Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin_1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcin_1 »

Gab001 pisze: śr 21 paź, 2020 07:42 Psiakrew, wygasł mi numer life...
Zakładając, że wpisujesz ten numer na stronie we właściwym formacie, dokładnie takim, jakiego oczekuje system (z zerem na początku), to zapewne numer jest już nieaktywny.
Spróbuj zadzwonić na ten numer i sprawdź komunikat.
Przy rzeczywiście nieaktywnym pozostaje próba kontaktu z BOK:

Do sieci też już się nie loguje, tak?

Na ich stronie https://www.lifecell.ua/en/support/ques ... tegory=118 jest taka informacja:
"У разі відсутності поповнення, через 365 календарних днів всі вихідні послуги за номером будуть заблоковані."
Z czego wynika, że karta powinna być aktywna 365 dni od ostatniego doładowania.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

ja w swoim Life mam tak:
-doładowanie i aktywne wchodzące i wychodzące przez 4 tygodnie,nie doładowuję po tym czasie i aktywne tylko sms i rozmowy przychodzące aleee
-jeżeli doładowałeś np 10 lub 20 hrv ponad pakiet to są one zabierane,mój plan taryfowy przewiduje w przypadku braku środków w całości na kolejny okres 4 tygodni automatyczne przejście na plan dzienny,zabiera po 5hrv/doba
-dlaczego tel nie działa w PL?????,ponieważ konto z tego powodu jest puste a kasy brak na roaming,dzwoniący do ciebie z UA płaci swoje a Ty w roamingu swoje
-jadę do UA i normalnie zaczyna tel przyjmować połączenia,doładowuję go i mam wychodzące
-na pewno nr tel powinien pozostać w twoim posiadaniu do 365dni bez doładowania
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Dzięki za porady. Jutro postaram się zajść do punktu life i wyjaśnić sprawę.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Udało się :D We lwowskim King Crossie, w punkcie lifecell, facet coś pokombinował i znowu działa.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

od 15 grudnia 2020 kolejny raz sieć Kyivstar podnosi stawki swoich pakietów,tym razem o ok 25%.Jak prześledzę historię,w sumie krótką,od roku 2018r sieć podniosła stawki o przeszło 100%.Jeszcze trochę i w tym tempie za utrzymanie nr zapłacę więcej jak w PL za bezlimit.Zgroza jak zarabiają dając w sumie mało,a niby konkurencja też jest.Zresztą tylko czekać jak pozostali też podniosą podstawowe taryfy.
SAY3S
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: SAY3S »

Witam. Potwierdzam, podnoszą stawki w ofercie przedpłaconej Vodafone (prepaid) w taryfie Vodafone SuperNet Turbo 2019 (stara taryfa, ale wystarczała do szybkiego internetu, może ktoś z forumowiczów podpowie na jaką korzystniejszą taryfę zmienić?) otrzymałem sms z informacją o nadchodzących zmianach:
"Маэмо новину про змини. З 5.01.21 Ваш тариф Vodafone SuperNet Turbo 2019 буде коштувати 110 грн/мiс. Килькiсть хвилин для дзвiнкiв по Українi збiильшиться до 360 хв. для дзвiинкiв по Українi. Якщо пакет хе пiдключений, безлiмiтнi дзвiнкi в мережi - 10 грн/день, знiмаютьця щодня. Деталi: www.vodafone.ua/mon-sprnet-tr-1 або 111*6" Jak na razie utrzymanie numeru wychodzi 5грн / 365 dni. Gdy pojadę na Ukrainę, pozostawić tę taryfę czy zmienić na inną, jeśli na inną to na jaką najlepiej?
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Ja w Polsce miałem włączony cały czas Vodafone, co chwilę jakieś oferty, że mam wysłać SMS to dostanę 300 hr, potem jeszcze parę dni temu doszły SMSy, że dostanę 100 hr.
No to wysłałem obydwa i chyba dostałem 400 na dodatkowy rachunek (nie sprawdzałem kodem), bo teraz mam 290 na dodatkowym rachunku i włączyło mi SuperNet Start, który kosztuje 110 hr. Latem chyba też po tyle był.
Na koncie głównym mam dalej 4 hr. :)
Wesołych Świąt!
marcin_1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

marcin- pisze: czw 24 gru, 2020 14:31 Ja w Polsce miałem włączony cały czas Vodafone, co chwilę jakieś oferty, że mam wysłać SMS to dostanę 300 hr, potem jeszcze parę dni temu doszły SMSy, że dostanę 100 hr.
...ale ten SMS ma być wysłany na krótki numer, a z PL to mi nie działa
Masz na to jakiś sposób?
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Niestety nie. Miałem cały czas 4 hr. bez pakietu roamingowego, więc nawet nie próbowałem.
A faktycznie to krótki kod, więc stan konta nie ma pewnie nic wspólnego.
marcin_1
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Na stronie Vodafone https://www.vodafone.ua/bez-turbot widzę teraz nową (bezpłatną) usługę, dostępną chyba we wszystkich taryfach, nawet starych. "День без турбот" - "Dzień bez zmartwień".
W jej ramach dostaje się, na 24 godziny od aktywacji, pakiet:
5GB transmisji danych + Nielimitowane połączenia w sieci. + 30 minut do innych sieci
Aktywacja: *101*888# / Sprawdzenie stanu: *101*888*0#
Sprawdziłem testowo i udało się to uruchomić bez aktywnego pakietu miesięcznego.
Ograniczenia: można aktywować nie częściej niż co 7 dni. Na koncie musi być minimum 0,02 UAH. Dotyczy korzystania na terenie UA.
paul86
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paul86 »

Przejrzałem parę ostatnich stron tego wątku. Nigdy nie korzystałem z sieci ukraińskiej, nigdy nawet nie korzystałem z telefonu na kartę, zawsze miałem abonament, więc robiłbym to pierwszy raz. Dzwonienie raczej mnie nie interesuje, głównie internet, o tyle żeby móc przeglądając jadąc 2 gdzieś godziny autobusem i mieć mapy google. Podsumowując to co tu przeczytałem-zakładając że mam pakiet 1 giga a wykorzystam podczas pobytu na Ukrainie połowę, wyjadę i przyjadę na Ukrainę z powrotem po roku-może się okazać, że nie tylko nie mam już tego drugiego 0,5 giga, ale nawet wygaśnie mi sam numer? Ktoś wspomniał, że da się już doładować z Polski. Wystarczy zwykła karta debetowa? Jeśli nie uda się z Polski-gdzie iść w tym celu po przyjeździe?
Spodziewam się, że kolejne moje podróże będą lotnicze. Łatwo o punkt do zakupu karty na lotniskach (Lwów, Odessa)? Późnym wieczorem też?
ODPOWIEDZ