przelew na Ukraine

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
hophop
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

przelew na Ukraine

Post autor: hophop »

witam,
w prawdzie to nie dotyczy podrozy na Ukraine, ale moze ktos sie bedzie orientowal. Chce przelac zaliczke za nocleg na Ukrainie. Gdzie zrobic przelew zeby bylo najtaniej przelac z konta w Polsce na konto na Ukrainie?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwasniak74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kwasniak74 »

Western Union , nie jest tani ale powszechnie stosowany przez tubylcow :)
hophop
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

i dostanie od razu pieniadze na ten nr konta ktory mi podal czy musi odebrac gdzies w placowce?
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Walczyłem ostatnio z tym długo (zaliczka za nocleg w Odessie) w końcu wysiadłem, wzięłem westerna.
Próbowałem z pekao24, miałem nr. konta na ukrainie, SWEEP code, dane osoby, adres, wsio. Na pekao24 potrzebny numer IBOK, który w każdym państwie inaczej powstaje, sprawdzałem w kupie miejsc, próbowałem IBOK checkerów/verifierów ale nic nie kupowało Ukrainy.
W banku nic nie wiedzą albo walą ściemę, na stronie nic o Ukrainie, na infolinii nie wiedzą. Poszedłem do banku, tam też nie dali rady, powiedzieli że mozna ryzykować ale jak zły numer konta IBOK to kara, straszyli że 25 EUR - pewnie zciemniali by się natręta pozbyć. Poza tym prowizja banku 1,5% - ze 2 przewalutowania i przelew byłby pewnie za kilka dni dopiero.

A z WU - nazwisko, imię i tego samego dnia osoba w Ukrainie kasę odebrała.
Od 250 PLN prowizja wynosi 23 PLN.

Pozdrawiam
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
hophop
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

ale czy odbiorca dostaje pieniadze na konto ktorego nr podal czy musi je gdzies odebrac? ;) bo juz nie wiem
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

W WU, pieniądze musi odebrać u siebie w WU.
Wysyłając podajesz jego dane oraz dostajesz specjalny numer, ten numer przekazujesz odbiorcy i on/ona go podaje przy odbiorze gotówki.
Tutaj nie ma żadnych kont itd. Żadne z was nie musi mieć konta.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
hophop
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

a trzeba wskazac miejsce odbioru czy dowolne na Ukrainie?
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

hophop pisze:a trzeba wskazac miejsce odbioru czy dowolne na Ukrainie?
Nic nie trzeba wskazać. Chyba podaje się adres odbiorcy, ale na podstawie numeru transakcji oraz paszportu/dowodu adresat przekazu może odebrać przesłane pieniądze na całym świecie - w placówkach banków, kantorach itp. będącym partnerami Western Union. Czas przekazu - do 15 minut. Po 15 minutach od chwili nadania pieniądze są do odebrania w dowolnym punkcie współpracującym z Western Union na świecie.

Ani nadający ani odbierający nie muszą mieć żadnego konta. To przekaz na nazwisko, a nie na numer konta.

Najlepsze warunki (opłaty od przekazu) oferuje w Polsce bank Pekao SA (ten z żubrem). Należy iść do dowolnej placówki w Polsce tego banku i tam wpłacić kasę. Potem smsem wysyłasz numer transakcji Western Union odbiorcy i po wszystkim.
hophop
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

dzieki :)
Awatar użytkownika
Martus ze Lwowa
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: Martus ze Lwowa »

Jako osoba z Ukrainy moge powiedziec ze niektorzy nie maja zadnych problemow z przelewami na Ukraine. Podane dane konta o jest przelew. Glownie jak zauwazam takie przelewy wykonuja sie przez Mbank lub PKO. Jesli nie udeaje sie przelew, to zawsze jest Western Union...
Góral
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Góral »

Przelew na Ukraine w mBanku jest drogi, przelanie 90zł kosztowało mnie 25zł (plus 15zł za potwierdzenie, opcja dodatkowa, nie wiedziałem że jest płatna aż tyle....).
Krakus z urodzenia, Góral z pochodzenia, Łodzianin z wyboru
Profesor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Profesor »

Koszt przelewu z mbanku to 0,25 % (nie mniej niż 20 PLN)kwoty + 5 pln za potwierdzenie. Jeżeli pieniadze wysle w dolarach orientujecie się czy bank na ukrainie nalicza jakieś prowizje np. za przewalutowanie ?
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Zalezy jaki bank... a oplate za przewalutowanie poniesie odbiorca...
Bylem wczoraj w Pryvat banku zapytac jak wyglada zalozenie konta. Powiem wam, ze koszmar! Bank za wszystko pobiera prowizje... Zaklada sie nie rachunek, a karte, do ktorej jest rachunek. Wszystko platne... Oplata roczna, wyplaty z bankomatow, przelewy (oplaty ogromne!)...
Profesor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Profesor »

Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

przelew na Ukraine

Post autor: Gab001 »

Korzystał ktoś może ostatnio z serwisów do transferów pieniężnych? Kilka razy skorzystałem z perekaz24.ua, dzisiaj z wise.com.
Perekaz padł tydzień temu, nie można korzystać z kart VISA, wise.com ma z kolei nieco wyższą prowizję...
Macie jakieś doświadczenia z tymi bądź innymi serwisami?
meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

przelew na Ukraine

Post autor: meter30 »

Jak sprzedaję auto na Ukrainę, to biorę kaucję za VAT, kiedy auto wjedzie na Ukrainę to dostaję potwierdzenie wywozu i zwracam VAT przelewem (płatność kartą). Podobno najlepszy współczynnik konwersji jest na
https://www.easysend.pl/ru/perevody-den ... -v-ukrainu
Ale ostatnio tam mi coś nie działało i zrobiłem przez strone http://transfergo.com
Tam można przelać/zapłacić pieniądze na kartę MasterCard, musisz tylko mieć numer karty, datę ważności oraz imię i nazwisko osoby która ma otrzymać pieniążki. Tylko musiałem u siebie w banku zwiększyć limit płatności kartą.
Wszystko poszło Ok, Ukrainiec zadowolony ze współczynnika konwersji.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

przelew na Ukraine

Post autor: Gab001 »

meter30 pisze: ndz 12 wrz, 2021 06:14 Ale ostatnio tam mi coś nie działało i zrobiłem przez strone http://transfergo.com
Tam można przelać/zapłacić pieniądze na kartę MasterCard, musisz tylko mieć numer karty, datę ważności oraz imię i nazwisko osoby która ma otrzymać pieniążki. Tylko musiałem u siebie w banku zwiększyć limit płatności kartą.
Wszystko poszło Ok, Ukrainiec zadowolony ze współczynnika konwersji.
Dla ciebie jednak warunki chyba niezbyt niezbyt korzystne? Sprawdziłem trzy serwisy na kwotę przelewu 1000PLN.
W transfergo.com pobrana prowizja za transfer błyskawiczny 1.49% do zaakceptowania, ale kurs przewalutowania fatalny.
W wise.com prowizja wyższa - 2,6% - ale kurs przewalutowania już wyraźnie lepszy.
Najkorzystniej na perekaz.ua 1.5% prowizji, ale kurs 1PLN=7,01uah.Odbiorca otrzyma dzięki temu 6910uah. Co z tego jednak, jeśli wciąż nie można posłużyć się VISĄ :lol:
Załączniki
transfergo.jpg
wise.jpg
Perekaz.jpg
ODPOWIEDZ