Pierwszy raz na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: barciur »

Są nawet komnaty do noclegu ;) Nie tylko skrytki co przechowalnia obsługiwana przez ludzi - bodajze 30 czy 40 hrywien.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: pietia »

A nawet dwie przechowalnie. Jedna przy wyjściu z tunelu, druga w części podmiejskiej (w tej drugiej jest na ogół nieco luźniej)

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Pierwszy raz na Ukrainie

Tak swoja droga, to pytanie o te dworce. Z tego co rozumiem to dworzec podmiejski jest osobnym budynkeim i trzeba kawalek od glownego dworca do niego przejsc, tak? O tym dworcu mowisz, czy jest jakas czesc podmiejska dworca glownego? I czym to sie rozni? :D

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: arko »

Masz cały schemat dworca w Kijowie (wszystko bardzo wyraźnie) http://www.kiev-pass.com/plan.htm

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Pierwszy raz na Ukrainie

Zdaje się, że rozmowa była o Lwowie ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pierwszy raz na Ukrainie

barciur pisze:Tak swoja droga, to pytanie o te dworce. Z tego co rozumiem to dworzec podmiejski jest osobnym budynkeim i trzeba kawalek od glownego dworca do niego przejsc, tak? O tym dworcu mowisz, czy jest jakas czesc podmiejska dworca glownego? I czym to sie rozni? :D
"Właściwy" dworzec podmiejski (приміській вокзал) znajduje się w odległości jednego przystanku od głównego dworca kolejowego. Ale niektóre podmiejskie odjeżdżają właśnie z dworca głównego, i są tam oddzielne kasy podmiejskie, tablice rozkładów itp., a także owa przechowalnia. To jest ta część budynku, najbliżej dworca autobusowego
BTW, dworzec autobusowy AC-8 został niedawno przebudowano, powstał nowy budynek z kasami i poczekalenką, i nie dam głowy, czy również tam nie ma jakiejś przechowalni

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 »

Pozdrawiam ze Lwowa i jeszcze jedno szybkie pytanie. Czy na spożywczych produktach na Ukrainie są napisane tylko daty produkcji, zamiast daty ważności? Byłem dzisiaj w sklepie spożywczym, kupiłem parę rzeczy i albo część jest przeterminowana albo nie ma na nich daty ważności. Przykładowo jakieś ciastka czekoladowe i data na nich 11.03.16, woda mineralna 19.01.16 i innej daty nie ma. Dziwne.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: arko »

Jest to data produkcji i gdzieś na etykiecie jest napisane ...np; ważność 12 miesięcy od daty produkcji...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pierwszy raz na Ukrainie

z datą przydatności też się czasem spotykałem, ale w przytoczonych przykładach niemal na pewno chodzi o datę produkcji

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 »

Wróciłem wczoraj po tygodniowym pobycie (pierwszy raz) na wschodzie (Lwów - Kijów) i naprawdę było świetnie! Bez kolejek, bez problemów.
Dodam, że cyrylicy nie znam w ogóle, ale mimo to bez problemu udało mi się zobaczyć wszystko co zaplanowałem.
Nocne pociągi mają świetne! Dwie noce minęły momentalnie! W oby przypadkach również były pytania współpasażerów skąd jadę itp...
Dzięki wszystkim za porady i ciekawostki jakie tutaj zostały zamieszczone i apel do wszystkich, którzy się boją tam jechać z różnych powodów (językowych itp) tak jak dawniej Pet Shop Boys śpiewał "Go west", tak mogę po tej podróży śmiało powiedzieć йти на схід! :D

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: watergate »

Za tydzień wybieram się po raz pierwszy na Ukrainę. W pon. - 8.08 - planuję być we Lwowie, następnie ruszyć w stronę morza tak, by w piątek - sobotę być w Odessie. W poniedziałek, wtorek chcę udać się w drogę powrotną, tak aby we Lwowie być najpóżniej w sobotę, 20 sierpnia. Preferowany przeze mnie środek transportu to kolej, ale nie jest to konieczny wymóg.

W związku z tym mam kilka pytań do obeznanych w ukraińskich klimatach forumowiczów:
1. Jak w sezonie turystycznym wygląda kwestia hosteli, noclegów? Nie chcę bawić się w rezerwacje, ale zastanawiam się, czy znajdę bez problemu nocleg na miejscu, a do tego nie zostanę orżnięty ;)
2. A jeśli już o tym mowa: nie liczę na specjalne wygody, zadowala mnie łóżko w wieloosobowym pokoju, jak w sezonie turystycznym wyglądają ceny takich noclegów, powyżej jakiego progu powinna zapalić mi się lampka ostrzegawcza, że zdzierają?
3. Czy możecie polecić jakieś fajne miejsca na tej trasie, które mógłbym odwiedzić po drodze i gdzie można się zatrzymać?
4. Podobne pytanie, dotyczącego samego wybrzeża: Odessa to oczywiście punkt obowiązkowy, ale czy są jeszcze jakieś miejsca, które warto tam odwiedzić? Może takie z tańszą alternatywą noclegową?
5. Liczę też na ogólne porady i tipy, na co zwracać uwagę przy takiej podróży, czego unikać itp. Wszystkie rady mile widziane :).

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: gorodok »

Radzę zarezerwować sobie miejsce bo z tego co czytam za chwilę cała Ukraina wyjedzie do Odessy :D Dzwoniłem do zatoki - za łóżko w sierpniu kasują nawet 200 hrywien a z wygodami będzie 300 hrywien tylko że nie wiem jak będzie w przypadku jednej osoby.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: marcin- »

A gdzie tak tanio? ;) Byłem niedawno na Svityazi i płaciliśmy 480 hrywien za pokój z trzema łóżkami. Fakt, że kwatera miała balkon, telewizor, lodówkę i łazienkę (turbaza). Pozdr.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Pierwszy raz na Ukrainie

marcin- pisze:A gdzie tak tanio? ;) Byłem niedawno na Svityazi i płaciliśmy 480 hrywien za pokój z trzema łóżkami. Fakt, że kwatera miała balkon, telewizor, lodówkę i łazienkę (turbaza). Pozdr.
To była cena od osoby w zatoce :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

watergate
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: watergate »

z tego co czytam za chwilę cała Ukraina wyjedzie do Odessy
Cała, czy nie, kąt już tam mam :) Bardziej interesuje mnie sytuacja noclegowa w innych miejscach. Jeszcze bardziej, jakieś wskazówki dotyczące trasy. Ktoś, coś? :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Pierwszy raz na Ukrainie

Na wybrzeżu oprócz Odessy to sporo osób jedzie do Zatoki na plaże, zwiedza Biłhorod-Dnistrowski oraz Szabo.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy raz na Ukrainie

Post autor: marcin- »

gorodok pisze:
marcin- pisze:A gdzie tak tanio? ;) Byłem niedawno na Svityazi i płaciliśmy 480 hrywien za pokój z trzema łóżkami. Fakt, że kwatera miała balkon, telewizor, lodówkę i łazienkę (turbaza). Pozdr.
A gdzie jeśli można wiedzieć? I jaki standard? W tym roku już nie damy rady, ale może za rok skorzystam. Napisz proszę tu albo PW. Dzięki

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Pierwszy raz na Ukrainie

marcin- pisze:
gorodok pisze:
A gdzie jeśli można wiedzieć? I jaki standard? W tym roku już nie damy rady, ale może za rok skorzystam. Napisz proszę tu albo PW. Dzięki
Nie chce robić reklamy bo tam nie byłem i nie wybieram się. A noclegów w tych cenach w tym roku w zatoce jest dużo, a co będzie w przyszłym roku tego nie wie nikt...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ