Sytuacja we Lwowie teraz

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: sprat » wt 14 lip, 2015 14:29

Witam

chodzi mi głównie o to: http://zaxid.net/news/showNews.do?mvs_p ... Id=1358318

Jakieś blokposty na wjazdach do miasta itp?

jestem jak najdalszy od siania paniki bo na Ukrainie jestem praktycznie co tydzień, ale trochę mało przyjemny news z samego rana...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: gorodok » wt 14 lip, 2015 19:27

Generalnie sytuacja dzisiaj niczym się nie różniła od każdego innego dnia. Nawiasem mówiąc - wedlug mnie radykałowie z Prawego Sektora a przynajmniej część z nich (głównie kierownictwo) jest finansowana przez Putina bo to co zaczynają robić po części prawie niczym się nie różni od tego co było w Doniecku. Blokposty są ale możesz je po prostu olewać bo na szczęście im nie udaje się sprowokować ludzi do przyłączenia się do nich.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: sprat » wt 14 lip, 2015 19:41

dzięki za odpowiedź
gorodok pisze: po części prawie niczym się nie różni od tego co było w Doniecku.
ja niestety też mam wrażenie deja-vu...

Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Parparim » śr 15 lip, 2015 14:06

We Lwowie spokojnie jak zawsze. Hrywna lekko podskoczyła, żadnych agresywnych fackelzugow. W nocy można lazic nawet po podejrzanych dzielnicach. W ramach Miesiąca Spotkań Autorskich dzisiaj 15.07 o 20.30 w Dzydze naWirmienskiej spotkanie z Jurijem Andruchowyczem. Ponoć w Mukaczewie płoną jakieś auta na luganskich blachach i w Użhorodzie zdarzają się podobne incydenty, ale to w końcu nie Lwów tylko Zakarpacie. Hm, troszku pada...
...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: gorodok » śr 15 lip, 2015 14:08

Parparim pisze:Hrywna lekko podskoczyła
raczej chyba lekko spadła...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Parparim » śr 15 lip, 2015 14:26

Wartość spadła :mrgreen:
...

majka90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: majka90 » śr 15 lip, 2015 15:07

Jaki kurs dziś?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: sprat » śr 15 lip, 2015 15:08

dzięki @Parparim za informację :)

I oby tak zostało jak jest

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Gab001 » pt 17 lip, 2015 09:23

W drodze powrotnej zrobiłem zakupy w Auchan we Lwowie, piłem tam również kawę ze znajomą. Niemal nic nie wskazuje, by sytuacja była bardziej napięta niż uprzednio. Jedynie przed wjazdem do Lwowa na M06, w okolicach Sołonki, wzmocniony workami z piaskiem(lecz w tamtym momencie już opuszczony)punkt kontroli milicyjnej. W Auchan zaś lokalna telewizja realizowała program (gitara i śpiew) z udziałem kogoś, kto prawdopodobnie wrócił z ATO.

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: qyon » pn 20 lip, 2015 12:31

Właśnie wróciłem z wyjazdu do Lwowa i Kijowa. Od granicy w Korczowej aż po Lwów nie ma żadnych "blokpostów" W mieście sytuacja jest normalna. Dużo turystów, kafejki i restauracje pełne.

W Kijowie również podobnie, poza tym, że co 100 metrów widoczna nowa Policja :) Sobota, niedziela tłumy na Khreschatyku. Nie ma co siać paniki. Hrywna tania, więc korzystać ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: pietia » pn 20 lip, 2015 21:19

a był ktoś w ostatnim czasie na Zakarpaciu? ciekawe, jak tam tak naprawdę wygląda sytuacja, bo odnoszę wrażenie, że media nieco przejaskrawiły sytuację, podnosząc niedawną strzelaninę w Mukaczewie do rangi niemal regularnego konfliktu zbrojnego a'la Donbass

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: kniazix » pn 20 lip, 2015 22:11

byłem, ale miesiąc temu czyli przed wyjazdem chłopców z PS na wczasy na Zakarpaciu

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Gab001 » pn 20 lip, 2015 22:37

pietia pisze:jak tam tak naprawdę wygląda sytuacja
Ponoć spokojnie, na wjeździe do Mukaczewa od strony Użgorodu blokpostów nie ma. W mieście też nie ma wzmożonych patroli, żadnych zauważalnych, zorganizowanych kontroli pojazdów i pieszych. Wojsko przebywa w jednostkach. Jedynie nad okolicą krążą śmigłowce w poszukiwaniu PS. Ponadto wzmożone kontrole na pobliskich przejściach granicznych (z Węgrami), ale niekoniecznie musi to mieć związek z wydarzeniami sprzed tygodnia. To wiadomości z pierwszej ręki od przyjaciółki spędzającej urlop na wsi oddalonej o kilka kilometrów od Mukaczewa, i która była dzisiaj w tym mieście.

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: wik699 » śr 22 lip, 2015 22:49

Bylem w Użhorodzie w weekend. Wszystko w porządku, nic się nie działo, atmosfera dobra, ludzie spędzali spokojnie niedzielę, żadnych manifestów ani zamieszek. Mnóstwo ludzi w barach i restauracjach. Media w Pl zdecydowanie przesadzają :)
Kocham Wschód

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Gab001 » pn 24 sie, 2015 12:09

Lwów o świcie w Dzień Niepodległości spokojny. Na Dworcu Głównym oraz znaczniejszych ulicach (Gorodocka, okolice Kolcowoj Dorogi) krążą milicyjne (a może już policyjne) patrole w priusach :wink: Co dzieje się w centrum nie wiem. Pewnie nie powinno się mieć szczególnych obaw o bezpieczeństwo, choć nigdy nie wiadomo, co tam komu do głowy strzeli :wink:

lucjan.deren
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: lucjan.deren » śr 26 sie, 2015 10:37

Witam,
Według mnie jeżeli chodzi o sytuację na Ukrainie nie zauważyłem niczego dziwnego przez 15 dni które byłem na początku sierpnia, oprócz normalnych patroli policji i kilku wojskowych przejżdzających, a byłem we Lwowie, Kijowie, Krzywym Rogu, Odessie i jeszcze dwóch miejscach nad morzem między Krymem, a Odessą.
Moim zdaniem życie toczy się normalnie i można bez obaw jechać:)

Pozdrawiam
Lucjan

Fat Mike
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: Fat Mike » śr 26 sie, 2015 10:46

Dzień Dobry. Jako, iż jestem nowy na forum witam wszystkich Użytkowników.
Chciałbym we wrześniu odwiedzić Ukrainę a konkretnie Zakarpacie. Mam w związku z tym kilka pytań. Po pierwsze czy obecnie na Zakarpaciu jest spokojnie, bezpiecznie i można jechać tam z 5-miesięcznym dzieckiem?
Po drugie, interesuje mnie stan dróg w tym regionie? Planuje wjechać na Ukrainę od strony Słowacji, czy to dobry pomysł i jak wygląda czas przekraczania granicy? Podobnie jak na przejściach PL-UA? Może orientuje się ktoś z Forumowiczów jak wygląda sytuacja z tamtejszą policją to znaczy czy próbują wymuszać łapówki pod byle pretekstem?
Przepraszam za masę pytań ale wiadomo kto pyta... :) Proszę również o sugestie co można, trzeba zobaczyć, a może ktoś poleci jakąś knajpkę w Użhorodzie lub Mukacewie?
Z góry dziękuje za pomoc. :D
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Sytuacja we Lwowie teraz

Post autor: buba » śr 26 sie, 2015 13:03

Fat Mike pisze:Może orientuje się ktoś z Forumowiczów jak wygląda sytuacja z tamtejszą policją to znaczy czy próbują wymuszać łapówki pod byle pretekstem?
jezdze na Ukraine od 18 lat i nigdy nie trafilam na tych mitycznych wyłudzaczy. Ale byc moze jak ktos wjezdza lsniaca wywoskowana maszyna prosto z salonu to szansa na takie spotkanie rosnie?
Fat Mike pisze:Planuje wjechać na Ukrainę od strony Słowacji,
Jesli zamierzasz zabierac ze soba duza apteczke to lepiej omijaj Uble. Tam sie lubia dopierdzielac do lekarstw.
Fat Mike pisze:i jak wygląda czas przekraczania granicy? Podobnie jak na przejściach PL-UA?
Fat Mike pisze:5-miesięcznym dzieckiem?
Jak akurat ci zalezy na czasie i szybkim przejsciu to mozesz wziac dziecko pod pache i isc poprosic pogranicznikow aby cie przepuscili bez kolejki. Ponoc maja w papierach gdzies punkt o pierwszenstwie przejazdu dla kobiet w widocznej ciazy i ludzi z dziecmi do lat 2. Chyba dziala- sprawdzone- w czerwcu na przejsciu Jagodin/Dorohusk zamiast 24 h na ktore sie zanosilo przeszlismy w 3h.
Fat Mike pisze:Po pierwsze czy obecnie na Zakarpaciu jest spokojnie,
Oprocz tych jednorazowych porachunkow mafijnych to chyba spokojnie i nic juz potem sie nie dzialo.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

ODPOWIEDZ