Strona 1 z 1

Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

: ndz 12 lip, 2015 21:58
autor: qyon
Witam,
po dłuższej przerwie (na forum) i kilku latach nie odwiedzania naszych sąsiadów, postanowiłem wraz z przyjacielem udać się na wyprawę do Czarnobyla.
Będzie to moja 4 wizyta w Kijowie oraz 2 w Lwowie. Niestety z wiadomego powodu nie będę miał okazji wybrać się na Krym, w związku z tym chciałem spytać szanowne grono forumowiczów czy poza Krymem (Lwów, Kijów) można dostać ichsze wina?

pozdrawiam!

Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

: pn 13 lip, 2015 08:59
autor: gorodok
Wczoraj patrzyłem na wina w sklepie naprzeciwko mojego domu (sieci Wopak) i okazało się że jest sporo win które podobno są zrobione na Krymie :shock: Jednakże nie jestem pewien czy to są rzeczywiście wina krymskie...

Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

: pn 12 paź, 2015 19:44
autor: djds
Mam ten sam dylemat. Od kiedy zlikwidowali we Lwowie firmowy sklep Massandry, jest straszna posucha. W tej chwili większość win opatrzonych napisami Inkerman lub Oreanda, pochodzi niestety z Chersonia. We Lwowie rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie winiarskim "Polana" (ul. Siczowych Strzelców, na rogu idąc od strony Prospektu Swobody) i dowiedziałem się, że można zapomnieć w tej chwili o oryginalnych krymskich wyrobach na Ukrainie. Ubolewam tym bardziej, że massandryjskie muskaty śnią mi się po nocach. W lutym takiego muskacika dostałem jeszcze w Tawrii W w Odessie, pod Puzatą Chatą na Deribasowskiej. W zeszłym tygodniu na półce były już jakieś szampany z ciemnej dupy :(

Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

: pn 12 paź, 2015 21:35
autor: Gab001
Dostałem niedawno od jednego z ukraińskich kierowców z mojej firmy butelkę wina Saprawi (rocznik 2011, butelkowane w roku bieżacym), z wytwórni VillaKrim. Zarzeka się, że pochodzi ono z Krymu i tam je zakupił latem tego roku, goszcząc u rodziny (faktycznie, człowiek ten do dnia dzisiejszego jeździ samochodem na krymskiej rejestracji). Na butelce ukraińska banderola. Zatem jeśli to prawda, jest to jakiś sposób na zdobycie oryginalnego krymskiego wina via Ukraina.

Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

: pt 11 gru, 2015 23:36
autor: DobryDuch
Koktebel - nikt nie wymienił. Muskat, kriplene - dokładnie miałem szczęście próbować. Po czym kupiłem dwie butelki na zapas. Jeszcze dobrze pamiętam Stary Młyn, lecz nie wiem czy krymskie.