Lwów - gdzie dobrze i tanio zjeść, czyli knajpy, knajpeczki.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago »

marcin815 pisze:Jak wygląda sytuacja z kebabami we Lwowie i jak je podają? Coś jak w PL tzn bułka,ciasto,tortilla?
Stary, ale wyskoczyłeś, skąd Ty się urwałeś - na kebaba do Lwowa ? :lol: We Lwowi się steki jagnięce wp^%%$# i popija się to butelką kaukaskiego wina, a nie zapycha kichy jedzeniem najniższego sortu, chociaż osobiście do kebabów nic nie mam. Rozejrzyj się za czymś normalnym, odwiedź np. mons pius. A jak lubisz szybkie żarcie, to odwiedź porządną burgerownię, są takie w tym mieście, a nie jakąś przydworcową budę. W razie wątpliwości pytaj, pozdro !
ukrainamarcina.pl
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

mago pisze:
marcin815 pisze:Jak wygląda sytuacja z kebabami we Lwowie i jak je podają? Coś jak w PL tzn bułka,ciasto,tortilla?
Stary, ale wyskoczyłeś, skąd Ty się urwałeś - na kebaba do Lwowa ? :lol: We Lwowi się steki jagnięce wp^%%$# i popija się to butelką kaukaskiego wina, a nie zapycha kichy jedzeniem najniższego sortu, chociaż osobiście do kebabów nic nie mam. Rozejrzyj się za czymś normalnym, odwiedź np. mons pius. A jak lubisz szybkie żarcie, to odwiedź porządną burgerownię, są takie w tym mieście, a nie jakąś przydworcową budę. W razie wątpliwości pytaj, pozdro !
Też byłem zaskoczony jak przeczytałem pytanie odnośnie kebaba... :shock:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Mimo wszystko lepszy już kebab niż McDonek :)
Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago »

pietia pisze:Mimo wszystko lepszy już kebab niż McDonek :)
Kiedyś też tak myślałem, aż pewien znajomy, zwolennik maca, stwierdził, że on do maca idzie zawsze jak nie wie gdzie iść, bo tam wiem czego się spodziewać. I to wg. mnie największa zaleta tego przybytku. Bo czy wiesz co się odgrywa w jakiejś budzie z blachą falistą ? Czy obsługujący umył ręce po porannym kiblu ?;-) w macu przynajmniej, teoretycznie, mają jakieś normy. Na pewno ryzyko sr%$ki mniejsze;-)
ukrainamarcina.pl
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Bardziej miałem na myśli ogólny smak potraw. Generalnie jednak we Lwowie są dużo lepsze miejscówki kulinarne, niż fast foody (wszystko jedno, sieciowe czy nie)
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Po seansie w kinie na Kopernika odwiedziłem restaurację Hruszewskyj Cinema Jazz na ul. Szewczenki. Spokojne miejsce (przynajmniej w czasie, gdy ja tam gościłem). Pustawo. Cicha muzyka w stylu jazz/swing z lat 30-tych/40-tych. Menu "międzynarodowe" plus lokalna, tradycyjna kuchnia galicyjska.
Dla ścisłości, to nie jest tania knajpa, knajpeczka, ale to chyba najlepszy wątek na forum, gdzie można umieścić informacje dotyczące lwowskiej gastronomii.
Ad rem: pstrąg w sosie brokułowym, pasta z owocami morza (małż, szczypce jakiegoś stworzenia morskiego raczej mniejsze niż krabie sztuk 2, kawałki tuńczyka, chyba coś jeszcze), filiżanka kawy, czajniczek herbaty imbirowej, lampka białego wina bodaj z Nowej Zelandii (a może z Chile?) - 760-770 hrywien, dokładnie nie pamiętam; z napiwkiem 800uah. Generalnie smacznie, ale spożywanie pstrąga tudzież owoców morza wymaga cierpliwości i skupienia, zatem raczej nie dla wygłodzonych obżartuchów. ;)
ODPOWIEDZ