniej chwili.Do Lwowa mamy niedaleko i bywalo tak że nudząc sie w domu,5 minut pakowania,w autko i jedziemy.....
A dlaczego nie bierzesz pod uwagę zakupu online ukraińskiego ubezpieczenia anty-covid, o czym już tu było pisane? Kupisz z dnia nadzień.
I inna rzecz, na ukraińskim przejściu wszelkie placówki handlowo-usługowe będą czynne, bo oni nie obchodzą Wszystkich Świętych i Zaduszek, jak to ma miejsca u nas. Na Ukrainie nie są to dni wolne od pracy. Jeśli faktycznie ukraińska Straż Graniczna nie sprawdza tych polis, to można ubezpieczyć się już po wjeździe.
Ja mam większy zgryz... Koszt rozszerzenia autocasco na wypadek kradzieży w krajach poza unijnych skalkulowano mi na 1800zł. Jeśli pojadę to na 4-5 dni. Spory wydatek. Rozważam możliwość korzystania wyłącznie z chronionych i ogrodzonych parkingów płatnych (już je sobie wyszukuję w googlemaps), ale przecież po drodze przyjdzie się gdzieś choćby i na 10 minut zatrzymać (kawa, wymiana waluty, zakupy itd.), a strach przed kradzieżą pewnie będzie paraliżował ;)
Póki co wszystko w sferze zamiarów, a czy wyjazd dojdzie do skutku, nie wiadomo. :?:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Nie zapominajcie jeszcze o jednym. "Na dziś" Polska jest dla Ukrainy w zielonej strefie, ale nie jest powiedziane, że tak samo będzie w okolicach 1 listopada. Dzisiaj np. nowych zachorowań było o ok. 1000 więcej niż na Ukrainie, choć to Ukraina ludnościowo jest większa od Polski. Jeśli taka tendencja utrzyma się w kolejnych dniach, to zapewne najdalej w przyszłym tygodniu Polska znowu trafi na czerwoną listę (obowiązkowa kwarantanna lub test).
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

żeby mnie dobrze zrozumiano,
jadąc do UA w sierpniu tego roku w miejscu wydawania kartki z nr rej pojazdu i ilością osób pytano mnie o ubezpieczenie jako obcokrajowca.
Wyjazd sprzed paru dniu-jak opisałem powyżej,nie pytano mnie o przedmiotowe ubezpieczenie.Natomiast nie zagwarantuję że przy odprawie paszportowej o takowe nie zapytają i zechcą je odnotować.Na moment tejże odprawy paszportowej ja okazuję dodatkowe dokumenty które mnie zwalniają z tego obowiązku,może dlatego nie było pytań o takowe.A to oznacza że trzeba myśleć o wykupieniu ubezpieczenia będąc jeszcze w PL aby je okazać na żądanie.Myśl o jego wykupieniu po stronie UA tak dla świętego spokoju jest nieprawidłowa.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Zatem nie ma co się zastanawiać. Nie ma ktoś pewności, czy pojedzie, kupuje tutaj: https://visitukraine.today/ trzydniową polisę za 3€ bądź pięciodniową za 4,44 €i i ma problem z głowy. Ewentualna strata kilkunastu PLN to jak splunąć ;) Prawda, wypadałoby jeszcze kupić standardową polisę turystyczną, zatem wydatek kolejnych kilkudziesięciu złotych. Ale kto nie ryzykuje, ten siedzi w domu na d...ie :D
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Inna rzecz ze nasz rząd codziennie zmienia przepisy,nikt nie zagwarantuje ze w ciagu kilku godzin nie zrobi kwarantanny dla powracających.Powinno sie to oglaszac z np tygodniowym wyprzedzeniem ale u nas nie jest to wcale pewne.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Jeżeli nic szczególnego się nie wydarzy, pojutrze rano wjeżdżam do Ua przez Korczowę. Macie jakąś nową wiedzę, nowe informacje, Koledzy?
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

sypnę garścią nowości,
-K-ce kantor europa sprzedaje hrv po 0,135, we Lwowie dobry kurs to 7,30-7,31 za złocisza,różnicę sobie policzysz
-jeżeli od Korczowej pojedziesz to nie pchaj się po godz 8.00-10.30,utkwisz w korkach
-tym bardziej że w miejscowości Підрясне,na wysokości nowego ATB wjazd do Lwowa ul. Szewczenki jest zamknięty bliżej centrum
-z wyjazdem to samo,na wysokości cerkwi św Anny nie pojedziesz w ul Szewczenki tylko na Gorodocką,po 16.00 do 19.00 wyjazd na rogatki miasta może trwać nawet do godziny
-przy powrocie nie licz na szczęście przy czasie przekraczania granicy,w teorii ostatnio wjechałem z marszu do odprawy po stronie UA,sumarycznie wyjechałem po 4godz,
powodzenia
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Gab001 pisze:
wt 20 paź, 2020 18:46
Jeżeli nic szczególnego się nie wydarzy, pojutrze rano wjeżdżam do Ua przez Korczowę. Macie jakąś nową wiedzę, nowe informacje, Koledzy?
Pojutrze powinieneś jeszcze zdążyć, aktualizacje czerwonych i zielonych list MOZ najczęściej mają miejsce w piątki
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

skoro mowa o covid to śledź przynajmniej dwa razy dziennie info w PL czy nasi nie wprowadzą kwarantanny.Od tygodnia straż graniczna nie aktualizuje info o wschodniej granicy,ograniczeniach i ulgach przy wjeździe.Coś może być na rzeczy, ale to jak wróżenie z fusów.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

zeneczek pisze:
wt 20 paź, 2020 20:02
śledź przynajmniej dwa razy dziennie info w PL czy nasi nie wprowadzą kwarantanny
Sprawdzam po dziesięć razy dziennie ;) Na szczęście jak dotychczas cisza. A jak powiadają, brak wiadomości, to dobra wiadomość :D
W najgorszym przypadku czeka mnie po powrocie home office :) Wszystko już przesądzone, pozostał jeszcze tylko wykup zielonej karty i ubezpieczenia turystycznego, ale to detale.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Dojechałem na miejsce; na granicy w kierunku UA kompletne pustki, aż nieswojo. Sprawdzają ubezpieczenia Covid, mierzą temperaturę. Musiałem ponadto dostarczyć kopię paszportu (ksero w biurach za 5 uah). Tak to wygląda na Korczowej.
W stronę Polski spory sznurek tirów. Osobówek nie ma...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

https://moz.gov.ua/article/news/informa ... Aqp5rhCV-3
No i Polska już na czerwonej liście. Teraz (przynajmniej przez najbliższy tydzień) wjazd na Ukrainę będzie się wiązał z koniecznością odbycia 14-diowej kwarantanny, ewentualnie zrobieniem testu
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Rozważałem możliwość wyjazdu po 26-tym. Czyli okazuje się, wjechałem "rzutem na taśmę" ;)
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Gab001 pisze:
czw 22 paź, 2020 13:36
Dojechałem na miejsce; na granicy w kierunku UA kompletne pustki, aż nieswojo. Sprawdzają ubezpieczenia Covid, mierzą temperaturę. Musiałem ponadto dostarczyć kopię paszportu (ksero w biurach za 5 uah). Tak to wygląda na Korczowej.
W stronę Polski spory sznurek tirów. Osobówek nie ma...
zaskoczony jestem tym mierzeniem temp.,wieczorem w czwartek przejechałem z marszu (Korczowa) i żadnego pomiaru nie było po stronie UA,dla nikogo.Pozostałej procedury związanej z ubezp. nie znam,ja przekraczam bez,choć też i przyznam szczerze że nie było żadnego obcokrajowca przedstawiającego ubezp. więc to może dotyczyć tylko takich przypadków
ODPOWIEDZ