Lwów czerwiec 2014

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Lwów czerwiec 2014

Post autor: Złośliwiec » wt 13 maja, 2014 14:48

Witam wszystkich. Chciałem zapytać bardziej obeznanych - wybieram się w czerwcu do Lwowa, przejście Korczowa, wyjazd typowo turystyczny z dzieciakami, działa zielony pas na przejściu? Czy w razie kolejki - z dziećmi (3,5 i 7 lat) jest możliwość odprawy poza kolejnością? Czy należy mieć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - czy zielona karta wystarczy? Jaką walutę brać - dolary? i wymieniać na miejscu - czy euro? czy kupować hrywny w Polsce? Jak z milicją ukraińską - zatrzymują tylko za jakieś przewinienie - czy zapobiegawczo widząc polską rejestrację? Może ktoś podpowie - potrzebny fany nocleg - 2 dorosłych i 2 dzieci, z parkingiem na auto, najlepiej w centrum...co zwiedzać z dzieciakami - gdzie się stołować , może ktoś był z dzieciakami i podpowie, jak z limitami na alkohol na granicy...
Z góry dziękuję za podpowiedzi....

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: Lwów czerwiec 2014

Post autor: sprat » wt 13 maja, 2014 15:17

Jeśli chodzi o rejestracje.
W okolicach granicy/Lwowa jeździ całe mnóstwo aut na polskich numerach (Ukraińcy kupują nieprzerejestrowane bo tak taniej), więc nie sądzę, by milicja jakoś bardziej je zatrzymywała.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » wt 13 maja, 2014 16:46

na przejściu w Korczowej zielony pas owszem jest, ale odstać i tak trzeba przed dojechaniem do terminalu. Co do czasu oczekiwania - wszystko zależy od terminu, w jakim pojedziesz (licz od godziny do czterech), niestety dziecko musi miec najwyzęj 2 lata, żeby być odprawionym poza kolejności - zabierz im jakieś zabawki lub samochodowe dvd z bajkami, bo beda się nudzić. Do Lwowa śmiało mozesz brać złotówki, nie będzie kłopotu z wymianą, zielona karta wystaczy, nie daj się naciągać na zadne extra ubezpieczenia. Limity przywozu alkoholu są na stronach Izb Celnych - w skrócie 1 litr wyskokoprocentowaego na osobę dorosłą lub 4 litry wina i 16 litrów piwa - geberalnie win specjalnie stawttąd nie przywoziłem, bo nie widziałem jakichś specjalnych okazji, piwa kilka butelek - na alko jakoś niespecjalnie się czepiają - bardziej uczuleni na granicy są na fajki (dwie paczki na osobę).

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » wt 13 maja, 2014 23:51

Witam,

Wprawdzie przez Korczową nie jechałem ostatnio tylko przez Dorohusk jednak kolejki nie było. Jako jedyni podjechaliśmy na terminal jadąc na Ukrainę a w drodze powrotnej na 3 lub 4 pasach było 2 samochody i nasze 2 motocykle. Z informacji uzyskanych od Straży Granicznej wynika, że ostatnio Ukraina cieszy się mniejszym powodzeniem i kolejek raczej nie ma.

Pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 14 maja, 2014 20:08

Złośliwiec pisze: Jaką walutę brać - dolary? i wymieniać na miejscu - czy euro? czy kupować hrywny w Polsce?
We Lwowie bez problemu wymienisz złotówki, i to po nie najgorszym kursie. Jeśli chcesz w Polsce kupić hrywny, to najlepszy kurs zawsze był w Przemyślu
Złośliwiec pisze:co zwiedzać z dzieciakami
na pewno warto się przespacerować, można przejechać się kolejką czu-czu po Starym Mieście i centrum. Warto zaliczyć Wysoki Zamek
Złośliwiec pisze:gdzie się stołować
Jeśli niedrogo to najlepiej w Puzatoj Chacie (Na Siczoiwych Strilciw 12 i na Prospekcie Szewczenki), jeśli bardziej wykwintnie, to knajp w centrum Lwowa jest co niemiara
Złośliwiec pisze:może ktoś był z dzieciakami i podpowie, jak z limitami na alkohol na granicy...
jakoś śmiesznie zabrzmiało to pytanie obok siebie o dzieciaków i alkohol :D

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 14 maja, 2014 20:39

Pamiętaj, że na dzieciaki nie przysługuje osobny limit na alkohol

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Złośliwiec » czw 15 maja, 2014 08:29

No może trochę niefortunny ten alkohol i dzieciaki - ale chodzi mi bardziej o limit na piwo - bo tego naszego rodzimego, to jakoś nie można spożywać...a z piwem niektórzy piszą - że 5 litrów, niektórzy że 16 litrów na osobę powyżej 17 lat....

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 15 maja, 2014 09:01

Złośliwiec pisze:No może trochę niefortunny ten alkohol i dzieciaki - ale chodzi mi bardziej o limit na piwo - bo tego naszego rodzimego, to jakoś nie można spożywać...a z piwem niektórzy piszą - że 5 litrów, niektórzy że 16 litrów na osobę powyżej 17 lat....
mnie na granicy powiedzieli ze 16 litrow
Złośliwiec pisze: - z dziećmi (3,5 i 7 lat)
(...)- 2 dorosłych i 2 dzieci, .
hmmmm... znaczy jedno dziecko przehandlujecie gdzies zaraz za Korczowa?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 15 maja, 2014 09:43

buba pisze:
Złośliwiec pisze: - z dziećmi (3,5 i 7 lat)
(...)- 2 dorosłych i 2 dzieci, .
hmmmm... znaczy jedno dziecko przehandlujecie gdzies zaraz za Korczowa?
Podejrzewam że jedno ma trzy i pół lata ;) :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Złośliwiec » czw 15 maja, 2014 13:11

Alkoholizm i handel dziećmi mi zaraz prokurator zarzuci po niespełna 3 postach na forum..... :D , tak - jedno ma 3 lata i 6 miesięcy lub jak kto woli 3,5 roku.... :D , dwoje ich jest i za żadne skarby ich nie sprzedam.....czy jak tam kto woli - nie przehandluje zaraz za Korczową..... :D
Dziękuję za wskazówki, proszę o więcej.....

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » czw 15 maja, 2014 16:55

Złośliwiec pisze:No może trochę niefortunny ten alkohol i dzieciaki - ale chodzi mi bardziej o limit na piwo - bo tego naszego rodzimego, to jakoś nie można spożywać...a z piwem niektórzy piszą - że 5 litrów, niektórzy że 16 litrów na osobę powyżej 17 lat....
No nieee...chcesz chyba powiedzieć, że przy obecnym boomie piwnym w Polsce, powstawaniu nowych większych i mniejszych browarów masz problem, żeby znaleźć coś dobrego do wypicia ;)
Mi raczej brakuje talarów, żeby większości spróbować :)

To jak lubisz piwo i będziesz we Lwowie zajrzyj do pubu "Берлін. Лємберг" вул. Чайковського 18 - spory wybór piw z nalewaka i butelek.

Jest jeszcze restauracja piwowarnia "Кумпель" z własnym piwem - http://www.kumpel.biz
Chociaż co do piwa to Berlin Lemberg dla mnie lepszy :)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » czw 15 maja, 2014 17:25

aa waśnie, możesz też iść na zwiedzanie browaru z degustacją świeżo uwarzonego piwa, zakupić miejscowe produkty czy gadżety piwne :) Ulica Klepariwska, łatwo trafić

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Złośliwiec » pt 16 maja, 2014 08:38

Mam jeszcze prośbę - chodzi o techniczne sprawy związane z przekraczaniem granicy w Korczowej - chciałem to zrobić zielonym pasem (chyba jest tam taki?), gdzie się ustawić, czy kontrola jest wspólna PL-UA - czy osobno z pasem ziemi niczyjej, czy trzeba wysiadać z pojazdu - czy czekać aż podejdzie pogranicznik i celnik, jak to wygląda od strony praktycznej.......

ODPOWIEDZ