Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

Cześć wszystkim. Dawno mnie nie było tutaj. Wybieram się końcem czerwca na Ukrainę po prawie roku przerwy. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym ubezpieczeniem medycznym ? Czy mogę kupić sobie dowolną polisę u nas czy Ukraina preferuje jakieś konkretne firmy ??? Rozumiem, że test PCR raczej mnie nie ominie pomimo, że mam papier o szczepieniu ?
gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: gucio1955 »

arko pisze: śr 26 maja, 2021 07:39 Tak - pojawiła się taka informacja, trwają prace, że od 1 lipca

Федоров зауважив, що цей документ впровадять в Україні синхронно з Європейським Союзом.
Своєю чергою, напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна досягла
із ЄС домовленості про взаємне визнання так званих "паспортів вакцинації".
Він наголосив, що українці повинні отримати можливість вільно пересуватися Євросоюзом
więcej informacji https://tsn.ua/ukrayina/zapustyat-sinhr ... 90578.html
Może ktoś to w skrócie przetłumaczy o co chodzi.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

guber pisze: pn 07 cze, 2021 14:01 Czy mogę kupić sobie dowolną polisę u nas czy Ukraina preferuje jakieś konkretne firmy ??? Rozumiem, że test PCR raczej mnie nie ominie pomimo, że mam papier o szczepieniu ?
Wymagana jest polisa zakupiona w jednym z ukraińskich towarzystw : https://visitukraine.today/?gclid=Cj0KC ... jwEALw_wcB, względnie w towarzystwie krajowym, mającym przedstawiciela na Ukrainie. Ja nie komplikuję sobie życia, kupuję tutaj: https://visitukraine.today/?gclid=Cj0KC ... jwEALw_wcB, drukuję (w kilku egzemplarzach, jeden pozostawiam w domu na wszelki wypadek ;)).
Wciąż jeszcze ważny jest obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR. Ponoć od początku lipca ma już wystarczyć "paszport kovidowy" - o czym w innych postach. Pożyjemy, zobaczymy...
Załączniki
Bez tytułu.jpg
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

https://visitukraine.today/ru

już można wjechać do UA zaszczepionym,z testem RAT lub PCR,oczywiście dla obcokrajowców ciągle dodatkowo ubezpieczenie

tu info medialne

https://travel.rbc.ua/rus/show/testov-v ... 85224.html
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: micmal76 »

ja wjechałem na ubezpieczeniu zrobionym w Polsce w Generali - pomimo zaszczepienia musiałem mieć ze sobą test PCR
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

nie znam szczegółów twojego szczepienia ale strona UA traktuje wyszczepienie jako "pełne" po upływie 14 dni od przyjęcia drugiej dawki lub jedno dawkowa + 14 dni.To oficjalne stanowisko Min. Zdrowia UA.
Natomiast info o zmianach na granicy wyszło dopiero dzisiaj pomimo wstecznej daty
Ostatnio zmieniony pn 07 cze, 2021 21:21 przez zeneczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

micmal76 pisze: pn 07 cze, 2021 20:20 pomimo zaszczepienia musiałem mieć ze sobą test PCR
Ale kiedy wjeżdżałeś? Bo wygląda na to, że zmiana w przepisach weszła (?) w życie dopiero dzisiaj (?)... Widzę, że zmianę przepisów zatwierdziła Rada Ministrów Ukrainy 2 czerwca; nie znam na tyle ukraińskiego prawa, by stwierdzić kiedy nowe przepisy nabierają mocy.
Wygląda na to, że Ua wyprzedziła UE :D Chyba Ukraińcom bardziej zależy na ożywieniu branży turystycznej po zapaści...
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

PCR chyba dalej potrzebny? Alternatywa dopuszcza szczepienia zamiast testu antyg. :roll:
...
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wjeżdżałem 30 maja. Miałem ze sobą wydrukowane z konta pacjenta zaświadczenie o pełnej vakcynacji - wykonanej już 30 dni temu. 31 maja moje szczepienie nie interesowało Ukraińców - na granicy chcieli ode mnie test PCR - nie starszy niż 72 godziny
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

odnoszę wrażenie że ktoś tu ma problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.Jaki maj,jakie 30 dni?????????
Wczoraj tj 7 czerwca opublikowano rozporządzenie,ono w maju nie obowiązywało,nikt nie miał pojęcia o zmianach(no może z wyjątkiem tych w Kijowie).
Obowiązuje od dnia publikacji,podaję jeszcze raz link
https://visitukraine.today/ru
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Parparim pisze: pn 07 cze, 2021 23:24 PCR chyba dalej potrzebny? Alternatywa dopuszcza szczepienia zamiast testu antyg. :roll:
Do tej pory tolerowany był tylko PCR, teraz mają akceptować także te tańsze, antygenowe. Oczywiście o ile ktoś nie jest w pełni zaszczepiony
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

tekst zrozumiałem - Gab001 - pyta - kiedy wyjeżdżałem ? - odpowiadam, że 30 maja - miałem ze sobą zaświadczenie, że zostałem zaszczepiony już 30 dni wcześniej - ale w tamtym dniu (tj. 30 maja - moje szczepienie nie interesowało Ukraińskich pograniczników) - musiałem ze sobą mieć test PCR.

oczywiście - 30 maja tylko taka procedura obowiązywała - test PCR
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

właśnie wjechałem na podstawie szczepienia,kod QR ich nie interesuje,nie mają czytnika.Wersja papierowa,taka wydrukowana u nas bez żadnych poświadczeń, tłumaczeń czy innych.Granica Krakowiec Korczowa
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

super - i to jest najlepsze potwierdzenie obowiązującej zmiany dotyczącej akceptacji szczepień :D
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

guber pisze: pn 07 cze, 2021 14:01 Cześć wszystkim. Dawno mnie nie było tutaj. Wybieram się końcem czerwca na Ukrainę po prawie roku przerwy. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym ubezpieczeniem medycznym ? Czy mogę kupić sobie dowolną polisę u nas czy Ukraina preferuje jakieś konkretne firmy ??? Rozumiem, że test PCR raczej mnie nie ominie pomimo, że mam papier o szczepieniu ?
Czołem, ja wjeżdżałem w lipcu i grudniu zeszłego roku na ITravel https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne.htm
zeneczek pisze: śr 09 cze, 2021 07:22 właśnie wjechałem na podstawie szczepienia,kod QR ich nie interesuje,nie mają czytnika.Wersja papierowa,taka wydrukowana u nas bez żadnych poświadczeń, tłumaczeń czy innych.Granica Krakowiec Korczowa
Ta śmieszna książeczka z IKP?
Super! :)
trewq123
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: trewq123 »

zeneczek pisze: śr 09 cze, 2021 07:22 właśnie wjechałem na podstawie szczepienia,kod QR ich nie interesuje,nie mają czytnika.Wersja papierowa,taka wydrukowana u nas bez żadnych poświadczeń, tłumaczeń czy innych.Granica Krakowiec Korczowa
Wjechałeś na wersję drukowaną z pacjent.gov.pl? Dobrze rozumiem, że to zaświadczenie, na podstawie którego można wjechać na Ukrainę jest wydawane dopiero 14 dni po drugiej dawce szczepienia ?
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

ja po drugiej dawce od razu dostałem kpl papierów tzn A4 z kodem QR i obok zakodowane dane, oprócz tego mam kartkę z nazwą szczepionki i datami ich wykonania. Jak pisałem wyżej Ukraińcy za wyszczepiona osobę uważają tę po 14 dniu od drugiej dawki.Fizycznie na granicy hasło kwarantanna, mój odzew szczepienie.Dalem kod QR na tel. ale czytnika nie mieli, poleciałem po papiery, poszło bez problemu
trewq123
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: trewq123 »

zeneczek pisze: śr 09 cze, 2021 14:48 ja po drugiej dawce od razu dostałem kpl papierów tzn A4 z kodem QR i obok zakodowane dane, oprócz tego mam kartkę z nazwą szczepionki i datami ich wykonania. Jak pisałem wyżej Ukraińcy za wyszczepiona osobę uważają tę po 14 dniu od drugiej dawki.Fizycznie na granicy hasło kwarantanna, mój odzew szczepienie.Dalem kod QR na tel. ale czytnika nie mieli, poleciałem po papiery, poszło bez problemu
umknął mi ten post o 14 dniach :( , dzięki za informacje i udanego pobytu :D :!:
guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber »

zeneczek pisze: wt 08 cze, 2021 13:06 Wczoraj tj 7 czerwca opublikowano rozporządzenie,ono w maju nie obowiązywało,nikt nie miał pojęcia o zmianach(no może z wyjątkiem tych w Kijowie).
Obowiązuje od dnia publikacji,podaję jeszcze raz link
Tak potwierdzam. "postanova" obowiązuje od dnia publikacji tj. od 7 czerwca. Świetna wiadomość. Zaoszczędzi się trochę kasy i czasu. Ciekawe kiedy zniosą obowiązek tego głupiego ubezpieczenia.
tapatik
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tapatik »

Jakim sposobem działa potwierdzenie szczepienia, skoro są na nim imiona i pierwsza litera nazwiska? No i kawałek daty urodzenia?
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 »

Wszystko jest dokładnie tam napisane.
Ostatnio zmieniony ndz 13 cze, 2021 10:59 przez lukaszb1986, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 »

Jeśli masz założony profil zaufany to z IKP pobierzesz wersję papierową, gdzie są dokładne dane zapisane
skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub »

Ukraincy nie sa wyjatkowi, karecje 10 lub 14 dni wymagaja tez panstwa UE
ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ByK »

Które ubezpieczenie z polskich firm jest uznawane na Ukrainie?
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ByK pisze: wt 15 cze, 2021 07:15 Które ubezpieczenie z polskich firm jest uznawane na Ukrainie?
- ja miałem z Generali i było OK
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Signal Iduna też przeszło
Dawid2536
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Dawid2536 »

Kupując bilet na samolot z Ukrainy do Mołdawii wykupiłem takie oto ubezpieczenie. Adnotacja o COViD jest. Tylko zastanawiam się czy ta polisa przejdzie (myślę, że tak) ale wolę się tutaj was zapytać :)

https://zapodaj.net/f6bfbe8d8ea8a.jpg.html
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

od 23.06 2021 otwierają się kolejne przejścia graniczne z UA dotychczas zamkniętę w związku z Covid,są to Krościenko,Zosin i Dołhobyczów.Zasady przekraczania granicy na dotychczasowych zasadach
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejne zmiany na granicy UA,od 17.06.21 Ukraińcy i posiadacze stałego pobytu w UA przyjeżdzają do siebie kompletnie bez testów i kwarantanny bez względu na kraj przybycia
msvklr
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: msvklr »

A jak w praktyce wygląda powrót i zniesienie kwarantanny po powrocie do PL? Trzeba robić test na granicy? Na stronie rządowej widnieją zapisy:

- Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba.
- Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli w ciągu 48h od przekroczenia granicy wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
http://okrokdalej.pl
ODPOWIEDZ