Karakany atakują w ukraińskich plackartach!!!

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Podróżując dziś plackiem z Odessy do Lwowa zostałem zaatakowany w nocy przez sily lotnicze Periplaneta Americana. Parę nieuważnych jednostek udało mi się strącić, a jednego wziąłem w jasyr i pokazalem prowadnicy. Kobiecina zapytała czy sam je ubyłem? Odpowiedziałem , że jeden szcze żyw, wiec konduktorka wprawnym ruchem ręki zrzuciła dowody ze stolika na podłogę i zamaszyscie rozjechala butem, zostawiając po karakanach tylko ciemną, wilgotną kreskę. :lol:

Obrazek
Obrazek
...
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

a ja mam jakiegos pecha- od lat szukam tego gatunku w roznych bardzo miejscach i poki co bez sukcesow..
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

Pamiętajcie tylko, że łatwo tę zarazę przywieźć do domu. I to w najmniej oczekiwany sposób. Zabijając karalucha butem jajka mogą zostać przyklejone do podeszwy i w domu czeka nas niemiła niespodzianka.
Generalnie po kontakcie z tarakanami lepiej do domu wchodzić na golasa, a rzeczy wnosić w szczelnych workach i od razu do pralki.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Jechałem pociągiem relacji Odessa - Lwów ładnych 20 lat temu i też były w wagonie owe pasożyty - niestety do rzeczy przyjemnych to nie należy...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Dawniej za czystość w pociągach odpowiedzialny był sanepid. Z pierwszego źródła wiem jak to funkcjonowało we Lwowskich kolejach. Kupowane były odpowiednie środki, wszystko było spryskiwane, myte - było czyste.
W zeszłym roku wszystko się posypało. Sanepid przestał się zajmować pociągami - w przetargach wyłoniono zewnętrzne firmy. Najprawdopodobniej to były jakieś ustawki, bo owadów coraz więcej.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Ja spotkałem się w cztery oczy tylko z jedną sztuką. I to także w pociągu do Odessy. Widać, w sezonie letnim jeżdżą też na wypoczynek ;)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
ODPOWIEDZ