Zakarpacie - pogoda w lutym

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Adam Je
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Adam Je »

Witam wszystkich, wybieram się na początku lutego zo miejscowości Polyana (40km na wschód od Użhorod), byłem święcie przekonany, że na 100% będzie tam śnieg, teraz mam pewne obawy bo im więcej czytam tym mniej informacji o opadach śniegu w tych rejonach. Ktoś zna te miejsca? wie jak tam wygląda zima w lutym? Nie interesuje mnie jazda na nartach, bardziej jakieś sanki dla dzieci...
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

ilość śniegu możesz ocenić na podstawie warstwy pokrywy śnieżnej w serwisie Windy:

https://www.windy.com/pl/-Gł-okrywy-śni ... ,23.143,11

są tam też kamerki.

Obecnie śniegu brak. Sama miejscowość jest położona nisko nad poziomem morza więc różnie ze śniegiem może być
Adam Je
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dziękuję za pomoc, czy gdzieś oprócz okolic Bukovelu można liczyć na pewny śnieg? Żeby nie za daleko od kraju.
Gab001
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Adam Je pisze: wt 04 sty, 2022 16:53 czy gdzieś oprócz okolic Bukovelu można liczyć na pewny śnieg?
Bukovel to mamona; tam gotowi są naśnieżać stoki nawet w lipcu, jeśli będą chętni, żeby płacić...
Ale nie bój się, sypnie prędzej, czy później :D Jeżeli zależy ci nie tyle na stokach narciarskich, a kawałku zaśnieżonej górki dla dzieci, to znajdziesz bliżej, bądź dalej, na Zakarpaciu, Przykarpaciu bądź w Karpatach :D
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 »

Gab001 pisze: śr 05 sty, 2022 23:45
Adam Je pisze: wt 04 sty, 2022 16:53 czy gdzieś oprócz okolic Bukovelu można liczyć na pewny śnieg?
Bukovel to mamona; tam gotowi są naśnieżać stoki nawet w lipcu, jeśli będą chętni, żeby płacić...
To fakt, w Bukowelu nie jest za tanio.
Ale byłem tydzień temu, okres naszych świąt - nowy rok i nie było strasznych tłumów, mniej niż w poprzednich latach, można było fajnie pojeździć na nartach.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!
Adam Je
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wielkie dzięki, wybór padł na Slawsko, mam tylko nadzieję, że będzie można swobodnie przekraczać granice.
ODPOWIEDZ