paszport Ukraina

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

paszport Ukraina

Post autor: wiedźma »

W lutym zamierzam jechać do Lwowa, ale wczerwcu tego roku kończy mi sie ważność paszportu i obawiam sie problemów na granicy....czytałam gdzieś, ze aby wyjechać na Ukraine trzeba mieć paszport ważny co najmniej pół roku...Jak to z tym jest???Zaryzykować???
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Przejrzyj archiwum forum, było parę wątków na ten temat w których wypowiadali się ludzie z podobnym problem - o ile dobrze pamiętam nikomu cofnięcie z granicy z powodu krótkiego terminu ważności paszportu się nie przydarzyło
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Problem będzie jeżeli termin powrotu będzie dłuższy niż ważność paszportu. Poza tym najlepiej jest chyba wyrobić nowy paszport. Tylko że teraz podobno są długie terminy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka »

Rozmawiałam w poniedziałek z panem ze straży granicznej i powiedział, że "paszport jest ważny do ostatniego dnia ważności paszportu", więc można spokojnie jechać z paszportem ważniejszy krócej niż pół roku (a nawet jeśli by się zdażyło, że się przeterminuje albo zaginie, gdy będę na Ukrainie, to i tak mnie wpuszczą do Polski:P ). Ten okres półrocznej ważności liczy się, gdy np. chce się wyrobić wizę.

Co do oczekiwania na paszport, to w Warszawie teraz termin odbioru jest po miesiącu, ale pani w okienku powiedziała, że są duże szanse, że będzie wcześniej - za 3, a może nawet i za 2 tygodnie.
Ewelina Ptak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Ewelina Ptak »

11-14 stycznia byłam na Ukrainie. Ważność mojego paszportu upływa 2 marca, ale na granicy nie było żadnych z tych problemów. Nikt nawet nie zwrócił uwagi, jeśli chodzi o ważność paszportu.
Pozdrawiam
ADiKO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ADiKO »

Bo nawet pewnie nikt nie patrzył :D
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

paszport Ukraina

Post autor: Gab001 »

10 lat jak z bicza strzelił... Wkrótce mój obecny paszport będzie miał wyłącznie wartość wspomnieniową :D Nie spodziewam się, że coś zmieni się w najbliższych miesiącach, ale może latem, w lipcu bądź sierpniu... Niemniej już teraz powoli przymierzam się do wyrobienia nowego dokumentu. Czy ktoś w ostatnim czasie, powiedzmy 2, 3 latach, przekraczał granicę UA z nowym paszportem? Jakieś dodatkowe procedury, utrudnienia, fochy funkcjonariuszy po tej bądź tamtej stronie granicy? :wink:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

paszport Ukraina

Post autor: pietia »

Dlaczego niby miałyby być problemy? Ja odebrałem paszport w sierpniu ub. r., kilka dni później pierwszą podróż z nim odbyłem właśnie na Ukrainę. żadnych fochów funkcjonariuszy nie odczułem
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

paszport Ukraina

Post autor: Gab001 »

A kto się rozezna w fanaberiach osób urzędowych :lol: Gdy w październiku po raz pierwszy wjeżdżałem do Ua nowym samochodem, zażądano ode mnie kopii paszportu :?: Jeżeli po raz pierwszy będę wjeżdżał z nowym paszportem może zażądają świadectwa moralności? A z tym tak łatwo nie będzie :wink:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

paszport Ukraina

Jeśli do starego paszportu nie były przywiązane jakieś ukraińskie dokumenty typu poswidka, to spokojnie bierz nowy paszport i jedź, nie będzie zadnych problemów.
Ewentualnie, jeśli jednak na stary paszport wyrabiałeś tam jakieś dokumenty, to po prostu weź na wszelki wypadek oba paszporty - w razie czego pokażesz stary. Ukraina wbrew pozorom to dość normalny kraj i nikogo tam nie zdziwi fakt, że co jakiś czas trzeba dokumanty wymieniać
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

paszport Ukraina

Post autor: KrzysztofLtm »

Gab001 pisze: pn 29 mar, 2021 18:38 A kto się rozezna w fanaberiach osób urzędowych :lol: Gdy w październiku po raz pierwszy wjeżdżałem do Ua nowym samochodem, zażądano ode mnie kopii paszportu :?: Jeżeli po raz pierwszy będę wjeżdżał z nowym paszportem może zażądają świadectwa moralności? A z tym tak łatwo nie będzie :wink:
Tez żądali ode mnie kopii paszportu i dowodu rejstracyjnego gdy samochod pierwszy raz wjezdzał na UA,moze ma to zwiazek z ewentualna sprzedażą auta na UA,nie wiem.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

paszport Ukraina

Post autor: zeneczek »

KrzysztofLtm pisze: wt 30 mar, 2021 06:28
Gab001 pisze: pn 29 mar, 2021 18:38 A kto się rozezna w fanaberiach osób urzędowych :lol: Gdy w październiku po raz pierwszy wjeżdżałem do Ua nowym samochodem, zażądano ode mnie kopii paszportu :?: Jeżeli po raz pierwszy będę wjeżdżał z nowym paszportem może zażądają świadectwa moralności? A z tym tak łatwo nie będzie :wink:
Tez żądali ode mnie kopii paszportu i dowodu rejstracyjnego gdy samochod pierwszy raz wjezdzał na UA,moze ma to zwiazek z ewentualna sprzedażą auta na UA,nie wiem.

zaskoczony jestem procedurą wobec was.Też o niej słyszałem,przygotowałem się dokumentacyjnie a tu pies z kulawą nogą nawet nie zwrócił uwagi.
Odniosę się również do paszportu.Gab001 trochę racji ma,to ciągle wschód.Dlaczego?,ze dwa lata jak wymieniłem paszport,okrągła rocznica,znaki wodne symbolizujące starą RP.
W UA żadnych pytań,za to na granicy Rosji się zaczęło.Pewnie gdyby nie to że miałem stary paszport to rozmowa ze służbami pewna.
Życie jednak lubi płatać figle.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

paszport Ukraina

pietia pisze: pn 29 mar, 2021 19:27 Jeśli do starego paszportu nie były przywiązane jakieś ukraińskie dokumenty typu poswidka, to spokojnie bierz nowy paszport i jedź, nie będzie zadnych problemów.
Ewentualnie, jeśli jednak na stary paszport wyrabiałeś tam jakieś dokumenty, to po prostu weź na wszelki wypadek oba paszporty - w razie czego pokażesz stary. Ukraina wbrew pozorom to dość normalny kraj i nikogo tam nie zdziwi fakt, że co jakiś czas trzeba dokumanty wymieniać

pieczątkę o posiadaniu poswidki ze starego paszportu trzeba przenieść?,nie wystarczy sama karta z nowym paszportem?,masz z tym jakieś doświadczenia?
Tato
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

paszport Ukraina

Post autor: Tato »

Trochę dla mnie dziwne co niektórzy tutaj piszą. Po kolei.
zeneczek - zgoda, także tyle razy przekraczałem granicę i także "a tu pies z kulawą nogą nawet nie zwrócił uwagi[/i]",
1. ale wyjaśnij o co chodzi ? - cytuję "[i]okrągła rocznica,znaki wodne symbolizujące starą RP
".
2. podobne trochę mieliśmy pytania na granicy Łotwa - Rosja w 2019 roku ale chyba musiałeś mieć wbitą aktualną wizę to
po co stary paszport ? - zapytałem WOPistę Rosyjskiego.
3 . kto ma przenieść pieczątkę ze starego paszportu do nowego, Ty sam ? , konsulat ?, ambasada ?
Także mieliśmy dziwne pytania na granicy Uzbecko - Kirgiskiej dlaczego nie posiadamy Wizy ale urzędnik chyba był niedouczony bo od 4 miesięcy dla Polaków ( i nie tylko ) nie obowiązywały Wizy. WOPista zapytał przełożonego i puścili nas dalej.
Ja podobnie jak pietia przy wjeździe na Ukrainę żadnych fochów i problemów od Ukraińców nie miałem.
I jeszcze jedno , kopię paszportu robię tylko dla siebie - gdybym zgubił lub mi go ukradziono a nie dla jakiegoś urzędnika.
Czy się mylę ? , czy zgadzacie się z tym ? :wink:
Tato
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

paszport Ukraina

Post autor: Tato »

Dodam jeszcze, że także muszę pomyśleć o wymianie paszportu bo zostały 3 kartki wolne a ważny jest do 2025 roku :roll:
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

paszport Ukraina

paszport wydany na 100 lecie Niepodległej RP,na wewnętrznych stronach są na zasadzie znaków wodnych postaci,godło i inne.Paszport normalny ale znaki dodatkowe.Absolutnie nie chodzi o żadne pieczątki.I ten nowy wzór,dla Ukraińców "normalny",u pograniczników Rosji zrodził pytania,podejrzenia.Widocznie pierwszy raz mieli do czynienia z takim wzorem naszego paszportu.Stąd i taka nieufność.
A nadmieniłem o starym paszporcie dlatego że na nim wcześniej przekraczałem granicę,było tam kilka ich wiz-oczywiście już wykorzystanych,uwiarygodniłem nim ????w zasadzie nie wiem co ale dali spokój i przeszli do dalszej procedury
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

paszport Ukraina

Post autor: bober41 »

A czy ktoś orientuje się, jak to jest z wyrabianiem paszportu gdy brak w nim już miejsca? Została mi jedna wolna strona, ważność paszportu jeszcze rok. Mam możliwość wklejenia wizy Karabaskiej na tą wolną stronę, tylko zastanawia mnie czy w urzędzie nie będę musiał płacić jakoś extra za wyrobienie paszportu przed terminem?

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

paszport Ukraina

opłata za paszport jest dzielona na lata czyli 10,1/10 jest potrącana za każdy rok przed upływem ważności.Oczywiście warunkiem jest brak miejsca na kolejne pieczątki.Żadnych opłat karnych nie ma.Trzeba ewentualnie doliczyć koszt przeniesienia ważnej wizy ze starego paszportu
pietia
Kanclerz
Kanclerz

paszport Ukraina

zeneczek pisze: wt 30 mar, 2021 09:50 pieczątkę o posiadaniu poswidki ze starego paszportu trzeba przenieść?,nie wystarczy sama karta z nowym paszportem?,masz z tym jakieś doświadczenia?
Ostatnie dwie poswidki (tymczasowe) wydano mi bez żadnych pieczątek czy innych adnotacji do paszportu. Zresztą na samej poswidce też już nie ma numeru paszportu. Natomiast kilka lat temu, gdy poswidka miała jeszcze postać książeczki, rzeczywiście stawiano przy wydaniu odpowiednią pieczątkę
Gdy odbierałem ostatnią poswidkę, miałem już inny paszport niż przy składaniu wniosku. Przy odbiorze pokazałem oba paszporty, babka z migracyjnej kazała mi tylko donieść ksereokopię tego nowego wraz z tłumaczeniem na ukraiński
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

paszport Ukraina

dziękuję za informacje,pozdr
ODPOWIEDZ