Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

Gab001 pisze:
sob 24 paź, 2020 08:55
Rozważałem możliwość wyjazdu po 26-tym. Czyli okazuje się, wjechałem "rzutem na taśmę" ;)
każdy aktywny obserwator zainteresowany tym rynkiem,czy to turystycznie czy w innych celach mógł przypuszczać przy tych wzrostach scenariusz wprowadzenia kwarantanny.A że posiedzenie MZ Ukrainy odbywa się w piątki ze skutkiem na najbliższy dzień więc wiedziałeś kiedy wyjechać.Zresztą sam postąpiłem w podobny sposób.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Witam.Ukraina wprowadza weekendowy lockdawn,w weekendy zamknieta wiekszosc sklepow,lokale rozrywkowe,siłownie,spa,centra handlowe,muzea a lokale bedą prowadzic dzialanosc tylko na wynos.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Cześć
Orientował się ktoś może w sprawie testów, żeby nie siedzieć 14 dni na kwarantannie??
Jak mnie wylegitymują na ulicy, to dobrze jakbym udowodnił, że akurat idę do laboratorium? :roll:
No i żeby nie byłoby to 5 dni po przekroczeniu granicy. :lol:
Może sprawę rozwiązuje wcześniejsze umówienie się i np. wydruk z komputera to potwierdzający.

Wg strony polskiego MSZ musi to być test PCR albo w PL (maks. 48 przed przekraczaniem granicy) albo na Ukrainie. Wiadomo, że w PL będzie drożej.
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

Znam firmę synevo.ua, która jest w Łucku i podają cenę testu ПЛР (PCR) 990 hrywien, ale na stronie ministerstwa jest oficjalny spis i tam są tylko dwie firmy, taaaa szwagier mera może, oczywiście drożej :D
https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0 ... 0.2020.pdf
https://phc.org.ua/news/algoritm-pripin ... niy-kordon

- 1250 https://hemomedika-lutsk.eu/price.html --> 5. ІНФЕКЦІЙНА ПАНЕЛЬ
- a tu nie mogę znaleźć, może taniej, bo to państwowe https://volindses.com.ua/ nie chce mi się dzwonić na razie

Ma ktoś już doświadczenie z tym?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Test musisz wykonać w ciągu doby od przekroczenia granicy, wcześniej zaś zainstalowac aplikację "Dij wdoma", która będzie śledzić każdy Twój ruch. Po przeprowadzeniu testu udajesz się na miejsce kwarantanny i tam czekasz na wynik, a następnie na info z aplikacji o zwolnieniu z kwarantanny
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

https://visitukraine.today
tu jest wszystko i klarownie opisane.
Można zostać kierowcą,dyplomatą lub innym i być zwolnionym z kwarantanny,spis jest ogólnie dostępny.
A co do kontroli na ulicy,taka raczkująca demokracja jak w UA nie przykłada się tak bardzo do tego żeby legitymować na ulicy bez powodu,no chyba że na demonstrację się wybierasz.Z reguły wtedy milicjant w cywilu pałuje i gazuje.Na szczęście takie sceny tylko w bardziej rozwiniętych demokracjach,oczywiście z wyjątkami.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Dziękuję za odpowiedzi, zapomniałem całkiem o tej stronie!

Śmieszne trochę, że mam zrobić test w ciągu 24 godzin, ale mogę sobie codziennie chodzić na zakupy do 2 km. Teoretycznie nie mogę więc jechać w sobotę. Praktycznie może mnie "milicja" nie spałuje, co nie?
Laboratory according to Rules shall forward data on NEGATIVE test result to Public Health Centre only "upon request of person". That is, if person does not request it, the data will not be forwarded and no notification on termination of Self-Isolation will be sent to mobile app.
Trzeba prosić o przesłanie wyniku jakby nie mogli robić tego z automatu? Brawo! Przecież każdy robi test,bo lubi, a nie musi. :D

Testu nie muszą robić osoby do 12 roku życia, a aplikacji nie muszą mieć osoby do 14 roku życia. Albo pomyłka, albo niezła fantazja.
I jeszcze pewnie parę niuansów by się znalazło - stąd moje pytanie o doświadczenie, tj. kto już to przechodził.

@zeneczek
Wolę się odmłodzić o 30 lat i też nie robić testu. Mam już przygotowaną pigułkę.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Ciekawe czy gdzies na Ukrainie nie zaczeli handlowac tymi wynikami testow? W sensie, ze placisz komu trzeba ile trzeba - i wiesz, ze na 100% dostajesz ujemny. To swietny interes! A jak da sie kupic doktorat czy inne papiery - to tego by sie nie dało? Zwłaszcza we wschod wierze i w tamtejszych zaradnych ludzi.

Wiem ze na forum nikt tego nie napisze, bo wszyscy jestesmy praworzadni i full legal to nasza religia... Ale jakby ktos mial jakies info - to dajcie znac na pw albo na maila ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

A nie taniej będzie zrobić po prostu normalnie test np. w Szehyniach (jest tam taka możliwość) czy nawet we Lwowie. Cena testu PCR na Ukrainie to niecałe 200 zł, więc sporo taniej niż w Polsce, a jednak legalnie
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

pietia pisze:
pn 23 lis, 2020 19:13
A nie taniej będzie zrobić po prostu normalnie test np. w Szehyniach (jest tam taka możliwość) czy nawet we Lwowie. Cena testu PCR na Ukrainie to niecałe 200 zł, więc sporo taniej niż w Polsce, a jednak legalnie
A jak wyjdzie pozytywny? To nie dosc ze nie wjezdzaz na UA, to zamiast jechac na urlop to siedzisz 2 tyg. na kwarantannie? Podziekowac za takie rzeczy.. A skoro papajom i olejowi silnikowemu wychodzi nieraz plus - to nikt nie zna dnia ani godziny
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

na pewno jest coś na rzeczy,Ukraińcy są kreatywni i tam można wszystko.Wystarczy spojrzeć na granicę w Medyce w stronę UA,niby kwarantanna lub testy a każdego dnia na Taxfree kolejka oczekujących na kilka godzin.Gdyby tak wszystko legalnie działało to Ukraińców by brakło do codziennego przekraczania granicy
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Prawdopodobnie bedzie kwarantanna dla wracajacych z zagranicy w okresie swiatecznym.Nic jeszcze pewnego ale chcą zeby ludzie siedzieli w domu na swieta wiec pewnie wprowadzą,w "rządowym stylu" czyli w ostatniej chwili.
marcinzoled85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcinzoled85 »

buba pisze:
pn 23 lis, 2020 22:22
A jak wyjdzie pozytywny? To nie dosc ze nie wjezdzaz na UA, to zamiast jechac na urlop to siedzisz 2 tyg. na kwarantannie? Podziekowac za takie rzeczy.. A skoro papajom i olejowi silnikowemu wychodzi nieraz plus - to nikt nie zna dnia ani godziny
A jak test wyjdzie pozytywny, to trzeba pozostać na kwarantannie, by zminimalizować ryzyko zakażenia kolejnych osób. Po to to jest. Nie rozumiem chęci obejścia i narażania zdrowia innych ludzi dla własnych korzyści. Ja poczekam jak pandemia minie i wtedy pojadę bez żadnego stresu i niepotrzebnych kombinacji.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

buba pisze:
Ja mam 500 km do granicy i nie mam zamiaru robić na granicy, nawet jakby miał być wynik w godzinę.

Swoją drogą to dziwna tam ta kwarantanna albo ja nie doczytałem z lenistwa. Pewnie to drugie. :wink:
Nie robię testu i do 2 km śmiagam sobie bezkarnie przez 2 godziny dziennie, ok.
Robię test, mam plusowy i co? Też sobie hasam tak samo?? :D Pewnie nie.
U nas to wg mojej wiedzy siedziało się bez żadnego wychodzenia z domu po powrocie zza granicy. Nie przerabiałem na sobie, ale tak mi się wydaje. No a jak plusowy, to wiadomo, że nie można wyjść w ogóle.
Pewnie Ukraińcy też nie mogą wychodzić (?), jedzenie ma dostarczyć rodzina/kolega/duch święty, ale może dla cudzoziemców faktycznie jest inaczej?

Znalazł ktoś to może? Ja coś nie widzę.
https://covid19.gov.ua/chasti-pytannia-faq
Widzę to:
Чи штрафуватимуть за перебування без макси на вулиці? No no, może Maxi Kaz? :)
I na innej stronie o karach 17-51 tys. UAH, 17-34 itd. za różne czyny.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

marcinzoled85 pisze:
czw 26 lis, 2020 19:46
buba pisze:
A jak test wyjdzie pozytywny, to trzeba pozostać na kwarantannie, by zminimalizować ryzyko zakażenia kolejnych osób. Po to to jest. Nie rozumiem chęci obejścia i narażania zdrowia innych ludzi dla własnych korzyści. Ja poczekam jak pandemia minie i wtedy pojadę bez żadnego stresu i niepotrzebnych kombinacji.
Moja znajoma miala taką mozliwosc i zrobila sobie 6 testow - 3 wyszly pozytywne a 3 negatywne. Tyle sa warte te testy. To jej pół ma zostac na kwarantannie bo och ach zaraża - a drugie pol nie musi??? Czy ma zrobić siódmy test, zeby jednak cos przewazylo?

Przeciez to jest jeden wielki cyrk...

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej »

Cyrk, cyrk. Że wirus jest, to wiemy. Zabija? Tak, kogo? Tego nie wiemy. I to jest cyrk.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Właśnie mnie oświeciło, że skoro Ponokio kolejny raz pokonał wirusa, to może 18 grudnia na stronce MOZ UA poinformują, że jesteśmy zielonymi ludzikami. :mrgreen:
To zaczynamy codzienną minutową zabawę:
05.12 - PL 12430, UA 13825
04.12 - PL 13236, UA 15131
:D
ODPOWIEDZ