Wjazd na Ukrainę wg nowych zasad

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

TK i Zero pomogą Ukraińcom, wszystko się "ukonstytuowi", sorry, nie mogłem się powstrzymać... :D
A zeneczek mógłby rozwinąć, a nie "wiem, ale nie powiem".
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

sorry,jestem na urlopie i tylko "liznąłem" bieżące obostrzenia obowiązujące do 4-5 sierpnia.W nich są zawarte informacje którymi się kierowałem.
Rzeczywiście są planowane kolejne zmiany po 5.08. do których <pietia> podał odnośnik,pozdr
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Nastąpiło poluzowanie zasad wjazdu dla obcokrajowców na Ukrainę będzie można przekroczyć granicę po pierwszej dawce szczepionki.(choć ilość zachorowań rośnie - dzisiaj ponad 1400)
więcej:
https://pnk.tv/ru/news/ludyna/kabmin_ra ... ny_1013707
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

arko pisze: śr 18 sie, 2021 13:49 ilość zachorowań rośnie - dzisiaj ponad 1400
A w sklepach i innych podobnych miejscach w masce występuję jeden na pięciu, pomimo informacji,że maska jest wymagana :D
Ludzie tamtejsi sami luzują sobie zasady :lol:
Termac
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Termac »

Krościenko 8.30 przekroczenie granicy mniej niż 20 minut. Standardowo ubezpieczenia auta i zdrowotne oraz zaświadczenie o szczepieniu.Dodatkowo cenna uwaga od pograniczników aby nie wracać do kraju w niedzielę bo na granicy jest wtedy tłoczno. Zobaczymy jak będzie przy powrocie.
petr
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: petr »

Ubezpieczenie AXA jest honorowane na granicy?
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Wzrost zachorowań. Ukraina w żółtej strefie od 23 września.

https://hromadske.ua/posts/v-ukrayini-z ... bmezhennya
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Szybki wypad z nudów na Ukraine przez Dołhobyczów i zaskoczenie....wjazd na UA bardzo szybki ale wczesniej ukraincy posprawdzali wszystko,apteczke,linke holowniczą,gasnice z data waznosci,czy są jakies leki/kilka minut "studiował"sklad etopiryny.I za gasnice zapłacilem.Powrót ciut dluzej ale znowu polacy sprawdzali.Choc akurat nie mnie.Ale kładli bagaze na te stoły,dwa poprzedzajace mnie auta,polskie i ukrainskie na kanał.Myslalem ze i mnie to czeka.Jednym slowem,nerwowy dzien.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

[/quote]
KrzysztofLtm pisze: ndz 26 wrz, 2021 17:09z nudów
Widocznie im również się nudziło, skoro ruch niewielki, stąd ta gorliwość. :lol:
Linki holowniczej, gaśnicy nie sprawdzali mi nigdy. O apteczkę dopytywali się jeśli, pamięć mnie nie myli, siedem lat temu Ukraińcy w Szehini. Ponieważ wjeżdżałem autem jakieś 10 tygodni wcześniej odebranym z salonu, apteczki nie miałem (sprzedawca jakoś jej nie przewidywał w wyposażeniu, ja również o tym nie pamiętałem). Ponieważ ruch był spory, a ja szukałem jej dosyć flegmatycznie, pognali do kolejnego samochodu, a mnie wkrótce potem stracili z oczu ;)
KrzysztofLtm pisze: ndz 26 wrz, 2021 17:09 kładli bagaze na te stoły
To jest chyba najmniej przyjemne (prócz wyciągania koła zapasowego); wyjmować toboły z bagażnika, przenosić je, potem z powrotem, układać to wszystko w bagażniku, gdy człowiek w dodatku w nieszczególnym nastroju, bo to już droga powrotna, koniec urlopu bądź weekendu :|
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

KrzysztofLtm pisze: ndz 26 wrz, 2021 17:09 Szybki wypad z nudów na Ukraine przez Dołhobyczów i zaskoczenie....wjazd na UA bardzo szybki ale wczesniej ukraincy posprawdzali wszystko,apteczke,linke holowniczą,gasnice z data waznosci,czy są jakies leki/kilka minut "studiował"sklad etopiryny.I za gasnice zapłacilem.Powrót ciut dluzej ale znowu polacy sprawdzali.Choc akurat nie mnie.Ale kładli bagaze na te stoły,dwa poprzedzajace mnie auta,polskie i ukrainskie na kanał.Myslalem ze i mnie to czeka.Jednym slowem,nerwowy dzien.
za dwie pierwsze pozycje nie mogli ci nałożyć mandatu,w PL te pozycje nie są obowiązkowe.Reguluje to Konwencja wiedeńska
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja ... u_drogowym
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Gab001 pisze: ndz 26 wrz, 2021 21:08 Linki holowniczej, gaśnicy nie sprawdzali mi nigdy
Mi tez nigdy nie sprawdzali dlatego byłem w szoku,zdezorientowany.Co do mandatu,nie nałozyli mi,choć zaplacilem......... :wink: Pewnie odrabiają straty z czasow gdy przejscie bylo nieczynne.Gdy wracalem tez wpadłem w "panike"Przy odprawie ukrainskiej patrze a cos mi z auta chyba cieknie,w okolicach kół,cos bylo nie tak.Pomyslałem ze moze paliwo,mialem pod korek/Pb-31hr/Okazało sie ze te maty dezynfekujace byly nowe,obficie nasączone,kola byly mokre.
Termac
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Termac »

Powrót do kraju wczoraj w Krościenku z marszu. Formalności ograniczone do niezbędnego minimum a kontrola pobieżna. Mam chyba dużo szczęścia bo nawet jeszcze w czasach sojuzu nie trafiły mi się tak udziwnione zachowania pograniczników.
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Pogranicznicy teraz trzęsą portkami - mogą być skierowani do torturowania uchodźców, więc trudno przewidzieć jak zareagują. Wykonają każdy, nawet najbardziej idiotyczny rozkaz ;)
...
ODPOWIEDZ