Czy znacie "kocie miejsca" na Ukrainie?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Re: Czy znacie "kocie miejsca" na Ukrainie?

Post autor: kubanek » pn 01 wrz, 2014 08:44

Wysłałem to zdjęcie, ale oni są akurat w Polsce na urlopie i to z dala ode mnie, więc nie wiem czy zdążą się odezwać. Szkoda, że to zdjęcie nie obejmuje więcej, można by szukać tego miejsca, przez Google Street View, jest większa część miasta, choć niestety głównie centrum.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 01 wrz, 2014 10:38

kubanek pisze:Ciekawa obserwacja, Ukraina kojarzy mi się raczej z watahami bezdomnych psów, który jakby teraz było mnie niż te 5 lat temu (pewnie efekt Euro, czyli masowa eksterminacja w dużych miastach).
Akcje "hycel" byly przeprowadzane w niektorych miastach juz w latach 90tych.

Acz przed euro to chyba mocno przybralo na sile. W kwietniu 2012 w okolicacah Winnicy w lesie znalezlismy kilkadziesiat kartonów z których wysypywaly sie zdechłe psy. Straszny widok- a jaki smrod!

Obrazek
Obrazek
kubanek pisze: Ale koty faktycznie mają tam jakąś swoją specyficzną rolę, kotów wałęsających się pod miastach jest mniej niż psów, ale jednak są.
Serio? o Euro sie jeszcze nie snilo a ja zawsze mialam wrazenie ze na ukrainskich osiedlach, miastach i wsiach dominuja dorodne puszyste koty. Nieraz bylo tak ze gdzie by czlowiek nie stanal i sie zaczal rozgladac to nie ruszajac zmiejsca mozna bylo wypatrzec kilkanascie slicznych futrzakow
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 01 wrz, 2014 15:10

To nie tylko na Ukrainie. W Mińsku na moim osiedlu (chruszczowki z lat 50-60.) też takich kotów kręciło się z kilkanaście

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » pn 01 wrz, 2014 15:51

Stosunek do zwierząt jest najlepszym obrazem stosunków społecznych i poziomu rozwoju społeczeństwa. Nie mam nic do gadania, ja już, oglądając obrazki z "przenośnych komór gazowych dla psów" przed Euro, straciłem iluzje co do społeczeństw na Wschodzie.
A co do ilości kotów, to nie chodziło mi, że jest ich mało, ale to liczba psów, wałęsających się wszędzie gdzie popadnie jest po prostu olbrzymia. Po wsiach nie jeździłem, raz tylko co odwiedziłem prowincję, właśnie na Ukrainie zachodniej i to parę lat temu ale na koty wówczas na zwracałem uwagi.

miluTEK
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: miluTEK » czw 04 wrz, 2014 10:45

Na Krymie, choć to już w sumie chyba nie Ukraina była cała masa kotów w Jałcie była - tam to wyglądało niesamowicie - zapamiętałem puste, rozpalone słońcem ulice i wylegujące się koty, jak z Bułhakowa!

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pt 19 sie, 2016 13:33

Kolejny koci pomnik powinien oficjalnie pojawić się już dzisiaj (w prawosławne święto Przemienienia Pańskiego) w miejskim parku Trylowskoho w Kołomyi. Będzie tym samym sąsiadować z pomnikiem naszego Wieszcza Adama. Informację podała lokalna telewizja:

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » sob 20 sie, 2016 14:53

W Lwowie jest Cat Cafe Lviv :)
http://catcafe.com.ua/

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 21 kwie, 2019 11:07

Materiał może i "drugiej świeżości" (dopiero co na niego się natknąłem), niemniej pasujący nieco do tego tu wątku, jak i Świąt Wielkanocnych ;) Ciekawe, gdzie "kocie jajo" obecnie jest przechowywane - może w Muzeum Pisanki w Kołomyi?
https://dzerkalo.media/veletenska-malov ... anok-foto/

ODPOWIEDZ