Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: DobryDuch »

gorodok pisze:Jeśli kupowałeś bilety przez booking.uz.gov.ua , to nawet jeśli nie przyszedł email na pocztę zawsze możesz wejść swoje na konto i rozdrukować ten bilet z menu - Actual tickets w wersji angielskiej.
Specjalnie założyłem konto w tym celu... i też go nie miałem tam zapisanego. Może dlatego, że założyłem konto później od zakupu biletu. Także radzę zapisywać sobie od razu www wyświetlającą bilet pod zakupie.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 »

DobryDuch pisze: Może dlatego, że założyłem konto później od zakupu biletu.
Żeby mieć zapisany bilet na swoim koncie, musisz być zalogowany podczas jego zakupu.
Oczywistą rzeczą jest fakt, że pierw się zakłada konto i później po zalogowanie na w/w konto zakupujemy bilet, dzięki temu bilet jest automatycznie połączony z naszym kontem.

Witam w internecie.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: kunek »

Zauważyliscie może przy zmianie rozkładu, że znów coraz mniej nocnych pociągów? W coraz mniej miejsc da się dojechać bezpośrednio... :(

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Post autor: barciur »

Zupełnie jak w Polsce ;)

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: mentalist »

Podziękujcie p. Bałczunowi. :)

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon »

Mam pytanie dotyczące rozkładu jazdy pociągów tranzytowych. Pociąg nr 61 Sant Petersburg - Kishniev. Otóż pociąg kursuje tylko w dnie nieparzyste. Pociąg odjeżdża 20:40 z Petersburga. Czy na stronie kolei ukraińskich pociąg kursuje w dni nieparzyste czy w parzyste? Rozkład kolei ukraińskich pokazuje że pociąg kursuje w dni nieparzyste ze stacji początkowej czy na odcinku ukraińskim?
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok »

Shinzon pisze:Mam pytanie dotyczące rozkładu jazdy pociągów tranzytowych. Pociąg nr 61 Sant Petersburg - Kishniev. Otóż pociąg kursuje tylko w dnie nieparzyste. Pociąg odjeżdża 20:40 z Petersburga. Czy na stronie kolei ukraińskich pociąg kursuje w dni nieparzyste czy w parzyste? Rozkład kolei ukraińskich pokazuje że pociąg kursuje w dni nieparzyste ze stacji początkowej czy na odcinku ukraińskim?
Pociąg jedzie 36 godzin - więc jeśli wyjeżdża z Petersburga w dzień nieparzysty to na Ukrainie jest już w dzień parzysty - a w Kiszyniowie jest rano kolejnego dnia - już nieparzystego :)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Gorodok moze ty pomozesz ;) Jak jest z kupowaniem biletow miedzynarodowych (do Przemysla) we Lwowie? Czy sa specjalne kasy, ktore sprzedaja bilety, czy w kazdej kasie bedzie OK? Jesli w specjalnych, to jak sa one oznaczone?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

barciur pisze:Gorodok moze ty pomozesz ;) Jak jest z kupowaniem biletow miedzynarodowych (do Przemysla) we Lwowie? Czy sa specjalne kasy, ktore sprzedaja bilety, czy w kazdej kasie bedzie OK? Jesli w specjalnych, to jak sa one oznaczone?
Niestety sprzedają tylko w kasach międzynarodowych - "Каса міжнародного сполучення" - we Lwowie taka kasa znajduje się na piętrze dworca głównego. No i trzeba się trochę namęczyć żeby znaleźć schody na górę :D Przy czym nie należy mylić z kasą VIP - wejście do której jest od pierwszego peronu...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Aha! Dzieki. Czyli jak tam juz bede to musze znalezc wejscie na gore z wnetrza hali, a nie z peronu, jak dobrze rozumiem. Dziekowac. :)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

O proszę! Byłem już kilka razy na dworcu głównym we Lwowie, ale nigdy nie zauważyłem jakiegoś wejścia na piętro. :D
Jest tam może jakaś poczekalnia? Te na dole zawsze zajęte i mimo tylu miejsc nigdy nie ma gdzie usiąść.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Obrazek

Chyba jednak się pomyliłem - jedno z wejść na piętro jest od pierwszego peronu. Po wejściu na górę do sali VIP idzie się w prawo a do tej kasy międzynarodowej w lewo. Można też wejść na piętro z prawego skrzydła dworca, tam gdzie są kasy podmiejskie - schody są po prawej stronie. Uwaga - ta kasa sprzedaje bilety tylko w godzinach 08:00-20:00 codziennie. O ile nic się nie zmieniło - na górze jest też poczekalnia, a w tej części gdzie sala VIP są też komnaty odpoczynku oraz poczekalnia podwyższonego komfortu - miękkie fotele za niezbyt dużą opłatę.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Świetnie. Dzięki. Na pewno będę korzystał, bo wolę ten środek transportu od autobusów z Lublina ;)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

barciur pisze:Świetnie. Dzięki. Na pewno będę korzystał, bo wolę ten środek transportu od autobusów z Lublina ;)
Zadzwoniłem na dworzec i okazuje się, że już niema potrzeby łażenia na górę - kasy numer 1 oraz 2 na dole sprzedają bilety na połączenia międzynarodowe. Od razu po wejściu na dworzec głównym wejściem po lewej stronie. Na górze też jest jakaś kasa numer 20 - ale możliwe że w tej chwili jest to po prostu kasa VIP. W dawnych czasach te kasy były tylko na górze ale już to poprawili. Pamiętam, że kiedyś w dawnych czasach na górze była też kasa Intourist, która sprzedawała bilety na normalne pociągi dla cudzoziemców po cenach kilkukrotnie wyższych :) Otóż podejrzewam, że ten schemat jest już też niezbyt aktualny - oczywiście wejścia na górę są, ale nie wiem czy jest jakaś poczekalnia - trzeba to zbadać :) W każdym razie w razie nudzenia się na dworcu można sobie spróbować pozwiedzać. :)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: kniazix »

Wejście jest z peronu na 1 pietro tam gdzie są komnaty oddycha :)
Jest poczekalnia i 2 kasy. Na jednej właśnie chyba było napisane bilety międzynarodowe, a druga VIP. Co sprzedają nie wiem, ale obie byly obsadzone przez panie jak jakiś czas temu tam zaglądaliśmy :)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej na Ukrainie

Takie pytanko szybkie, gdzieś czytałem, że są bezpośrednie pociągi z Odessy do Kiszyniowa? czy to aktualne i czy da radę pojechać tam na parę godzin bez noclegu? Gdzie znajdę rozkład? Na booking.uz chyba nie ma.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

tomeeek07 pisze:Takie pytanko szybkie, gdzieś czytałem, że są bezpośrednie pociągi z Odessy do Kiszyniowa? czy to aktualne i czy da radę pojechać tam na parę godzin bez noclegu? Gdzie znajdę rozkład? Na booking.uz chyba nie ma.
Jest ale tylko w soboty i niedziele http://uz.gov.ua/en/passengers/timetabl ... by_route=1 oraz powrotny http://uz.gov.ua/en/passengers/timetabl ... by_route=1 Ale to jest raczej pociąg żeby pojechać na kilka godzin do Odessy bo wyjeżdża rano z Kiszyniowa a pod wieczór wraca... Sprawdziłem - jest też na bookingu - można kupować bilety przez neta.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

gorodok pisze:
Shinzon pisze:Mam pytanie dotyczące rozkładu jazdy pociągów tranzytowych. Pociąg nr 61 Sant Petersburg - Kishniev. Otóż pociąg kursuje tylko w dnie nieparzyste. Pociąg odjeżdża 20:40 z Petersburga. Czy na stronie kolei ukraińskich pociąg kursuje w dni nieparzyste czy w parzyste? Rozkład kolei ukraińskich pokazuje że pociąg kursuje w dni nieparzyste ze stacji początkowej czy na odcinku ukraińskim?
Pociąg jedzie 36 godzin - więc jeśli wyjeżdża z Petersburga w dzień nieparzysty to na Ukrainie jest już w dzień parzysty - a w Kiszyniowie jest rano kolejnego dnia - już nieparzystego :)

Kupię na ten pociąg bilet w dniu wyjazdu z Rosji? Na trasie Żytomierz - Kiszyniów.

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: mmgg »

https://gd.tickets.ua/en wydaje mi się, że na tej platformie można kupić bilety międzynarodowe - pobierają malutką prowizję, ja tu kupuje zawsze bilety krajowe...ale międzynarodowe też się pokazują np. Odessa - Kiszyniów.
www.stacjabalkany.pl

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

mmgg pisze:https://gd.tickets.ua/en wydaje mi się, że na tej platformie można kupić bilety międzynarodowe - pobierają malutką prowizję, ja tu kupuje zawsze bilety krajowe...ale międzynarodowe też się pokazują np. Odessa - Kiszyniów.
Nie ma opcji ale jest jakaś możliwość otrzymania informacji o dostępności biletów. I potem chyba będzie je można kupić ale nie wiem. Tylko obawiam się że taką możliwość otrzymam jak pociąg wyjedzie z Petersburga. Jak to wygląda w kasie, wie ktoś? Będę dnia 21.03.2017 w Chop. Czy tam będę mógł kupić bilet na pociąg który odjeżdża 21.03.2017 20:40 z Petersburga? Trasa Żytomir - Kishniev. Odjazd 22.03.2017 17:24

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Shinzon pisze:
mmgg pisze:https://gd.tickets.ua/en wydaje mi się, że na tej platformie można kupić bilety międzynarodowe - pobierają malutką prowizję, ja tu kupuje zawsze bilety krajowe...ale międzynarodowe też się pokazują np. Odessa - Kiszyniów.
Nie ma opcji ale jest jakaś możliwość otrzymania informacji o dostępności biletów. I potem chyba będzie je można kupić ale nie wiem. Tylko obawiam się że taką możliwość otrzymam jak pociąg wyjedzie z Petersburga. Jak to wygląda w kasie, wie ktoś? Będę dnia 21.03.2017 w Chop. Czy tam będę mógł kupić bilet na pociąg który odjeżdża 21.03.2017 20:40 z Petersburga? Trasa Żytomir - Kishniev. Odjazd 22.03.2017 17:24
Obawiam się, że możliwość zakupu biletu na ten pociąg z Żytomierza do Kiszyniowa będzie dopiero w tym dniu kiedy on już będzie na Ukrainie. Czyli w twoim przypadku 22.03.2017
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Wysłałem zapytanie to Tickets. Na tą chwilę otrzymałem tylko taką informację.

Now you don't have to check if the tickets are avialable — we will do this for you!

As soon as the requested tickets are available on sale, we will immediately inform you via email*. Upon receiving the message, you should immediately purchase the order.

You should pay for the order within 25 minutes of notification!
Ostatnio zmieniony pt 10 lut, 2017 12:26 przez Shinzon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Shinzon pisze:Wysłałem zapytanie to Tickets. Na tą chwilę otrzymałem tylko taką informację.

Now you don't have to check if the tickets are avialable — we will do this for you!

As soon as the requested tickets are available on sale, we will immediately inform you via email*. Upon receiving the message, you should immediately purchase the order.

You should pay for the order within 25 minutes of notification!
Ten tickets to po prostu zwykły pośrednik - oni nie mają żadnych specjalnych dostępów lecz wyszukują bilety na innych oficjalnych stronach. Więc w zasadzie ten serwis może być przydatny tylko w razie problemów z płaceniem kartą...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

To znaczy, że lepiej kupić przed samym odjazdem, w takim razie. A jak z dostępnością miejsc? Jedno się znajdzie w całym składzie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Shinzon pisze:To znaczy, że lepiej kupić przed samym odjazdem, w takim razie. A jak z dostępnością miejsc? Jedno się znajdzie w całym składzie?
Myślę, że jedno miejsce musi się znaleźć. Ale jeśli będziesz w Czopie dzień przed to spytaj w kasie międzynarodowej o ten pociąg. On podobno jest w połowie rosyjski w połowie mołdawski...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

gorodok pisze:
Shinzon pisze:To znaczy, że lepiej kupić przed samym odjazdem, w takim razie. A jak z dostępnością miejsc? Jedno się znajdzie w całym składzie?
Myślę, że jedno miejsce musi się znaleźć. Ale jeśli będziesz w Czopie dzień przed to spytaj w kasie międzynarodowej o ten pociąg. On podobno jest w połowie rosyjski w połowie mołdawski...
Wiesz może ile kosztuje bilet na kupe? W Chop nie można płacić kartą. I nie ma żadnego kantoru w okolicy. Tylko bankomaty.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Shinzon pisze:
gorodok pisze:
Wiesz może ile kosztuje bilet na kupe? W Chop nie można płacić kartą. I nie ma żadnego kantoru w okolicy. Tylko bankomaty.
Niestety nie wiem ale tanio raczej nie będzie. Dziwne, że w ogóle nie ma kantorów w okolicy dworca...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

gorodok pisze:
Shinzon pisze:
gorodok pisze: Myślę, że jedno miejsce musi się znaleźć. Ale jeśli będziesz w Czopie dzień przed to spytaj w kasie międzynarodowej o ten pociąg. On podobno jest w połowie rosyjski w połowie mołdawski...
Niestety nie wiem ale tanio raczej nie będzie. Dziwne, że w ogóle nie ma kantorów w okolicy dworca...
Na dworcu na wychodzących odprawy celnej czekają Panowie, którzy chętnie wymienią walutę po "okazyjnym" kursie

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: mmgg »

Właśnie cena też by mnie interesowała... Ja mimo rejestracji na stronie UZ w żaden sposób nie mogę kupić biletu swoją karta a mam niby dobrą do takich transakcji... Więc zostaje mi ten pośrednik
www.stacjabalkany.pl

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Ukraina szykuje się do uruchomienia nowych pociągów do Budapesztu, Koszyc i Chełma

Ukraina w tym roku przygotowuje się do uruchomienia nowych tras kolejowych do Polski, na Węgry i Słowację - powiedział przewodniczący Państwowej Służby Migracyjnej Maksym Sokoliuk w wywiadzie dla Europejskiej Prawdy.

"Ukraina uruchomiła pociąg Kijów - Przemyśl z kontrolą w czasie jazdy. Bilety sprzedają się świetnie, o ile mi wiadomo. A to dopiero początek: już rozpoczął się proces uruchamiania trasy z Wołynia do Chełma, z Mukaczewo do Budapesztu, z Użhorodu do Koszyc", – powiedział Sokoliuk.

Wcześniej minister infrastruktury Wołodymyr Omelian stwierdził również, że Koleje Ukraińskie planują uruchomić pociąg na trasie Mukaczewo–Budapeszt w 2017 roku.

Dyrektor przewozów pasażerskich i serwisu Ukrzaliznyci informuje że w najbliższym czasie może powstać kolejna bezpośrednia trasa do Chełma.

Przypomnijmy, że 23 grudnia Koleje Ukraińskie uruchomiły pociąg pospieszny Intercity+ na trasie Kijów–Lwów–Przemyśl.
http://wschodnik.pl/ukraina/item/10104- ... helma.html

Brzmi naprawdę bardzo, bardzo obiecująco! Może w już w wakacje z Chełma pojedziemy tanim pociągiem za Bug? :)

ODPOWIEDZ