Papierosy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
grosik8
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Papierosy

Post autor: grosik8 »

Witam,
lecę do Anglii z Ukrainy. Ponieważ palę chcę ze sobą zabrać papierosy, do Lwowa jadę autokarem. Ile mogę wwieźć papierosów na Ukrainę? Wszędzie są informacje na temat wywozu z Ukrainy, ale nie ma nic na temat tego ile mogę zabrać na Ukrainę. Pomocy!
Szulik
Administrator

Papierosy

Post autor: Szulik »

ze względu na różnice w cenach fajek między PL i UA możesz być pierwszym, który będzie wiózł fajki z Polski na Ukrainę :)
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Papierosy

Post autor: Gab001 »

grosik8 pisze: sob 26 gru, 2020 17:10 Ile mogę wwieźć papierosów na Ukrainę?
Jeśli dobrze pamiętam, to karton, czyli 10 paczek, czyli 200 sztuk. Ale jeśli nie jesteś szczególnie wybredny (bo ukraińskie papierosy są gorsze jakościowo od polskich), to faktycznie nie ma sensu wwozić. Papierosów tam masz do koloru, do wyboru, w każdym miejscu i o każdej porze. :lol: Ja też jestem palaczem :cry:; pierwsza rzecz, jaką kupuję po wjeździe, to amerykano (czyli kawa) i mentole z kapsułką, jakich już w Unii nie uświadczysz.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Papierosy

Gab001 pisze: sob 26 gru, 2020 17:52 pierwsza rzecz, jaką kupuję po wjeździe, to (...) mentole z kapsułką, jakich już w Unii nie uświadczysz.
Paczka takich właśnie "Winstonów" kosztuje obecnie 54 uah, czyli zakładając kurs złotego = 7,40 uah, wychodzi 7,30 PLN za paczkę (czyli około 50% ceny, jeśliby tego rodzaju papierosy były dostępne w Polsce). Nawiasem mówiąc, wszystkim palącym i sobie samemu życzę rzucenia tego koszmarnego nałogu w 2021 roku :D
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Papierosy

Moje ulubione miętowe Winston "z klikiem" obecnie już 65 hrywni. Z grubsza licząc 10 złotych. Jeszcze z końcem ubiegłego roku było to 55 hrywni. Cena wzrosła o około 17%.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Papierosy

Post autor: KrzysztofLtm »

ObrazekSobrane,nie wszedzie są,slyszalem jak ktos troche zartem mowił ze palą je tylko mafiozi i deputaty.Cos ponad 90 hr.
ODPOWIEDZ