Polscy turysci a bezpieczenstwo

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Polscy turysci a bezpieczenstwo

Post autor: Kwiatkowski11 » ndz 04 maja, 2014 20:33

Wiesci z Ukrainy dla podroznikow sa coraz bardziej szokujace. Zakladam ten watek bo dobrze jest miec info z pierwszej reki. Jak ktos cos wie (ale nie z gazet) niech tu wpisze (oczywiscie nie chodzi tu zasadniczo o Lwow i bliskie okolice). Bedac na tym portalu od 6 lat spotykalem sie wielokrotnie z sytuacja, ze nasi mieszkali "wszedzie" na obszarze Ukrainy i ich spostrzezenia moga byc bezcenne. Oczywiscie tez sa nasi globtroterzy, ale pamietajcie to co bylo w Charkowie miesiac temu a teraz to robi roznice! I jeszcze jedno, jak rozpoczynalem swoje podroze na wschodzie- to milo bylo afiszowac sie, ze jestem Polakiem a teraz zaczynam sie obawiac(do dyskusji polityczych zapraszam w innym rozdziale i sadze, ze mod dopilnuje)
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Re: Polscy turysci a bezpieczenstwo

Post autor: apollo12 » pn 05 maja, 2014 07:12

rejon Odessy I Mykolaiva,
jestem już miesiąc tutaj, samochód na polskich numerach
nie odczuwam żadnej niechęci czy tym bardziej wrogości,agresji.
życie toczy się jak się toczyło, ludzie jacy byli tacy są.
jakby ich to nie dotyczyło.
nie ma żadnej wojny domowej i nie sądzę żeby była, no chyba że wejdzie z innego domu.
dziwne to ale tak jest.
nie ma się czego obawiać!
to co się ogląda w tv, nie jest odzwierciedleniem panującej sytuacji -no ale takie są media.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 05 maja, 2014 07:53

Byłem w Odessie w ostatni weeeknd, przyjechałem właśniew ten "gorący" piątek. Nastęnego dnia spacerowałe normalnie po mieście, było absolutnie spokojnie, nawet na Kulikowym Polu. A w rejonie Soborki, gdzie zaczęły się zamieszki, nie było już po nich śladu, wszytsko uprzątnięte, poza jednym spalonym wrakiem samochodu, zostawionym chyba spcjalnie. Sklepy, kawiarnie itp. pracowały normalnie, łącznie z centrum hadlu "Afina", które w piątek częściowo splądrowano

chmielu
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: chmielu » pn 05 maja, 2014 08:52

Witam.
Przebywam w okolicach Lwowa i na Zakarpaciu.
Potiwerdzam powyższe słowa.

Spokój i ogolnie i zycie biegnie swoim tokiem.

Byłem 02.05 we Lwowie - istna Wieża Babel -tyle jezyków słyszałem (niemcy, włosi, jacyś arabowie itd itd)

Wiadomo, że do Donbasu raczej nie zaleca się pchać, ale nie trzeba dramatyzować że na całej Ukrainie jest ekstremizm.
Не мы такие, жизнь такая !!!

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » pn 05 maja, 2014 16:59

Ciekawe to... To czemu MSZ proponuje powstrzymac sie od wyjazdów do Odessy?
naprawde mnie to intryguje: http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsula ... rozujacych

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 05 maja, 2014 21:55

MSZ, nie tylko zresztą polski, tradycyjnie woli dmuchać na zimne, czemu w sumie trudno się dziwić. Absolutnie nie porównywałbym jednak sytuacji w Dniepropietrowsku, Zaporożu czy nawet Odessie, do Luhańska czy Donbasu, gdzie rzeczywiście miejscami bywa niebezpiecznie, a wiele miejscowości jest poza kontrolą Kijowa, a więc i poza kompetencjami polskich placówek w Ukrainie
Swoją drogą "gorąco" w wielu miastach Ukrainy może być 9 maja, wtedy sam radziłbym zachować ostrożność, unikac zwłaszcza wwzelkich mityngów, pochodów, parad itp. (w inne dni zresztą też)

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 » wt 06 maja, 2014 23:10

Witam,
Ktoś tam chciał, aby nie pisać o Lwowie, ale mam inne zdanie - komuś te info może się przydać. Otóż byłem w Lwowie na majówce (1-3) z rodzinką i potwierdzam: jest spokój. Przez moment miałem pewne obawy - przy wjeździe do miasta od strony Rawy Ruskiej był korek. Na ulicy leżały 3 stosy opon, obok stali mundurowi z długą bronią. Nie wiem o co chodziło, wyglądało jakby opony spadły z naczepy, ale coś za równo leżały. Jak wracałem w sobotę wieczorem nie było już po nich śladu. Ludzi na mieście sporo, ale był akurat jarmark. Rodaków widywałem, jednak jest nas zdecydowanie mniej.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 07 maja, 2014 08:32

rudolviv74 pisze:Przez moment miałem pewne obawy - przy wjeździe do miasta od strony Rawy Ruskiej był korek. Na ulicy leżały 3 stosy opon, obok stali mundurowi z długą bronią.
zapewne posterunek, jakich wiele teraz przy wjazdach do miast. Co prawda od strony Rawy Ruskiej "zielonych ludzików" raczej nie należy się spodziewać..

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » śr 14 maja, 2014 00:09

Witam,

W weekend majowy jeździłem do Kowla, Łucka i prawie dojechaliśmy do Równego, nic nam się nie stało nikt nas nie zaczepiał. Spokój, cisza i jedynie media tą sielankę zakłócają.
Jeździliśmy dwoma motocyklami.

półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin » pt 16 maja, 2014 13:02

Informacja z okolic Stanisławowa, spokojnie, życie na Ukrainie, toczy się normalnym torem.

magyar
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: magyar » wt 20 maja, 2014 18:05

Podróż przez Ukrainę z zachodu na wschód do Rosji i dalej do Kazachstanu, Uzbekistanu.... jest jeszcze możliwa -czy powstały granice do separatystycznych Republik Ludowych. Jeśli możliwe, to jest tak niebezpiecznie jak pokazują media?

Lepiej wybrać drogę przez Kijów na Kursk w Rosji (które przejścia są dla nas otwarte?) Czy może wybrać drogę przez Białoruś?

Co radzicie?

https://sites.google.com/site/projektpa ... plan-trasy

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 20 maja, 2014 20:13

Pociągi Kijów-Adler , Kijów-Woroneż czy Kijów-Kisłowodsk przynajmniej kilka dni temu kursowały normalnie. Trochę gorzej może być z przejazdem samochodem, bo na niektórych drogach są posterunki, bądź to sił rządowych, bądź separatystów.

tomalabdg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tomalabdg » wt 03 cze, 2014 12:09

Witam. 9czerwca wybieramy się na Czarnohorę, ktoś powie jak sytuacja w tym rejonie, bezpiecznie czy może prawy sektor puszcza nadmierne patrole? :)
- jedziemy przez Lwów - Stanisławów - do Worohty, potem mamy w planach udać się jeszcze z krótką wizytą na Mołdawię - pasem przygranicznym z Rumunią.
- ktoś podpowie jak wygląda syt. w tej części kraju? Podróżujemy lokalnym transportem..

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 04 cze, 2014 07:43

Myślę, ze jedyne nibezpieczeństwo, jakie wam grozi, to niedźwiedzie w górach :)

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Alberto » czw 05 cze, 2014 17:55

tomalabdg pisze:Witam. 9czerwca wybieramy się na Czarnohorę, ktoś powie jak sytuacja w tym rejonie, bezpiecznie czy może prawy sektor puszcza nadmierne patrole? :)
- jedziemy przez Lwów - Stanisławów - do Worohty, potem mamy w planach udać się jeszcze z krótką wizytą na Mołdawię - pasem przygranicznym z Rumunią.
- ktoś podpowie jak wygląda syt. w tej części kraju? Podróżujemy lokalnym transportem..
Przed Wami fantastyczne wakacje. Nie ma się czego obawiać. No może jedynie porannego kaca. Lokalny transport daje rade, w Mołdawii też elegancko, zwykli ludzie b. serdeczni, milicja jakoś nie wymusza łapówek. Duże Mołdawskie miasta w moim odczuciu to straszny syf, za to wieś piękna. Malowniczo.

Bawcie się dobrze!

ODPOWIEDZ