Wjazd na Ukrainę nie swoim autem

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
boguszi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: boguszi » pn 05 paź, 2015 18:59

A jeśli auto jest na dwóch właścicieli a na Ukrainę wjeżdża tylko jeden z nich to wpuszczą?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » pn 05 paź, 2015 19:54

Tak, wtedy wpuszczą bez problemu.

sun502
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sun502 » pt 17 lut, 2017 15:08

Mam pytania.

1. Na ile procent ma być ukrainiec współwłaścicielem pojazdu polskiego z polakiem żeby mógł jeździć na terytorium Ukrainy po wjazdu polaka na Ukrainę?
2. Po tym jak polak jedzie na Ukrainę samochodem (współwłasność z ukraincem) i napiszę na granicy że zobowiązuje się dostarczyć samochód nie później niż za rok na terytorium Rzeczy Pospolitej, potem jedzie do Polski autobusem. Czy może polak napisać upoważnienie do kierowania tym pojazdem drugiemu polaku który pojedzie autobusem na Ukrainę a potem wróci samochodem do którego ma upoważnienie do kierowania?
3. Jeśli polak współwłaściciel umrze to kto może zabrać samochód z Ukrainy i przywieźć do Polski?

Dziękuję z góry. Bardzo mi to zależy.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 12 cze, 2017 09:27

Witajcie! Szybkie pytanie - co w przypadku, gdy samochód zarejestrowany jest na firmę? Papier firmowy z pieczątką powinien wystarczyć?

Edit: Nikt nie odpowiadał, więc zadzwoniłem na przejście do Uściługa i wyjaśniłem pani, w czym problem. Ta stwierdziła, że musi jakoś powiązać kierowcę z samochodem i że upoważnienie na papierze firmowym z pieczątkami jest ok. Może komuś się przyda ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: meter30 » czw 01 mar, 2018 11:48

Odświeżę temat.
Pytanie mam o 2 warianty:
1. Ten mnie najbardziej interesuje - wjeżdżam na Ukrainę swoim autem, jest to zgodne z dowodem rejestracyjnym, ale mam ze sobą wynajętą przyczepkę lekką. Czy na przyczepkę też muszę zieloną kartę i upoważnienia/notariusza/tłumaczenia? Standardowo jest podpisywana umowa wynajmu - czy ona wystarczy?

2. Trochę z innej beczki - wjeżdżam na Ukrainę autem zarejestrowanym na mnie:
- na angielskich blachach z kierownicą po prawej stronie
- na polskich blachach z kierownicą po prawej stronie.
Nikt tam się nie czepia angoli? Mogą po ich drogach jeździć takie auta? 3 razy w ubiegłym roku byłem w UA i ani razu nie widziałem kierownicy po prawej.

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » pt 09 sie, 2019 20:50

meter30 pisze:
czw 01 mar, 2018 11:48

1. Ten mnie najbardziej interesuje - wjeżdżam na Ukrainę swoim autem, jest to zgodne z dowodem rejestracyjnym, ale mam ze sobą wynajętą przyczepkę lekką. Czy na przyczepkę też muszę zieloną kartę i upoważnienia/notariusza/tłumaczenia? Standardowo jest podpisywana umowa wynajmu - czy ona wystarczy?
Witam,
Ktoś zna odpowiedź na powyższe pytania? Mam podobny problem, na przełomie pażdziernika - listopada będę jechał na Ukrainę tylko zamiast przyczepki będę ciągnął pożyczoną lawete. Zielona karta wiem że potrzebna też na lawete. Ale co z upoważnieniem?

ODPOWIEDZ