Przekraczanie granicy na nie swoim oc?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Przekraczanie granicy na nie swoim oc?

Post autor: Szklanka »

Witam, planuję za 1,5 tyg jechać do Lwowa z Warszawy tylko z tym że kupiłem nie dawno auto i mam go zarejestrowane na ojca a ja jestem w dowodzie jako współwłaściciel a oc posiadam jeszcze na pol roku na poprzedniego wlasciciela, dowód miękki jeszcze, i chciałbym się dowiedzieć czy normalnie będę mógł przekroczyć granicę?
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Za granicą nie będzie nikogo interesowało Twoje polskie OC. Musisz mieć zieloną kartę, której najczęściej nie sprawdzają, ale mogą. Zapyta o nią prawdopodobnie jednak DAI, jeśli Cię zatrzyma na drodze.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

A jaki jest koszt tej z. karty? Bo mam 19 lat i bark zadnych znizek ;/ I miekki dowod nie bd przeszkadzał i m na granicy? I że jestem jako wspolwlasciciel?
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Kiedyś był na ten temat wątek i na miękkim dowodzie ludzie bez problemu przekraczali granicę. Jeśli chodzi o koszt ZK, to można ją nabyć na granicy, a może wydać Ci ją ubezpieczyciel (od niego też zależy koszt - np. u mnie PZU wydaje nieodpłatnie).
dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: dyzieq »

koszt zielonej karty przy granicy to kolo 100 hrywien...
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

...co nie zmienia faktu, że ja bym najpierw przedzwonił do ubezpieczyciela :)
chmielu
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: chmielu »

PZU wydaje ZK na okres ważnosci OC. Na granicy kup sobie ZK na miesiąc i spokoj. bedzie to kosztowało grosze
Не мы такие, жизнь такая !!!
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

Na granicy w Hrebennem (po polskiej stronie) za ZK płaciłem 50 zł na 14 dni. Budka - kantor po lewej stronie przed pierwszymi szlabanami - czynne całodobowo. Wtedy dostajesz ZK na siebie. Przy kontroli DAI ZK może się przydać - zapewne miłych panów zainteresuje czy nie można by się przyczepić do dokumentów (u mnie nie mieli do czego, więc po dłuższej rozmowie pojechałem dalej, nie dając zarobić na mnie :-) )
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Tylko że oc jest nie na mnie i nie wiem czy mi wydadzą, jeśli tak to super :) Myślałem że na tą kartę ok 150 trzeba wydać :P To czyli większych problemów chyba nie powinno być ;) Jadę z dziewczyną, ma 18 lat i wyrobiliśmy już paszporty, nic więcej nie potrzeba? Czyli mekki dowód ja w nim jako współwłaścieciel ( nie właściciel ) zielona karta, prawo jazdy, paszport i to wszystko ? :P
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

I jeszcze jedno pytanko mam, te przejście graniczne Hrebennem to jadąc z Warszawy do Lwowa to tam się udawać? Czy jest jakieś inne blisko, pod jakimś względem lepsze? Wybieram się w przyszłym tyg, uczę się trochę języka mam nadzieję że wystarczy :D
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Szklanka pisze:I jeszcze jedno pytanko mam, te przejście graniczne Hrebennem to jadąc z Warszawy do Lwowa to tam się udawać? Czy jest jakieś inne blisko, pod jakimś względem lepsze? Wybieram się w przyszłym tyg, uczę się trochę języka mam nadzieję że wystarczy :D
Bliższego i lepszego niema :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dowiedziałem się teraz że pzu daje za darmo do oc zielona kartę, tylko czy będzie ona obowiązywała jak będzie nie na mnie? Tylko na właściciela oc?
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Szklanka pisze:Dowiedziałem się teraz że pzu daje za darmo do oc zielona kartę, tylko czy będzie ona obowiązywała jak będzie nie na mnie? Tylko na właściciela oc?
Gościu - o tym, że PZU nieodpłatnie wydaje ZK już tutaj wyżej pisali - czytaj!, bo traci sens odpowiadania na twoje pytania. Po drugie - musisz mieć zieloną kartę na twoje imię, bo inaczej szybko dowiesz się, co uosabia sobą ukraińska organizacja o nazwie DAJ :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Szklanka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wiem o tym, ale wolałem się jeszcze upewnić i zadzwonić do PZU, ale skoro tak mówicie to pozostaje mi tylko kupić kartę na granicy i liczyć na to że to mi się tam uda załatwić ;)
ODPOWIEDZ