Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

trzeba sobie coś wyjaśnić,jak piszą media na granicach są robione testy i podróżni są zwalniani z kwarantanny po otrzymaniu negatywnego wyniku.
Nikt nie robi na granicy żadnych testów,to jest państwowa granica.Teren wewnątrz granicy służy jako pomieszczenia biurowe lub inne a infrastruktura jest przystosowana do kontroli i łupienia niepokornych a nie ułatwiania podróżowania.Jest pandemia,jak nakazali poprzez media państwowe siedzieć w chatach lub wydawać kasę(jak masz) w kraju to tak ma być.A reszcie robi się pod górę.

A tak do rzeczy,dostajesz kwarantannę,po wjeździe do PL od strony Krakowiec-Korczowa na drugim bodajże MOPie(parking-toaleta)robią testy w przystosowanym budynku.Tylko że tam pełno ludzi,kolejka.Nie wiem jak jest czynne,nie miałem potrzeby zasięgać języka ale pewnie mając 48H na wykonanie testu lepiej to zrobić u siebie.
Przed wyjazdem szukasz tel.,po powrocie jak to nie noc dzwonisz i umawiasz się bez problemu,anty genowe testy nawet po godzinie bywają gotowe.
I znowu jesteś wolny,tak nam się przynajmniej wydaje.
mazeno
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mazeno »

podoba mi sie ten twoj sarkazm w ostatnim zdaniu
taki smiech przez lzy
psiakrew
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejne zmiany na granicy w związku z Covid,już jobla idzie dostać,
https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... Id,5315179
msvklr
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: msvklr »

7 lipca jade z kumplami w Gorgany więc po powrocie będę mógł więcej napisać z punktu widzenia praktycznego. Choć ten news o 7 dniach kwarantanny nie wróży dobrze.
http://okrokdalej.pl
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Zaszczepcie się Johnsonem, akurat zdąży minąć 14 dni i będzieci mogli wrócić bez kwarantanny
Ewentualnie wracajcie przez Rumunię lub Słowację
mazeno
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mazeno »

slowacja nie puszcza tranzytem z pl na ukr i nazad
tak samo do i z cze via slo
czyli kraje, ktore maja wspolne granice z pl
a naruszenie moze kosztowac do 1659 eur
podstawa vyhlaska 218/2021 v v sr uverejnene 10 juna 2021
msvklr
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Na Johnsona to już po jabłkach bo wszyscy jesteśmy po 1/2 dawkach Fajzera ale nie wszyscy będziemy 14 dni po 2 dawce przy wjeździe do PL. Słowem lipa. Może pojawi się jakas furtka aby wczesniej zdjąć kwarantannę, bo inaczej niestety papa gorgany.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

A kiedy macie te drugie dawki Pfizera? Może po prosto zostańcie parę dni dłużej na Ukrainie, tak by dobić do tych 14 dni po szczepieniu
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

tak lapnąłem o tych 14 dniach i teraz wszyscy to za ikonę biorą.Przepisy przepisami a mnie ani TAM ani przy powrocie nie pytano o datę drugiego szczepienia tylko o fakt jego wykonania.Oczywiście to trochę ryzyko ale z drugiej strony druk A4 z kodem QR i obok skróconymi danymi szczepionego jednak nie zawiera tej informacji.W UA zapytano jeszcze o typ szczepionki i vse
msvklr
Tytularny Radca
Tytularny Radca

@pietia ja to bym mógł i miesiąc siedzieć no ale nie mamy tego luksusu. Myślałem, żeby wjechać na wariata i mieć nadzieje, ze te 14 dni to nie jest przestrzegane rygorystycznie ale w obliczu tego, ze 3 dni po powrocie muszę być gdzie indziej nie jestem fanem tego pomysłu. Napaliłem się trochę na te gorgany i jak w zamian mamy skoczyć w biesy czy inny beskid to pozostaje raczej niesmak więc kto wie.. Będe monitorował info w nadchodzącym tygodniu i podejmiemy jakąś decyzję.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Od 2 lipca wszyscy wjeżdżający na Ukrainę, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni co najmniej 7 spędzili na terytorium Wielkiej Brytanii, Indii, Rosji albo Portugalii, będą musieli wykonać dodatkowy ekspres-test na granicy, oczywiście na własny koszt. Oprócz tego w mocy pozostaje obowiązek posiadania wyniku testu sprzed nie więcej niż 72 godzin, ubezpieczenia obejmującego Covid-19 lub certyfikatu o pełnym zaszczepieniu. Lista krajów, po przyjeżdzie z których konieczny będzie dodatkowy test, ma być na bieżąco modyfikowana
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

pietia pisze: wt 29 cze, 2021 19:00 ubezpieczenia obejmującego Covid-19 lub certyfikatu o pełnym zaszczepieniu
W pelni zaszczepieni potrzebują nadal ubezpieczenia?
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: micmal76 »

KrzysztofLtm pisze: śr 30 cze, 2021 05:09
pietia pisze: wt 29 cze, 2021 19:00 ubezpieczenia obejmującego Covid-19 lub certyfikatu o pełnym zaszczepieniu
W pelni zaszczepieni potrzebują nadal ubezpieczenia?
TAK
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Czy ubezpieczenie w Generali honorują na granicy?Ma firma swoje przedstawicielstwo na UA?
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

KrzysztofLtm pisze: pt 02 lip, 2021 12:44 Czy ubezpieczenie w Generali honorują na granicy?Ma firma swoje przedstawicielstwo na UA?
TAK, ja wjeżdżałem właśnie na ubezpieczeniu zrobionym w Generali (czy ma przedstawicielstwo ? nie wiem - ale jest honorowane to towarzystwo)
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

micmal76 pisze: pt 02 lip, 2021 13:03
KrzysztofLtm pisze: pt 02 lip, 2021 12:44 Czy ubezpieczenie w Generali honorują na granicy?Ma firma swoje przedstawicielstwo na UA?
TAK, ja wjeżdżałem właśnie na ubezpieczeniu zrobionym w Generali (czy ma przedstawicielstwo ? nie wiem - ale jest honorowane to towarzystwo)
Dzieki.Po dluuugiej przerwie wybieram sie na UA,na razie szybki wypad weekendowy.Juz mi się teskni za soljanką,upierdliwymi celnikami na granicy,ukrainską kawą i nawet dziurami w jezdni..... :D
micmal76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

KrzysztofLtm pisze: pt 02 lip, 2021 13:23
Dzieki.Po dluuugiej przerwie wybieram sie na UA,na razie szybki wypad weekendowy.Juz mi się teskni za soljanką,upierdliwymi celnikami na granicy,ukrainską kawą i nawet dziurami w jezdni..... :D
:D - tak ! nawet za tym wszystkim można zatesknić ! - Udanego Wypadu !
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

KrzysztofLtm pisze: pt 02 lip, 2021 13:23 Juz mi się teskni za [...] i nawet dziurami w jezdni.....
Jeżeli nie zjeżdżasz z głównych szlaków, coraz trudniej o te dziury :wink: Gdybyś się jednak upierał w poszukiwaniu ich, przetestuj proszę, M12 ze Stryja przez Rohatyn do Tarnopola . Mam tego lata pewne plany związane właśnie z tą drogą :D
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Szybki, tygodniowy wypad do Odessy. Tam samolotem - paszport, certyfikat o zaszczepieniu podwójnym (AZ) oraz ubezpieczenie z Signal Iduna - przejście szybkie, bezproblemowe. Z powrotem pieszo - Szegini/Medyka, bezproblemowo, prawie pustki na granicy, ale nie tak szybko - szurów i foliarzy przede mną trzepali równo i długo, sprawdzają testy dokładnie, wymagają telefonów do miejsc kwarantanny, wypytują. Niezaszczepieni - póki co, lepiej sobie odpuśćcie teraz Ukrainę :) :)
...
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Generali 3 dni kosztuje 13 zł.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Wjazd wczoraj w południe, Dorohusk, całość zajęła dwie godziny.
W stronę Polski żywej duszy nie było, do Ukrainy kilkadziesiąt samochodów łącznie (z UE mało).
Papiery: ubezpieczenie iTravel z TW Europa oraz wydruk o dwóch dawkach z IKP - nic nie skanował tylko spojrzał na nazwiska, odpalajcie Photoshopa :D
PZU Wojażer też już ma covida w ubezpieczeniu jakby ktoś chciał.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

W Hrebennym w sobote wjazd na UA moze pół godziny.Wyjazd z UA wczoraj niecala godzina.Pozdrawiam miłych polskich celników.Wspolczuje tylko kierowcom tirow.Kolejka tirow na wjazd do Pl zaczynała sie za Rawą.
Jarek JG
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Jarek JG »

Wybieram się na wakacje z 8 letnią córką oraz ojcem nad morze czarne. jeżeli dobrze rozumiem zasady napisane na stronie msz, dziecko nie potrzebuje ani testu ani szczepienia. Czy powinienem mieć jakies upoważnienie od matki dziecka na zgodę na wyjazd na Ukrainę>?
trewq123
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: trewq123 »

Czy ktoś wie, czy w czasie kontroli na granicy sprawdzane są uprawnienia do kierowania autem? Konkretniej chodzi o zatrzymane elektronicznie prawo jazdy - czy na powrocie z Ukrainy do Polski celnikom na granicy automatycznie wyskoczy w systemie informacja o zatrzymanym prawku? I co ewentualnie wtedy?
marcinzoled85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: marcinzoled85 »

trewq123 pisze: ndz 18 lip, 2021 07:57 Czy ktoś wie, czy w czasie kontroli na granicy sprawdzane są uprawnienia do kierowania autem? Konkretniej chodzi o zatrzymane elektronicznie prawo jazdy - czy na powrocie z Ukrainy do Polski celnikom na granicy automatycznie wyskoczy w systemie informacja o zatrzymanym prawku? I co ewentualnie wtedy?
A nie lepiej nie prowadzić samochodu skoro się nie ma uprawnień? Polecam piesze przejście w Medyce.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jarek JG pisze: ndz 18 lip, 2021 02:10 Wybieram się na wakacje z 8 letnią córką oraz ojcem nad morze czarne. jeżeli dobrze rozumiem zasady napisane na stronie msz, dziecko nie potrzebuje ani testu ani szczepienia. Czy powinienem mieć jakies upoważnienie od matki dziecka na zgodę na wyjazd na Ukrainę>?
dziecko do 12 roku życia do UA jedzie bez szczepienia i testu.W przypadku paszportów innych jak UA może jeden z rodziców jechać z dzieckiem bez dodatkowych papierów.Oczywiście sytuacja musi być klarowna,tzn to samo nazwisko dziecka i rodzica,lub zabrać akt urodzenia dla pokazania.
Dla wszystkich obcokrajowców wymagane ubezpieczenie od Covid na czas pobytu
pietia
Kanclerz
Kanclerz

https://lviv1256.com/news/moz-proponyie ... cG7oV57ylk
Na razie to tylko propozycja MOZ, ale niewykluczone, że Ukraina wprowadzi niebawem przymusową 14-dniową kwarantannę dla wszystkich niezaszczepionych przyjezdnych. Zwolnienie z niej byłoby możliwe dopiero po 7 dniach, po uzyskaniu negatywnego rezultatu PCR
ODPOWIEDZ