Do Lwowa na weekend majowy - kilka pytań

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Zakamuflowany
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Zakamuflowany »

Witam. Mam zamiar wybrać się do Lwowa swoim samochodem na weekend majowy. Byłem już dwa razy na Ukrainie, w tym raz na Krymie, ale nigdy nie byłem swoim samochodem. Ponieważ mieszkam niedaleko Lublina, planowałem pojechać przez Hrebenne i Rawę Ruską. Przekraczałem już te przejście i wiem że po ukraińskiej stronie droga jest w dobrym stanie, również na mapach. Jednak mam parę pytań w związku z tym wyjazdem:
1. Patrzyłem ceny hoteli i stwierdziłem że bardziej opłaca się wynająć mieszkanie na kilka dni, być może z którejś z tych stron: leorentex, albo orenda-kvartyr-podobovo. Co o nich sądzicie? Najprawdopodobniej pojadę sam, a jeżeli uda mi się kogoś namówić (przecież na Ukrainie wojna! :) ), to maksymalnie w trzy osoby.
2. Mam prosty samochód na gaz (Astra G 1.6 8v). Jak jest z jakością gazu i jego ceną?
3. Tego obawiam się najbardziej. Czy jest zagrożenie że samochód na polskich rejestracjach pozostawiony we Lwowie na parkingu bądź ulicy zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony bądź pozbawiony kół tylko z powodu polskiej rejestracji?

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Zakamuflowany pisze:Tego obawiam się najbardziej. Czy jest zagrożenie że samochód na polskich rejestracjach pozostawiony we Lwowie na parkingu bądź ulicy zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony bądź pozbawiony kół tylko z powodu polskiej rejestracji?
Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia niewiele większe niż trafienie 'szóstki" w Lotto. We lwowskiej obłasti są pewnie tysiące samochodów na polskich nr. rejestracyjnych użytkowanych przez Ukraińców. Dla własnego spokoju można znaleźć na noc parking strzeżony. Na przełomie lutego/ marca płaciłem 8 hrywni za dobę.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat »

Podpowiedzi

A.D.2. Gaz LPG spoko, jakość bez zastrzeżeń. Choć w tej chwili droższy niż w PL (ok 12 UAH czyli 2 zł).
Astra II na ośmiozaworowym silniku zniesie wszystko :) Nic sie nie bój o gaz - na wszelki wypadek tankuj na OKKO/WOG/Shell.
Tak zresztą Astr II trochę jeździ po Ukrainie (były tam montowane jakiś czas) i chyba jakoś nie boją się ich paliwa.

A.D.3. Nie masz się czego obawiać. We Lwowie aut na zagranicznych numerach jest całe mnóstwo. Na polskich numerach (szczególnie z lubelszczyzny/podkarpacia) jeździ zresztą połowa mieszkańców zachodniej Ukrainy więc nie będziesz się jakoś wyróżniał.

wybit
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wybit »

Podpowiedzi c.d.
W kwestii wynajmu kwatery poszperaj na OLX.UA - to dawna "tablica.pl" tylko na Ukrainę. Tam znajdziesz setki ofert.
Paliwo ukraińskie jest ok. Ja zawsze tankuję na WOG i nigdy nie było problemów. Cena gazu - jak u nas - ok. 2 zł.

Zakamuflowany
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Zakamuflowany »

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Co do gazu to przeglądałem ceny na Ukrainie. Trochę powyżej 2 zł, czyli niewiele drożej niż w Polsce.
A co sądzicie o stronach z mieszkaniami do wynajęcia, które podałem? Korzystaliście, jeżeli tak to jak oceniacie? Chyba że macie jakieś namiary na osoby wynajmujące mieszkania we Lwowie, byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Gab001 pisze:
Zakamuflowany pisze:We lwowskiej obłasti są pewnie tysiące samochodów na polskich nr. rejestracyjnych użytkowanych przez Ukraińców.
Ja mam jedno takie auto stojące w podwórku pod oknami :D Sąsiad ostatnio kupił i zastanawiam się na jakiej zasadzie tu jeździ - może kiedyś się spytam...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

@Gorodok - te auta to na zasadzie współwłaścicielstwa - Polak dopisuje Ukraińca do dowodu rejestracyjnego, dzięki temu ten może nim legalnie sobie jeździć.

Opisane jest to np tu: http://www.migrantinfo.org.ua/country-a ... atsiji.htm

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

sprat pisze:@Gorodok - te auta to na zasadzie współwłaścicielstwa - Polak dopisuje Ukraińca do dowodu rejestracyjnego, dzięki temu ten może nim legalnie sobie jeździć.

Opisane jest to np tu: http://www.migrantinfo.org.ua/country-a ... atsiji.htm
w ten sposób spokojnie może jeździć AŻ 10 dni a potem musi przekroczyć granicę - takie auto jest po prostu tranzytem tutaj...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

No ale to chyba tak działa - vide, ogromne kolejki aut na RJA/RP/RPZ na granicy :)

Mówię o tym z dużą pewnością, bo sam mieszkam tuż koło granicy i wielokrotnie sprzedawałem auta - 90% zapytań było od Ukraińców właśnie..choć sam nigdy tak nie sprzedałem.

Zresztą - spytaj sąsiada, moze faktycznie to inaczej działa.

dobra, koniec offtopu. :)

ODPOWIEDZ