Czy to dobry okres na wypad na Ukrainę,Lwów?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
jordan23no
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Czy to dobry okres na wypad na Ukrainę,Lwów?

Post autor: jordan23no » czw 26 cze, 2014 08:37

Jak uważacie czy dobry czas aby wybrać sie tam na pare dni ,podobno dziwna sprawa z historykiem lubelskim -znaleziono go martwego,mówi się,że prawy sektor za tym stał.
Jechać czy odradzacie? NIE ma nastrojów antypolskich? Może ktoś był ostatnio,bo sytuacja sie dość szybko zmienia
A Jak z kolejkami na pieszym w Medyce dalej się pchają Ukraińcy do biedronki po polskiej stronie i z wódeczką stoją i cygarami koło przejścia?

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Re: Czy to dobry okres na wypad na Ukrainę,Lwów?

Post autor: Złośliwiec » czw 26 cze, 2014 09:02

Spokojnie - możesz śmiało jechać. Wróciłem ze Lwowa 24 czerwca - byłem z dwojgiem dzieci, przekraczaliśmy granicę w Korczowej - do UA - 20 min, z UA - ok. 40 min. We Lwowie - miło, przyjemnie, bezpiecznie, dużo turystów. Za 5 dni - obeszliśmy dosłownie cały Lwów, pojeździliśmy tramwajami, kolejką turystyczną itp. Jakby coś - to pisać - podpowiem - co i jak.

jordan23no
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jordan23no » czw 26 cze, 2014 11:14

A jak z noclegiem,ogolnymi cenami we Lwowie? tak jak w PL ceny kształtują się? ,hrywna staniała ale inflacja spora jest poprzez wadliwą strukture gospodarki,konflikt i kilka innych czynników ,także ceny pewnie szaleją.Ile was co kosztowało,po ile da sie wymienic złotówke? Pytam bardziej z ciekawości nizeli skąpstwo moje

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 26 cze, 2014 11:30

Złotówkę we Lwowie można wymienić wg kursu 3.80 Ceny niestety również wzrosły. Chleb około 5 hrywien. Piwo 5-6 hrywien. Noclegów jest w bród.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 26 cze, 2014 21:06

Byłem we Lwowie w ostatni (długi) weekend. Było całkiem spokojnie, złotówki przyjmowali po 3.8, hosteli na starówce pełno, turystów z Polski mało, częśćiej dało się słyszeć język angielki czy niemiecki niż polski. Podrożał trochę przejazd elektrotransportem (do 2 hrywien) i marszrutkami (do 3). Ale relatywnie i tak wychodzi taniej niż jeszcze pół roku temu

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » pn 30 cze, 2014 23:05

Witam,

Czas na zwiedzanie jest zawsze dobry, nastawienie do Polaków raczej neutralne. Cena pokoju w Eurohotelu 700 UAH za pokój dwuosobowy ze śniadaniem. Ceny w knajpkach podobene do tych u nas a nawet niekiedy wyższe, cena grywny 0,26 zł. Nie jechałem przez Medykę i się nie wypowiem, w Hrebennym kolejki w piątkowe popołudnie nie było, dosłownie kilka samochodów czekających na wjazd na terminal i to pewnie przez to, że pogranicznik wpuszczał na przejście przez kilkanaście minut ciężarówki. W niedzielę brak kolejki w kierunku Polski i Ukrainy, na wjazd na przejście nie oczekiwał ani jeden samochód.
Generalnie Lwów z pozostałymi miejscowościami zachodniej Ukrainy jest drogi. Lwowianie po Euro 2012 zobaczyli, że na turystach można zarabiać i ceny poszły w górę.
Jednak Lwów jest miastem, które koniecznie trzeba zobaczyć bo jest bardzo ładny i wart odwiedzenia.

Pozdrawiam

sebastian.magda
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sebastian.magda » wt 01 lip, 2014 09:18

Wczoraj przez Korczowa jechałem. Rano o 7:00, wszystko zajęło max 30 min. Bardzo sympatycznie na granicy. We Lwowie nie wiem jakie jest nastawienie do nas, ale generalnie nie wierzcie mediom a. Internet portalowy tez kłamie. Ludzie są jak wszędzie, normalni, i po prostu zachowujemy się kulturalnie, to oni też. Kropka. Na Białorusi też jest bardzo przyjemnie i nikt się nie nikogo nie czepia. A te bzdury co piszą ze nas nie lubią, to jest propaganda. Także śmiało do Lwowa :)

ODPOWIEDZ