Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 06 maja, 2019 20:38

marcinzoled85 pisze:
pn 06 maja, 2019 20:23
Trochę z wyprzedzeniem, ale powoli planuję wycieczkę i w dniu 16 lipca 2019 nie wyszukuje wszystkich pociągów jakie są w rozkładzie. W ogóle obecny do kiedy jest ważny? Kłaniam się
Jest trochę za wcześnie - bilety na większość pociągów są dostępne maksymalnie na 45 dni od dzisiaj,
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon » pn 06 maja, 2019 20:57

marcinzoled85 pisze:
pn 06 maja, 2019 20:23
Trochę z wyprzedzeniem, ale powoli planuję wycieczkę i w dniu 16 lipca 2019 nie wyszukuje wszystkich pociągów jakie są w rozkładzie. W ogóle obecny do kiedy jest ważny? Kłaniam się
A coś więcej? Z jakiej stacji? W jakiej relacji?
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

marcinzoled85
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcinzoled85 » pn 06 maja, 2019 21:09

Charków - Zaporoże. Szykowałem się na 797 Д, ale ponoć kasują od czerwca. Wiem, że bilety można kupić maksymalnie 45 dni przed, ale po kliknięciu w ikonę informującą o pociągach bez dostępnych miejsc ("Show without available seats" - tuż nad listą pociągów) aż do 3 sierpnia można sprawdzić połączenia (na dziś dzień). Poczekam, najwyżej pojadę z przesiadką przez Dnipro.
Ostatnio zmieniony pn 06 maja, 2019 21:29 przez marcinzoled85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 06 maja, 2019 21:28

marcinzoled85 pisze:
pn 06 maja, 2019 21:09
Charków - Zaporoże. Szykowałem się na 797 Д, ale ponoć kasują od czerwca. Wiem, że bilety można kupić maksymalnie 45 dni przed, ale po kliknięciu w ikonę informującą o pociągach bez dostępnych miejsc już w lipcu można sprawdzić połączenia. Poczekam, najwyżej pojadę z przesiadką przez Dnipro.
Sprawdziłem - wygląda na to, że bilety na tym odcinku są dostępne maksymalnie 30 dni przed lub nawet krócej.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcinzoled85
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcinzoled85 » pn 06 maja, 2019 21:32

Dzięki, poczekam :) Choć wolałbym mieć pewność pociągu. Mam już zaplanowaną całą wycieczkę koleją po Ukrainie i brakuje mi tylko dziennego połączenia między tymi miastami.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej na Ukrainie

Post autor: pietia » wt 07 maja, 2019 20:44

Najlepiej kup już pierwszego dnia sprzedaży. Wtedy nie tylko masz większą pewność kupienia biletu, ale i większy wybór miejsc

marcinzoled85
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcinzoled85 » wt 07 maja, 2019 21:51

Doszukałem się i niestety między tymi miastami nie ma połączenia przedpołudniowego. Jedynie wcześnie rano, albo późnym popołudniem. Próbowałem znaleźć coś z przesiadką w Dnieprze i też lipa. Zaplanuję wycieczkę inaczej. Dzięki za pomoc w każdym razie.

wujektadek
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: wujektadek » śr 29 maja, 2019 14:23

Czy pociąg z Przemyśla do Odessy rusza teraz ze stacji w Medyce ? Rok temu jechałem z Przemyśla, a teraz pokazuje mi, że muszę dojechać regio do Medyki ?!

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » śr 29 maja, 2019 14:49

wujektadek pisze:
śr 29 maja, 2019 14:23
Czy pociąg z Przemyśla do Odessy rusza teraz ze stacji w Medyce ? Rok temu jechałem z Przemyśla, a teraz pokazuje mi, że muszę dojechać regio do Medyki ?!
Podejrzewam że jest to związane z remontem torów na odcinku Przemyśl - Medyka
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 92034.html
Obiecywali że potrwa to tylko kilka dni do 1 czerwca...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

wujektadek
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: wujektadek » śr 29 maja, 2019 14:57

Dzięki za info :)

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: Rad1234 » śr 05 cze, 2019 06:00

czy to prawda że od 8.06 zawieszony jest pociąg z Chełma do Kowla i dalej do Zdołbunowa ?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » śr 05 cze, 2019 08:16

Rad1234 pisze:
śr 05 cze, 2019 06:00
czy to prawda że od 8.06 zawieszony jest pociąg z Chełma do Kowla i dalej do Zdołbunowa ?
A skąd takie info? Podejrzewam że 8 czerwca po prostu wprowadzą nowy rozkład...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: Rad1234 » czw 06 cze, 2019 13:11

patrzę na stronie kolei ukraińskich i jak dobrze rozumuję to wychodzi że pociąg będzie kursował z Dorohuska a nie z Chełma.

Bogdan_
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: Bogdan_ » sob 08 cze, 2019 09:58

Witam
Jestem po skutecznym zakupie kilku biletów na pociągi w Ukrainie w okresie wakacyjnym, poniżej kilka informacji, obserwacji do których doszedłem, pozwalają one skutecznie kupić bilet.
1. Strona gdzie kupuję bilety znana https://booking.uz.gov.ua/
2. Zakup (chyba zwykle u mnie zawsze) rozpoczynał się 45 dni przed wyjazdem dokładnie o godzinie 8 rano czasu ukraińskiego czyli 7 polskiego.
3. Bilety są kupowane bardzo szybko, często po kilkudziesięciu sekundach brak większości dobrych miejsc, po kilku minutach są już pojedyncze miejsca a po godzinie cały wagon wykupiony, dlatego jeżeli sprawdzaliście czy są bilety o godzinie 9 pojawiała się informacja, że brak miejsc lub po prostu nie widać tego pociągu (to może być odpowiedź na pytanie Marcina).
LICZY SIĘ CZAS !!! dlatego aby kupić bilet należy:
1. Proponuję wcześniej się zarejestrować, mam wtedy pewność, że gdyby bilet nie doszedł na pocztę to znajdę go po zalogowaniu i kupując np. 2 bilety pierwszy bilet będzie już zapisany moim nazwiskiem i imieniem
2. Przed godziną 7 czasu polskiego loguję się na konto, wybieram stacje i datę, naciskam szukaj pokazuje że brak połączeń, puszczam radio (1 program bo tam jest sygnał czasu) dokładnie o 7 naciskam szukaj, jeżeli pojawi się komunikat że brak połączeń szybko naciskam jeszcze raz (za drugim razem znajduje zawsze)
3. Wybieram pociąg (trzeba to mieć wcześniej przygotowane aby zrobić to w 2-3 sekundy) i naciskam przy rodzaju wagonu "wybrać" , może pojawić się informacja (nie pamiętam jaka ale coś że zajęte) szybko kliknąć jeszcze raz aż do skutku.
4. Jeżeli pojawi się schemat pociągu SZYBKO wybieramy miejsca pojawia się kwota pod nią klawisz naciskamy na niego i przechodzimy do wypełniania biletu.
5. Jeżeli jestem zarejestrowany pierwszy bilet jest zapisany moimi danymi, drugi trzeba SZYBKO uzupełnić nazwiskiem i imieniem, dodatkowo odznaczam ptaszki, że nie chcę dwóch napoi, zawsze można kupić w pociągu. Po wypełnieniu na dole jest kwota i poniżej klawisz "w koszyk" naciskam go.
5. Są teraz dwie możliwości:
A. Pojawia się kwota i informacja aby opłacić bilet - Sukces mamy już pewny bilet WOLNO dopijamy kawę i płacimy za bilet.
B. Pojawia się informacja, że miejsca które wybraliśmy zostały już zarezerwowane (dlatego ważna jest szybkość aby być pierwszym) wtedy trzeba rezerwować jeszcze raz, jak nie powiem, robiłem to dwa razy ale dość chaotycznie, chyba zaczynałem od początku, bo gdy dałem cofnij to system dodatkowo pokazywał mi poprzednią rezerwację (czyli zamiast dwóch cztery miejsca).
4. W przedziale plackarta są miejsca lepsze (dolne w przedziale) i gorsze (górne w korytarzu, z tyłu przy ubikacji) widać to przy rezerwacji, te lepsze są szybciej wykupywane, gorsze wolniej, dlatego warto mieć strategię ... ja to robię trochę intuicyjnie chyba nie warto brać początkowych miejsc ale te bardziej oddalone (brałem w przedziale 1góra i 1 dół). Wiąże się to z tym że jeżeli ktoś wybierze te same miejsce co Ty i szybciej zakończy punkt 3.5. to musisz zaczynać od nowa.
5. Warto wcześniej przećwiczyć aby zobaczyć jak to działa na tych samych połączeniach ale kilka dni wcześniej.
6. I gdy myślisz, że wszystko wiesz, system daje ci kopniaka ... szukałem połączenia Czerniowce-Łuck wg rozkładu powinien istnieć ale nie było sprzedaży biletów, sprawdzałem wcześniej o 7 rano, ale brak pociągu i biletów. Nagle pojawia się możliwość zakupu biletu ... i nie ma tłoku, okazuje się że pociąg jeździ w dni parzyste a ja cały czas szukałem w nieparzyste.
7. Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale często jest tak, że bilety np. Lwów - Tarnopol są wysprzedane ale dla tego samego pociągu bilety Lwów - Chmielnicki są do kupienia, kupując więc o jedną stacje dalej mamy bilet ale czy możemy wysiąść :-)

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » sob 08 cze, 2019 12:01

Bogdan_ pisze:
sob 08 cze, 2019 09:58
puszczam radio (1 program bo tam jest sygnał czasu) dokładnie o 7 naciskam szukaj
No, no!
Z tak opanowanym zakupem biletów i taką strategią można jechać nawet i do Odessy w lecie. :D
Proponuję jednak używać tej strony zamiast radia https://time.is/pl/GMT, zanim tam podadzą aktualny czas, to sekunda upłynie :D

Tak serio to przecież nic skomplikowanego w tym nie ma, nie rozumiem po co to wszystko

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » wt 11 cze, 2019 12:03

Rad1234 pisze:
czw 06 cze, 2019 13:11
patrzę na stronie kolei ukraińskich i jak dobrze rozumuję to wychodzi że pociąg będzie kursował z Dorohuska a nie z Chełma.
Koniec pociągów Chełm – Kowel – Zdołbunów

Koleje Ukraińskie likwidują jedyną parę organizowanych wspólnie z PKP Intercity pociągów z Chełma do Zdołbunowa prze Kowel. Pociągi nie będą kursować formalnie od 18 czerwca, ale już dziś na polskim odcinku trasy zastąpi je autobus. Od miesiąca przewoźnicy realizowali połączenia przez sześć, a nie siedem dni w tygodniu, a dniem bez kursów był nietypowo poniedziałek.
W dobie ciągłego znaczącego wzrostu liczby autobusowych połączeń z Polski na Ukrainę kolej likwiduje ostatnie kursy regionalne relacji Chełm – Kowel. Jedynym pociągiem pasażerskim przekraczającym granicę w Dorohusku będzie więc ponownie nocny „Kijów-Express” z Warszawy do Kijowa. Nie zapewnia on połączenia z ukraińskimi ośrodkami położonymi bliżej polskiej granicy, bo jedyny postój handlowy koleje UZ zaplanowały właśnie w Kijowie.

Likwidacja kursów tuż przed wakacjami

– Pociągi 751 [Zdołbunów – Kowel – Chełm] i 752 [Chełm – Kowel – Zdołbunów] będą kursowały tylko do 18 czerwca tego roku – potwierdza Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Dodajmy, że o ile w zeszłym roku w okresie letnim podróżni mogli skorzystać także z drugiej, sezonowej pary połączeń realizowanych w skróconej relacji Kowel – Chełm – Kowel, o tyle tym razem komunikacja międzynarodowa wstrzymywana jest tuż przed rozpoczęciem wakacji. Polski przewoźnik nie podaje szczegółowych powodów radykalnego ograniczenia oferty.

– Pociąg ten odwołują Koleje Ukraińskie [UZ, Ukrzaliznycia] – usłyszeliśmy jedynie od naszej rozmówczyni. Przed całkowitą rezygnacją z utrzymywania połączeń do Chełma Ukraińcy przeprowadzili cięcia w rozkładzie jazdy. Od początku maja kursy nie były bowiem realizowane w poniedziałki.

Od dziś szynobus Pesy zastępują autobusy

Ci, którzy chcieliby skorzystać z pociągów do Zdołbunowa w ostatnich dniach ich funkcjonowania, muszą liczyć się z istotnymi utrudnieniami. – Od 11 do 18 czerwca na odcinku Chełm – Dorohusk – Chełm uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa – mówi bowiem Agnieszka Serbeńska. Informacji o wprowadzeniu KKA nie podano na razie ani w popularnych wyszukiwarkach rozkładu jazdy, ani na łamach prowadzonego przez PKP PLK Portalu Pasażera. Co więcej, nie znajdziemy tam także adnotacji o całkowitej rezygnacji z obsługi, co ma nastąpić już za tydzień.

Pociągi uruchamiane przez PKP Intercity i Ukrzaliznycię były jedynymi kursami pasażerskimi jadącymi po szerokotorowej linii nr 63 na odcinku granica państwa – Chełm. Nocny pociąg łączący stolice Polski i Ukrainy przejeżdża bowiem granicę po torze normalnym.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... FysNgron8Y
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcinzoled85
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcinzoled85 » wt 18 cze, 2019 19:57

Bogdanie, dziękujemy za wyczerpujący opis. Niedawno opracowałem podobny, choć nie tak szczegółowy. Także ze swojej strony potwierdzę, że najlepiej brać miejsca znajdujące się z prawej strony wagonu (ja wybieram drugi przedział od toalety). One znikają kilkadziesiąt sekund później :) W ogóle kupowanie biletów na najbardziej oblegane trasy, to istna walka z czasem i naprawdę liczą się sekundy...

ODPOWIEDZ