Którędy do Kijowa. Podróż samochodem

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Którę™dy do Kijowa. Podróż samochodem

Post autor: Alberto » sob 21 gru, 2013 12:27

Witajcie!

Pytanie do osób rozeznanych w ukraińskich drogach:

Którą drogą lepiej jechać do Kijowa?
- Wariant I - Dorohusk - (M07) - Kovel - Kijów
- Wariant II - Medyka - (M06) - Lwów - Kijów

A może jeszcze inna droga?

Podróż samochodem osobowym, z okolic Sandomierza więc tak naprawdę obojętnie od której strony wjedziemy na Ukrainę. Co polecacie? Która droga ma lepszy standard? Która szybsza?

I może jeszcze jeśli wiecie, coś o przejściach, którędy sprawniej, jakieś praktyczne wskazówki, komu dać w łapę a komu nie, itp?

Mandaty, postoje z dobrym jedzeniem, dobre stacje benzynowe?

Pzdr

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid » sob 21 gru, 2013 14:00

Nie jechałem trasą Lwów-Kijów, ale przez Dorohusk do Kijowa owszem. Nic tylko jechać. Droga elegancka, mało obszarów zabudowanych. Zaraz za przejściem troszkę łat, ale potem już bardzo dobra jakość nawierzchni. Stawać nie stawałem po drodze oprócz jednego tankowania, więc knajp nie znam.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 21 gru, 2013 14:57

M-07 Jagodin-Kijów to 500 km wyremotowanej trasy na EURO 2012 bez dziur,bez objazdów,mało samochodów i spokój, mało milicji(cztery stałe posterunki DAI,czasami też widać jakiś patrol z suszarką ale rzadko)
M-06 Lwów-Kijów to więcej wiosek,miast,czasami dużo milicji.Od miasta Równe do Kijowa bardzo dobra dwupasmówka....

Czas oczekiwania na granicy to loteria......

Jeździsz przepisowo nie płacisz mandatów....i łapówek...

Dobre paliwo jest na stacjach OKKO,WOG,Shell,BP

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » ndz 22 gru, 2013 01:02

Hmm.. A może rozważysz dużo przyjemniejszą i wygodniejszą opcję zarówno dla Ciebie jak i samochodu. Ja zawsze tak robię. Dojeżdżasz do Lwowa samochodem, zostawiasz go na strzeżonym całodobowym parkingu przy dworcu za jedyne 10 hrywien za dobę i do Kijowa za około 260 hrywien jedziesz w komfortowych warunkach nowoczesnym pociągiem Intercity. Podróż trwa niecałe 5 godzin w klimatyzowanym wagonie z wifi na pokładzie. Samochodem na paliwo wydasz więcej nie mówiąc o wątpliwej przyjemności tłuczenia się po dziurach na ukraińskich drogach i ewentualnych łapówkach dla gliniarzy. Polecam zdecydowanie taką opcję. Jedyny problem to taki że musisz być we Lwowie przed 6 rano i najlepiej bilet kupić wcześniej przez net. Chociaż na Hyundaia bilety zawsze są raczej w kasie nawet przed odjazdem. Pociąg do Kijowa jest chyba o 5:50 przyjazd do Kijowa 10:45. Powrotny z Kijowa 17:26 i we Lwowie jesteś 22:20

beskidnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beskidnik » ndz 22 gru, 2013 16:39

A przez którą stronę internetową mogę kupić bilety na tego Hyundaja? (przez uz.gov?)
i jeszcze jedno, gdzie dokładnie znajduje się parking strzeżony w okolicy dworca, bo ja zostawiałem auto na strzeżonym w centrum miasta blisko od Hotelu Lviv.
Pozdrowienia

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » ndz 22 gru, 2013 23:03

Na temat zakupu biletów dużo jest na forum. Kupujesz na stronie np. http://www.e-kvytok.com.ua ( ale tam musisz mieć kartę z 3D secure) albo na http://booking.uz.gov.ua albo na innych (poszukaj na forum). Parking a właściwie parkingi bo jest ich tam chyba ze 4 są wzdłuż ulicy Gorodockiej przy dworcu podmiejskim. Wjedź do Lwowa ulicą Gorodocką i jak dojedziesz do ronda przy wjeździe na dworzec zawróć na nim i już masz parkingi. Miejsca tam są zawsze jak nie na jednym to na kolejnym. Tu masz linka z widokiem na parking: http://goo.gl/maps/VhBJm
Jak pisałem jazda autem do Kijowa wg mnie jest bez sensu. Na paliwo w jedną stronę wydasz ze 400 hrywien ( nie licząc łapówek), wymęczysz się i stracisz dużo więcej czasu. Tu za około 260-280 UAH jedziesz 5 godzin w komforcie, pijesz kawkę, oglądasz film na laptopie ( przy fotelach są gniazdka z 220V) i wysiadasz po 5 godzinkach w centrum Kijowa. Potem wsiadasz w metro i cały Kijów Twój ;)

beskidnik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beskidnik » pn 23 gru, 2013 09:34

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Już kiedyś przez obydwie podane strony próbowałem kupić bilety Lwów - Mińsk Białoruski, ale niestety nie udało się, chyba międzynarodowych połączeń nie obsługuje. Zaraz sprawdzę ten Kijów. To faktycznie lepszy pomysł niż jazda samochodem.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » pn 23 gru, 2013 13:59

Bez problemu da się kupić przez internet bilety na międzynarodowe trasy. Zresztą jakieś pół roku temu właśnie z Lwowa do Mińska jechałem pociągiem i kupowałem bilet w ten sposób. Jak pisałem bilety na Hyundaia są praktycznie zawsze w kasie przed odjazdem bo to jak na ukraińskie standardy drogi pociąg. Ale jak chcesz mieś pewność i spokój kupujesz sobie wcześniej przez internet a potem tylko odbierasz w kasie bilet przed odjazdem. W razie kłopotów pisz na priv. Pociąg z Lwowa ma numer 170K i tam jest taka zasada, że im wcześniej kupisz bilet tym taniej zapłacisz....na kilka dni przed odjazdem cena okolo 300 UAH a jak kupisz odpowiednio wcześniej to około 260-270

szczota1992
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Którędy do Kijowa. Podróż samochodem

Post autor: szczota1992 » sob 26 kwie, 2014 08:21

Podrzuci ktoś może jakieś dobre miejsce na postój po drodze, żeby coś zjeść, ew. przespać się parę godzin? Chodzi mi o drogę M07

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 26 kwie, 2014 08:31

Alberto pisze:Witajcie!
Moim zdaniem lepiej
Krakowiec - Lwów - Kijów
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 26 kwie, 2014 10:40

szczota1992 pisze:Podrzuci ktoś może jakieś dobre miejsce na postój po drodze, żeby coś zjeść, ew. przespać się parę godzin? Chodzi mi o drogę M07
Często można spotkać śpiących kierowców w osobówkach na stacjach benzynowych lub pobliżu stałych postów DAI.
Bardzo duży parking TIR i zajazd-bar jest w miejscowości Sarny.Po drodze są też bary ale nie jadam, czasami kawa.

szczota1992
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szczota1992 » ndz 27 kwie, 2014 14:02

Ja właśnie małym się wybieram, więc chyba rzeczywiście prześpię się przy jakiejś stacji paliw. Dzięki za podpowiedź ;)

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » ndz 27 kwie, 2014 14:35

gorodok pisze:
Alberto pisze:Witajcie!
Moim zdaniem lepiej
Krakowiec - Lwów - Kijów
Coś w tym jest. Przekraczałem Krakowiec w Wielką Sobotę o 12:30 i we wtorek po Wielkanocy o 3:00 kolejek zero, całe przejście 20min

ODPOWIEDZ