Biegiem do Europy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
dyzieq
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Biegiem do Europy

Post autor: dyzieq »

he...
ja kiedys wracajac w okresie swiatecznym i wiedzac ze czeka mnie dlugie stanie na przejscu pieszym sam wprosilem sie i przejechalem granice samochodem...
inna sprawa, ze z 1,5 h musialem i tak czekac...

wiele osob pisze o tym, ze takie rzeczy sie dzieja na wschodniej granicy...
ludzie zarabiaja na chleb w ten sposob. chca wykarmic rodzine. i moze nam sie to nie podobnac, ale wypada chwile sie zastanawiac skad wynika taki stan rzeczy...

Polacy na zachodniej granicy tez nie zachowywyali sie jak nalezy...
a to ile osob siedzialo za przemyty, mialo do zaplaty jakies mandaty...
Zdazalo sie tak, ze w poniedzialek w szkole nie bylo regularnie po 3-4 osoby. zazwyczaj siedzialy na dolku w Niemczech po weekendowych przemytniczych wyjazdach .
o "jumie", radiach samochodwoych juz nie wspomne...

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Post autor: arko »

"Atak ukraińskich emigrantów" tak było na granicy ....hahaha

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Post autor: Kshyhu »

Które to przejście?
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

Post autor: gorodok »

Kshyhu pisze:Które to przejście?
Szegini
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Ukraińcy krzyczeli na Majdanie Украина - це Европа !

Czy policjanci czekali za łapówką żeby interweniować........

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

Po pierwsze to nie był żaden konsul a po drugie ciekawe jest to że wszystkie wideo przytaczasz z kanałów separatystów ruskiej wiosny czy donieckiej republiki... :?
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Filmik jest tylko źle podpisany,co za różnica kto nagrywał......czy kłamie? NIE !!!
Pokazuje zachowanie na granicy obywateli Ukrainy i policjantów....

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

arko pisze:Pokazuje zachowanie na granicy obywateli Ukrainy i policjantów....
To jest tylko fragment całego zajścia - właściwie finał zdarzenia - nie pokazuje tego, że ten gość przedtem potrącił trzy osoby i one są w szpitalu. Gościa zatrzymali i ma postawione zarzuty. Czy myślisz że ludzie tak o po prostu zaatakowali ten jeden samochód spośród tysiąca innych?
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Biegiem do Europy

Post autor: sprat »

Może przedzierał sie przez tlum a protestujacy jak durni rzucali mu sie pod kola-pewnie jak to Polak, probowal przejechac zniecierpliwiony staniem.
Przychylam sie do zdania gorodok - watpliwe, by protestujacy rzucili sie na to konkretne auto, tym bardziej ze jak widac na filmie, bialy peugeot przejechal juz "kordon" protestujacych.

A tak swoja droga, to po polsku pisze sie "czekali NA lapowke". Mimo 5 lat spedzonych w WLKP nadal nie moge patrzec na "czekanie ZA" :D taki szczególik.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

gorodok pisze: nie pokazuje tego, że ten gość przedtem potrącił trzy osoby i one są w szpitalu. Gościa zatrzymali i ma postawione zarzuty. Czy myślisz że ludzie tak o po prostu zaatakowali ten jeden samochód spośród tysiąca innych?
Z Ukraińcami wszystko jest możliwe.......
Tylko Polacy nie mają postawionych żadnych zarzutów w sprawie rzekomego potrącenia......Kozak i Perłowska zostały przewiezione na komisariat w Żółkwi, gdzie złożyły zeznania. - Nie oskarżono nas o żadne potrącenie czy wjazd w tłum, bo takie zdarzenie nie miało miejsca - tłumaczy. Milicjanci powiedzieli tylko, że przewieźli nas na komisariat, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo, a zeznania składamy w charakterze świadków - powiedziała dziennikarka.
@gorodok chcesz wiedzieć więcej przeczytaj całość Polacy pobici na granicy z Ukrainą. Wstrząsająca relacja świadka
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=117529

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

arko pisze:Z Ukraińcami wszystko jest możliwe.......
Przepraszam ale po tym zdaniu nie chce mi się z Tobą dalej dyskutować. Jednak moje podejrzenia się sprawdziły... Nawet jeśli wszystko było tak jak jest napisane na WP nie usprawiedliwia to przenoszenie zachowania marginalnej części bydła na cały naród....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Biegiem do Europy

Post autor: sprat »

arko pisze:
gorodok pisze: nie pokazuje tego, że ten gość przedtem potrącił trzy osoby i one są w szpitalu. Gościa zatrzymali i ma postawione zarzuty. Czy myślisz że ludzie tak o po prostu zaatakowali ten jeden samochód spośród tysiąca innych?
Z Ukraińcami wszystko jest możliwe.......
Tylko Polacy nie mają postawionych żadnych zarzutów w sprawie rzekomego potrącenia......Kozak i Perłowska zostały przewiezione na komisariat w Żółkwi, gdzie złożyły zeznania. - Nie oskarżono nas o żadne potrącenie czy wjazd w tłum, bo takie zdarzenie nie miało miejsca - tłumaczy. Milicjanci powiedzieli tylko, że przewieźli nas na komisariat, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo, a zeznania składamy w charakterze świadków - powiedziała dziennikarka.
@gorodok chcesz wiedzieć więcej przeczytaj całość Polacy pobici na granicy z Ukrainą. Wstrząsająca relacja świadka
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=117529
Arko poczytaj sobie co wiekszosc Ukraincow sadzi o tym protescie, tak swoja droga...
A grupa dresiarzy i innych zakapiorow stojacy na granicy w trakcie protestow (widac po zdjeciach) to i unas mogla sie trafic. I choc sam mam 2 m wzrostu to widzac takie, przepraszam, zakazane gęby tez bym sie zastanawial.
Ostatnio zmieniony czw 07 lip, 2016 09:50 przez sprat, łącznie zmieniany 2 razy.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

gorodok pisze:Przepraszam ale po tym zdaniu nie chce mi się z Tobą dalej dyskutować. Jednak moje podejrzenia się sprawdziły... Nawet jeśli wszystko było tak jak jest napisane na WP nie usprawiedliwia to przenoszenie zachowania marginalnej części bydła na cały naród....
Oczywiście, że nie! I Panowie - spokojnie, bo to nie powód do kłótni. Zastanawia mnie tylko, dlaczego w XXI wieku, w środku Europy musi dochodzić do takich scen. Czy to wina tych Polaków z Peugeota, że mieli interes na Ukrainie i wjechali na Ukrainę bez wiz, a od Ukraińców wiz się wymaga? Do niedawna taka sytuacja miała miejsce na naszej zachodniej granicy, ale jakoś nikomu nie przyszło do głowy, żeby napadać na Niemców.
Generalnie z Ukraińcami jest taki "problem", że są narodem bardzo porywczym i wybuchowym. Widzimy to w takich sytuacjach, jak ta, widzieliśmy to w Kijowie w 2004 i 2014 roku. Czy to źle? Nie wiem, ale na pewno nie jest to bezpieczne zachowanie.
Tym niemniej jednak przenoszenie odpowiedzialności za wybryki "karków" na cały naród jest nieporozumieniem i z tym się zgodzić nie można. Nie mogę natomiast zrozumieć, dlaczego służby pilnujące porządku, nie interweniowały.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

Kshyhu pisze:Nie mogę natomiast zrozumieć, dlaczego służby pilnujące porządku, nie interweniowały.
Ja też nie mogę tego zrozumieć. Podejrzewam tylko, że gdyby spałowali wszystkich, to było by dużo gorzej i widzieliśmy to na majdanie. Niestety policja nadal nie potrafi wybiórczo wyłapywać prowokatorów, którzy są zawsze i wszędzie w tego typu zdarzeniach...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Z wieloletniego doświadczenia piszę tylko obiektywnie i tylko prawdę....a prawda boli....
Nie takie rzeczy widziałem na Ukrainie...

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Trochę zbaczamy z tematu, ale napiszę tak: nie wątpię, że widziałeś wiele. Po prostu znalazłeś się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu (a może i odpowiednim, zależy, kto co lubi ;)).
Ale zapewniam Cię, że takie akcje zdarzają się nie tylko na Ukrainie, a w każdym kraju na świecie. Tylko Ty akurat w tym momencie tam nie byłeś i tego nie widziałeś.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

arko pisze:Z wieloletniego doświadczenia piszę tylko obiektywnie i tylko prawdę....a prawda boli....
Nie takie rzeczy widziałem na Ukrainie...
Każdy widzi tylko to co chce zobaczyć. Ciekawe co by się stało gdybym tu zaczął pisać generalnie źle o Polakach opierając się o ponad 10-letnie doświadczenia mieszkania w Polsce...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

To był tłum rozwścieczonych mężczyzn - dodaje. - Część nawet nie mówiła po ukraińsku, tylko po rosyjsku.
Mieszkańcy rejonów przygranicznych mówiący po rosyjsku? To daje do myślenia...

Na tym filmiku widać, że jednak gość dał się sprowokować temu bydłu i chciał jednego przejechać...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Gorodok, na tym filmie nie widać kompletnie nic, równie dobrze ten gość mógł przebijać w tym momencie opony, a oni uciekali samochodem przed siebie. Nie ma co zaogniać sytuacji, która i tak jest już nieciekawa, bo poszła tak w Polskę, jak i w Ukrainę. Generalnie ostatnio dzieje się wiele złego w kontaktach z naszym wschodnim sąsiadem, a nie powinno tak być. Po tych wszystkich wypadkach mam ostatnio spore obawy, by wybrać się na Ukrainę swoim samochodem, ponieważ nie będę się czuł tak pewnie, jak jeszcze pół roku temu.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

Kshyhu pisze: Nie ma co zaogniać sytuacji, która i tak jest już nieciekawa, bo poszła tak w Polskę, jak i w Ukrainę. Generalnie ostatnio dzieje się wiele złego w kontaktach z naszym wschodnim sąsiadem, a nie powinno tak być. Po tych wszystkich wypadkach mam ostatnio spore obawy, by wybrać się na Ukrainę swoim samochodem, ponieważ nie będę się czuł tak pewnie, jak jeszcze pół roku temu.
Zgadzam się i absolutnie potępiam całą tą akcję rozwścieczonej hołoty, którą pozbawili możliwości szmuglować papierosy! Mam nadzieję, że przynajmniej część z nich będzie ukarana...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

gorodok pisze: Ciekawe co by się stało gdybym tu zaczął pisać generalnie źle o Polakach opierając się o ponad 10-letnie doświadczenia mieszkania w Polsce...

Pisz co chcesz byle obiektywnie ....a wiadomo Polak Polaka w łyżce wody utopi .....
jak mówią moi wieloletni przyjaciele z Ukrainy(nawet przy wódce o sobie) każdy Ukrainiec jest хитро вые***аны
i taka jest prawda nie ma co płakać i obrażać się...
Przecież rozróba na granicy powstała przez niezadowolonych Ukraińców .... i tyle

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

arko pisze:
gorodok pisze: Ciekawe co by się stało gdybym tu zaczął pisać generalnie źle o Polakach opierając się o ponad 10-letnie doświadczenia mieszkania w Polsce...

Pisz co chcesz byle obiektywnie ....a wiadomo Polak Polaka w łyżce wody utopi .....
jak mówią moi wieloletni przyjaciele z Ukrainy(nawet przy wódce o sobie) każdy Ukrainiec jest хитро вые***аны
i taka jest prawda nie ma co płakać i obrażać się...
Przecież rozróba na granicy powstała przez niezadowolonych Ukraińców .... i tyle
Tak naprawdę to nigdy nawet nie wpadłbym na taki pomysł żeby generalnie oczerniać gdziekolwiek wszystkich Polaków.
Moim skromnym zdaniem niema czegoś takiego jak obiektywny punkt widzenia - każdy ma swoje subiektywne zdanie.
Więc lepiej nie generalizować, bo prawie zawsze ktoś kto to przeczyta zrozumie inaczej - po swojemu. I w ten sposób zaczynają się konflikty...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Moje zdanie jest takie ..... jak wyżej i tyle..........
@gorodok spokojnie,bo dostaniesz zawału,później reanimacja, trafisz do szpitala
a wiesz jaka jest opieka w szpitalach na Ukrainie - praktycznie jej nie ma....
@gorodok - jedź nad jezioro,na ryby, odpocznij,zobacz dzisiaj piątek......
Załączniki
Нет-повода-не-выпить[1].jpg
Нет-повода-не-выпить[1].jpg (37.95 KiB) Przejrzano 6559 razy

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Biegiem do Europy

arko pisze:Moje zdanie jest takie ..... jak wyżej i tyle..........
@gorodok spokojnie,bo dostaniesz zawału,później reanimacja, trafisz do szpitala
a wiesz jaka jest opieka w szpitalach na Ukrainie - praktycznie jej nie ma....
@gorodok - jedź nad jezioro,na ryby, odpocznij,zobacz dzisiaj piątek......
Moje zdanie jest odmienne i już! Czuję się dobrze i Tobie też życzę dużo zdrowia! Niestety dzisiaj jeszcze nigdzie nie mogę pojechać bo pracuję w piątki :wink: Ostatnio nie piję ale jeśli chcesz to się napij :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Cała prawda o Ukrainie i korupcji w jednej krótkiej animacji
właściwie zamiast leśniczego może być prawie każdy urzędnik na UA....

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Do Europy czy już z powrotem............?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Biegiem do Europy

Biegli,biegli i do biegli......

Ukraińcy wjadą do Unii bez wiz. Rada UE zatwierdziła regulacje.

Przedstawiciele państw unijnych w Radzie UE zatwierdzili w czwartek zniesienie przez Unię wiz dla obywateli Ukrainy.
Był to ostatni formalny krok otwierający dla naszych wschodnich sąsiadów możliwość łatwiejszego podróżowania do UE.

Po wejściu w życie regulacji, co ma mieć miejsce 20 dni po ich opublikowaniu w oficjalnym dzienniku urzędowym UE,
Ukraińcy którzy mają paszporty biometryczne, będą mogli wjechać do krajów członkowskich
(z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii)
bez wizy na 90 dni w ciągu pół roku w celach biznesowych, turystycznych czy rodzinnych.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainc ... iz/1rymbjf

ODPOWIEDZ