Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

No i nasze przypuszczenia okazały się słuszne. Od dziś każdy przybywający do Polski spoza strefy Schengen automatycznie trafia na kwarantannę, z której zwolnić może jedynie negatywny wynik testu (PCR lub antygen) wykonanego w Polsce. Testy ukraińskie, egipskie czy zanzibarskie nie będa już honorowane
: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000057401.pdf
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

w/g prasy(nie czytałem rozporządzenia) zwalnia dalej z kwarantanny szczepienie dwoma dawkami i posiadanie stosownego papierka
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Zgadza się, kategorie zwolnionych są te same co przedtem
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

jakieś światełko w tunelu zaczyna się pojawiać i choć zasady wjazdu do UA zostały zmienione to napiszę:pierwszy raz od wielu,nawet bardzo wielu tygodni w PL w ujęciu tygodniowym jest mniej w/g statystyk zachorowań jak w UA.Skala różnicy jest niewielka bo poniżej 2% ale jednak.Ujęcie dwutygodniowe jeszcze niekorzystne,mieć nadzieję że szybko się to zmieni.
expolak

Post autor: expolak »

Ta kwarantanna to ściema albowiem 95% ukraińców przybylych wczoraj zza granicy - dzisiaj jest na stanowiskach pracy. Dzieje się tak wszędzie tam - gdzie firma ma stancje dla przybyłych w miejscu pracy. Gliniarze za drzwi - ukraina do pracy. Norma norm.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

sorry,trochę dużo krzyczysz nie znając bieżących procedur.
Po wjeździe do PL z automatu jest nadawana kwarantanna(oprócz grup zwolnionych) ale na granicy jest punkt wymazowy, wynik testu,np anty genowy który jest honorowany przez Polaków uzyskujemy do 30min i jest zdejmowana kwarantanna.
Przed 30 marca jeździli ze swoimi testami ale biznes to biznes,nasi postanowili zarobić i dlatego taka procedura.
expolak

Post autor: expolak »

Wybaczta, nie wiedziałem, przeprosiny...
ale nie zmienia to faktu że pół roku temu było tak, jak namazałem. Nikt nie siedział w domu na kwarantannie no chyba że już wtedy robono testy na granicach to wybaczta drugi raz
ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ByK »

Czy Ukraina uznaje fakt 2-krotnego szczepienia w Polsce i nie potrzeba wtedy robić testów?
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

póki co nie
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

po dziesiejszych parametrach w ujęciu tygodniowym jak i dwu tygodniowym mamy mniej statystycznie jak w UA osób zakażonych.Mieć nadzieję że po majówce Ukraińcy się zreflektują i otworzą granicę.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

zeneczek pisze: sob 24 kwie, 2021 09:41 ale na granicy jest punkt wymazowy, wynik testu,np anty genowy który jest honorowany przez Polaków uzyskujemy do 30min i jest zdejmowana kwarantanna
Czy test dla wjeżdżających do Polski Ukraińców jest płatny? Czy Polacy powracający do kraju również mogą taki test wykonać? Jeśli tak, czy płacą za niego?
zeneczek pisze: pt 30 kwie, 2021 10:42 Mieć nadzieję że po majówce Ukraińcy się zreflektują i otworzą granicę.
Z drugiej strony, jeśli statystyki zakażeń na Ukrainie będą wyższe, to nie możemy chyba liczyć przy powrocie na zniesienie ograniczeń (kwarantanna, testy etc.). I tak źle, i tak niedobrze...
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

przed końcem marca gdzie zmieniono warunki można było w UA zrobić test komercyjny i wjazd do PL bez kwarantanny był.
W tej chwili bez względu na paszport kwarantanna,do 48h od przekroczenia granicy można zrobić test,w tym antygenowy(tańszy)aby być z niej zwolnionym.Oczywiście testy płatne.Można to zrobić na granicy,pewnie nie na każdej.

Nie zmienia to faktu że wjazd do UA tylko z PCR za cztery stówki,widać po kolejkach na granicy że polski budżet wzbogaci się solidnie,choć pewnie część Ukraińców zrobi u siebie bo po prostu taniej.Ale oni mogą wjechać,obcokrajowiec już nie(bez testu).

Obrazując statystyki chciałem się pocieszyć,analogiczne jeszcze niedawno dawały szansę na zieloną strefę i wjazd bez testów,również obcokrajowcom.
Niemniej trzeba przyznać że trzecia fala w UA przeszła liczbowo łagodnie,nie było takich cyfr jak u nas, kwarantannę wprowadzano regionalnie i dzisiaj spadki są znaczące,zarówno w PL jak i w UA.
Miesiąc kwiecień był ogólnie słaby dla turystyki we Lwowie,plus kwarantanna i razem obraz płaczu ze strony biznesu.
Teraz wszyscy pełni nadziei,kasa z PL przyjechała na święta,może się odbiją.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Akurat obwód lwowski (w tym oczywiście sam Lwów) wyszedł niedawno z czerwonej strefy, znów otwarto tam m.in. knajpy, więc może trochę turystów przyjedzie. Choć fakt, że ceny tych testów (zwłaszcza PCR) nieco odstraszają
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

od 26.04. Lwów i od dzisiaj Kijów w strefie żółtej.Nie zmienia to faktu że ograniczenia wpłynęły na prawie każdą sferę biznesu w m-cu kwietniu.
Dla zainteresowanych:test PCR we Lwowie w autoryzowanych punktach(takich,które mogą oficjalnie zdjąć kwarantannę) to koszt ok 800hrv do ok 1400 za wynik następnego dnia.Ceny zdecydowanie niższe jak w PL
barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur »

Czy jest jakakolwiek nadzieja ze Ukraina będzie wpuszczać zaszczepionych bez testu i kwarantanny itp na wakacje?
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

barciur pisze: czw 06 maja, 2021 17:44 Czy jest jakakolwiek nadzieja ze Ukraina będzie wpuszczać zaszczepionych bez testu i kwarantanny itp na wakacje?
Wiele na to wskazuje. Warunki chyba dwa. Pierwszy - posiadanie "paszportu covidowego". Drugi - przypuszczalnie, na zasadzie wzajemności, jeżeli ukraińskie "paszporty covidowe" będą w Polsce honorowane, Ukraina powinna honorować nasze odpowiedniki. Ukraińcy może nawet bardziej będą skłonni otworzyć swoje granice dla posiadających certyfikat - widać mocno liczą na wpływy z turystyki. Pewnie w tym zakresie już tam działa jakieś lobby.
O sprawie można poczytać m.in. tu: https://gazeta.ua/articles/posuti/_es-t ... nt/1030219
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

nie dalej jak wczoraj miałem okazję rozmawiać ze znajomym z UA,część zachodnia żyjąca w głównej mierze z handlu PL-UA.
Usłyszałem m. in. to że wszelkiej maści biznesmeni jadący do PL po odbiór towaru i posiadający dokument(często bywa że jest sprawdzany) nie są kierowani na kwarantannę.Spokojnie jadą po ów zamówiony.Wracając do UA również nikt ich nie kieruje na testy lub samoizolacje.
Jestem w szoku,ktoś coś wie?????
Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago »

Wybaczcie, ale piszecie tu (i w innych wątkach) takie pierdoły, że można się wyłącznie uśmiechnąć. Od lutego jestem na Ukrainie (właśnie wróciłem z Odessy). Jeżeli chcecie coś wiedzieć to pytajcie. Ale macie przecież ukraińskie strony rządowe, strony dot. COVID itd. więc wystarczy tylko poczytać, ale ze zrozumieniem. Sytuacja zmienia się dynamicznie na całym świecie. Wszelkie dywagacje, w stylu pisanie o jakichś paszportach, albo o tym co Ukraińcy chcą, a czego nie chcą itd. jest po prostu niepoważne. Nie macie bladego pojęcia o tym co się tu dzieje, a koniecznie chcecie coś napisać lub powiedzieć. Tak to wygląda z mojej perspektywy. Sory za bolesne reality. "Pokasowali kilka samolotów", a dorośli ludzie już nie wiedzą co z czym. Jezu, w jakich czasach przyszło mi żyć, ratujcie.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

szkoda że z Odessy na Krym nie dojechałeś,bliziutko.Mógłbyś jeszcze w innych wątkach swoje komentarze dodać.
Najłatwiej forum zmienić
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Każda informacja jest mile widziana, zwłaszcza ta spoza stron rządowych, a dywagacje podtrzymują na duchu. Jeśli ktoś coś nowego, to niech pisze, plizzz!!
...
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

mago pisze: pt 07 maja, 2021 08:47 Jeżeli chcecie coś wiedzieć to pytajcie. Ale macie przecież ukraińskie strony rządowe, strony dot. COVID itd. więc wystarczy tylko poczytać, ale ze zrozumieniem. Sytuacja zmienia się dynamicznie na całym świecie. Wszelkie dywagacje, w stylu pisanie o jakichś paszportach, albo o tym co Ukraińcy chcą, a czego nie chcą itd. jest po prostu niepoważne. Nie macie bladego pojęcia o tym co się tu dzieje, a koniecznie chcecie coś napisać lub powiedzieć.
To ja poproszę.
Czy 10 lipca wyjadę na Ukrainę bez testu PCR (dwie dawki szczepionki będę miał)? Skoro tyle wiesz.
No chyba, że usłyszę, że
mago pisze: pt 07 maja, 2021 08:47 Sytuacja zmienia się dynamicznie na całym świecie.
i jednak sam też nie wiesz?
I jesteś z nami w tej grupie bladziochów?
mago pisze: pt 07 maja, 2021 08:47 Nie macie bladego pojęcia o tym co się tu dzieje
Mam nadzieję, że wiesz, bo jeśli nie, to czym był Twój post?? :shock: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Jak sądzicie,jest jakas nadzieja ze na dlugi czerwcowy weekend da sie pojechac na UA.I wrocic bez "komplikacji".Oglądalem ostatnio na FB fotorelacje z wycieczki rowerowej na zakarpacie/pozdrawiam autora/I aż mi sie płakac chciało że nie mogę tam pojechac.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli "bez komplikacji" masz na myśli bez testów, to póki co nic nie słychać o ewentualnym otwarciu Ukrainy na zaszczepionych. Ja obstawiam, że taką możliwość prędzej wprowadzą w lipcu lub sierpniu, zwłaszcza gdyby UE zaczęła wpuszczać zaszczepionych Ukraińców.
Natomiast do Polski wrócić bez testów/kwarantanny możesz i teraz, jeśli masz już 2 dawki za sobą
barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Nie mam bladego pojęcia, na ile to jakikolwiek prognostyk, ale w rozkładzie kolejowym powróciły od korekty czerwcowej pociągi na Ukrainę z Przemyśla - 2x hyundai do Kijowa oraz Odessa-Express i weekendowe połączenie do Lwowa z rana. Jest nadzieja, że może rząd zniesie zakaz jazdy pociągami przez granicę zewnętrzną ktory został wydłużony do czerwca - bez sensu swoją drogą, bo przecież reszta przejść granicznych funkcjonuje.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Spotkali sie ministrowie grupy C5,zaszczepieni beda swobodnie jezdzic do Czech,Słowacji,Wegier,Austrii i Słowenii.Ale był na spotkaniu tez szef ukrainskiej dyplomacji.Rozmawiali o innych sprawach,ale kto wie,moze w kuluarach poruszali temat swobodnego poruszania się.Mysle ze i Polsce i Ua na tym zalezy,chociażby ze wzgledu na pracowników z Ua.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze: pt 14 maja, 2021 14:49 Mysle ze i Polsce i Ua na tym zalezy,chociażby ze wzgledu na pracowników z Ua.

Jak i ze względu na turystów z PL, chcących wybrać się do Ua ;) Jutro szczepię się Johnson & Johnson, zatem przynajmniej powrót do kraju miałbym ułatwiony...
Psiakrew, wczoraj upłynął okres ważności mojego paszportu, więc to uproszczenie nie zda mi się na nic :lol:
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: micmal76 »

powiedzcie mi proszę, bo przejrzałem ten watek i nie wiem do końca... czy jeżeli wjeżdżam np. dzisiaj, jutro na teren Ukrainy to test muszę mieć ze sobą czy mogę go np zrobić po stronie Ukraińskiej ( jeżeli tak to w jakim czasie ?)
barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Jak masz polski paszport to musisz mieć teraz ze sobą test PCR. Jak masz ukraiński to możesz na miejscu.
ODPOWIEDZ