Ukraińskie METRO(sklep)

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
kula159
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Ukraińskie METRO(sklep)

Post autor: kula159 »

Witam.
Wybieram się na Ukrainę i niedaleko miejsca gdzie będę jest hala METRO. Moje pytanie jest takie, czy ktoś z was był w takiej hali? Czy wpuszczą mnie na kartę polską MAKRO?(ten sam właściciel?) Jeżeli nie to czy przy wejściu mogę uzyskać jednorazową wejściówkę tak jak w naszym Makro? Patrzę na gazetki promocyjne z ich METRO i przy aktualnym kursie Hrywny cena niektórych produktów jest dość atrakcyjna i warto było by zajechać i kupić sobie co nie co do domu. Mam działaność gospodarczą i kartę Makro na swoje nazwisko jeżeli to ma jakieś znaczenie.

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Ukraińskie METRO(sklep)

Post autor: apollo12 »

kula159 pisze:Witam.
Wybieram się na Ukrainę i niedaleko miejsca gdzie będę jest hala METRO. Moje pytanie jest takie, czy ktoś z was był w takiej hali? Czy wpuszczą mnie na kartę polską MAKRO?(ten sam właściciel?) Jeżeli nie to czy przy wejściu mogę uzyskać jednorazową wejściówkę tak jak w naszym Makro? Patrzę na gazetki promocyjne z ich METRO i przy aktualnym kursie Hrywny cena niektórych produktów jest dość atrakcyjna i warto było by zajechać i kupić sobie co nie co do domu. Mam działaność gospodarczą i kartę Makro na swoje nazwisko jeżeli to ma jakieś znaczenie.
Ja byłem kilkanaście razy w Metro w Odessie i Mikołajewie i wchodziłem na polską kartę MAKRO-może być nawet nieważna, oni i tak dają jednorazówkę.Trzeba mieć jednak dokument, prawo jazdy lub paszport.
Nie ma z tym żadnego kłopotu.
Praktycznie każdy towar sprzedawany jest na sztuki, więc nie trzeba brać całej zgrzewki.
W odróżnieniu od polskich hal mają dobre ciuchy, przynajmniej tak twierdzi moja żona :)
aha, w każdej hali (wewnątrz)jest kantor walutowy Privatbank.
Można też płacić kartą .

kula159
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Ukraińskie METRO(sklep)

Czyli idealna sytuacja ;d ja planuje udać się do METRO w Czerniowcach bo blisko mam rodzinę, ale oni zakupy tylko w lokalnych sklepikach i na targach robią więc nie wiedzieli co i jak. Jak będę po wizycie już to zdam relację, bo chyba ceny z gazetek pokrywają się z tymi na miejscu?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Ukraińskie METRO(sklep)

Post autor: gorodok »

Radzę tylko się pośpieszyć bo przy obecnym gwałtownym spadku hrywny ceny mogą zmienić w każdej chwili...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kula159
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Ukraińskie METRO(sklep)

Wiem, wiem, chociaż gazetka nowa jest od jutra i ceny praktycznie bez zmian- w takim sensie że te co są w promocji to wychodzą w bardzo fajnych cenach ;)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Ukraińskie METRO(sklep)

Post autor: tomeeek07 »

Wybaczcie moje może głupie pytanie, ale żeby wejść do sklepu na Ukrainie trzeba mieć jakieś specjalne wejściówki? Nie rozumiem tego. :roll:
Może ktoś rozjaśnić sytuację?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Ukraińskie METRO(sklep)

tomeeek07 pisze:Wybaczcie moje może głupie pytanie, ale żeby wejść do sklepu na Ukrainie trzeba mieć jakieś specjalne wejściówki? Nie rozumiem tego. :roll:
Może ktoś rozjaśnić sytuację?
Tutaj jest mowa o hurtowniach niemieckiej sieci Metro - w Polsce Macro - w tych sklepach, żeby wejść trzeba mieć kartę - ale na Ukrainie w tej chwili raczej szybko wydadzą jednorazową kartę. W ogóle o ile wiem to w Niemczech i w Polsce główną zaletą kupowania w tej sieci jest możliwość zwrócenia podatku VAT - na Ukrainie to raczej jest na tyle zagmatwane, że nie wiem czy ktoś w ogóle to robi...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

cynamonowykot
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ukraińskie METRO(sklep)

Post autor: cynamonowykot »

Można gdzieś znaleźć gazetkę Metro online?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Ukraińskie METRO(sklep)

cynamonowykot pisze:Można gdzieś znaleźć gazetkę Metro online?
http://www.metro.ua/public/ua_ua/aktii_ta_propozitii
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ