Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Droga Dorohusk - Kovel stan dobry i bardzo dobry, kontynuują budowę nowych pasów (chyba tych z Euro 2012 :wink: )
Droga Kovel - Łuck super! Albo funkiel nówka jeszcze bez pasów, albo stan bdb+, bo niedawno zrobiona (1,2,3 lata temu).
Tylko dwa odcinki po kilkadziesiąt metrów z uskokami dziwnymi - zabyli? :D
I co kawałek znaki, że to "Wielkie budownictwo" (czy tam budowa), jak widać program działa.
BTW
Ekspresówka Warszawa - Lublin już praktycznie gotowa. Bawią się pod Warszawą tylko jeszcze.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Jechalem drogą Hrebenne-Lwow.W wielu miejscach kladą nowy asfalt,droga super ale trzeba uwazac na roboty drogowe.Zauwazylem ze duzo dróg remontuja,bylem np w Starym Siole pod Lwowem/ruiny twierdzy/.Myslalem ze do wioski bedę musial jechac jakąś zwirowa,dziurawą droga a tu nowiutki asfalt,pasy,barierki.
Marek9a
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Marek9a »

Wróciłem 1.08 z Ukrainy. Podam kilka informacji o stanie dróg, którymi jechałem.
Przejście graniczne Budomierz/Hruszów - Jaworów, droga właściwie ukończona. Trasa P21 przez przez przełęcz Toruńską wylany asfalt do Myśliwki, dalej około 5 km roboty, później tragedia prawie do Wygody. Z Kamieńca Podolskiego wracaliśmy P24 przez Skałę Podolską (nowa nawierzchnia ok.16km), później T2001 do Czortkowa (znośna, bez dziur). Od Czortkowa M19 do Tarnopola (super) i dalej H02 do Lwowa (super). Robią bardzo dużo i stan dróg stale coraz lepszy. Na Zakarpaciu w Kołczawie, Synewirze wylany nowy asfalt (zostały mosty) i powoli zabierali się za drogę T0720 Kołczawa - Busztyno.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Marek9a pisze: pn 02 sie, 2021 00:33 Z Kamieńca Podolskiego wracaliśmy P24 przez Skałę Podolską (nowa nawierzchnia ok.16km), później T2001 do Czortkowa (znośna, bez dziur).
Pamiętam tę drogę z 2017, już wówczas oceniłem ją na całkiem znośną. Jeżeli znany ci jest Nawizor, wstaw może twoją ocenę dla przetestowanych odcinków, bo wg. użytkownika z 25 lipca, fragment P-24 od Orynyna do Skały jest w fatalnym stanie (screenshot poniżej)...
Marek9a pisze: pn 02 sie, 2021 00:33 wylany nowy asfalt (zostały mosty)
Na to zwracam szczególną uwagę podczas każdego wyjazdu i innych też przestrzegam; niejednokrotnie przyzwoita nawierzchnia nagle na odcinku mostu, skrzyżowania, ronda zmieniała się i na kierowców czekały średnio przyjemne niespodzianki :wink:
Załączniki
P-24.jpg
marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

Gab001 pisze: pn 02 sie, 2021 17:56 niejednokrotnie przyzwoita nawierzchnia nagle na odcinku mostu, skrzyżowania, ronda zmieniała się i na kierowców czekały średnio przyjemne niespodzianki :wink:
A ja tak kilka razy miałem bez mostów/rond/skrzyżowań.
Jadę, droga elegancka, nagle wielki uskok i strach o stan samochodu, za 10 metrów ponownie super stan... Dziwne
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

po dwuletniej przerwie trasa Lwów-Cherson i dalej(ten odcinek bez komentarza z wiadomych względów).
Odcinek Lwów-Tarnopol bez zmian-po remoncie nawierzchnia w świetnym stanie.
Obwodnica Tarnopola na Chmielnickij-dalej w remoncie, można się pogubić od zmian
Gaisin,tu centrum z ograniczeniami i główna droga prowadzi obwodnicą
Aż do Umania wszystko po remoncie
Uman-zjazd Nikolajew-ta droga pamięta czasy jej budowy i jest w coraz gorszym stanie,można rozsądnie jechać ale bywają "rodzynki"
dalej to już tylko poduszkowcem najlepiej,bywa odcinek dobry ale próba rozluźnienia może skończyć się remontem koła lub zawieszenia.
Konkluzja jedna,nastał czas lepszych dróg na zachodniej Ukrainie,wschodnią część mają w "zadku".Biorąc pod uwagę przejazd nocą i ogromny ruch cieżarówek w okolicy Nikolajewa i Chersona trzeba trzmać nerwy na wodzy i nogę częściej na hamulcu jak na pedale gazu,powodzenia.
micmal76
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: micmal76 »

zeneczek pisze: ndz 15 sie, 2021 09:36 po dwuletniej przerwie trasa Lwów-Cherson i dalej(ten odcinek bez komentarza z wiadomych względów).
Odcinek Lwów-Tarnopol bez zmian-po remoncie nawierzchnia w świetnym stanie.
Obwodnica Tarnopola na Chmielnickij-dalej w remoncie, można się pogubić od zmian
Gaisin,tu centrum z ograniczeniami i główna droga prowadzi obwodnicą
Aż do Umania wszystko po remoncie
Uman-zjazd Nikolajew-ta droga pamięta czasy jej budowy i jest w coraz gorszym stanie,można rozsądnie jechać ale bywają "rodzynki"
dalej to już tylko poduszkowcem najlepiej,bywa odcinek dobry ale próba rozluźnienia może skończyć się remontem koła lub zawieszenia.
Konkluzja jedna,nastał czas lepszych dróg na zachodniej Ukrainie,wschodnią część mają w "zadku".Biorąc pod uwagę przejazd nocą i ogromny ruch cieżarówek w okolicy Nikolajewa i Chersona trzeba trzmać nerwy na wodzy i nogę częściej na hamulcu jak na pedale gazu,powodzenia.
tydzień temu wracałem z Mikołajewa do Lublina - dokładnie tą trasą - i mogę potwierdzić wszystko - widać, że "dłubią" w drogach (nawet w nocy) - i z każdym miesiącem będzie lepiej - ale teraz póki co... trzeba się pilnować ;-) - kilkatkrotnie "przepraszałem" swoje autko za to, że musi jechać niektórymi odcinkami - ;-) - a felga 18'' - niski profil ;-)
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Witam.Wie ktos czy zrobili juz droge od Czerwonogradu do Belza.Kilka tygodni temu wybralem sie do Belza i to był błąd.Drogi niet.Ale juz stał sprzet,zaczynali konkretny remont.Polska firma.Nie wiem czy pisalem ale droga od przejscia Dołhobyczów,P-15 jest nowa.A droga do Bełza wygladała tak...Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ