pociag kraków-Lwów

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
sigielki
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

pociag kraków-Lwów

Post autor: sigielki »

cześć,
chciałbym prosić opinie podróży nocnym pociągiem Kraków-Lwów.

Chciałbym jechać z rodziną ( z 2-latkiem).
Czy jest przedział dwuosobowy, jak wygląda odprawa graniczna, i jakie ogólnie wrażenia (miło?, głośno?, zimno?, itd.)

pozdrawiam
barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

pociag kraków-Lwów

Post autor: barciur »

Opinii nie mam, ale mam kilka informacji. Pociąg jedzie 10 godzin z Krakowa do Lwowa (dystans 330 km ;) ) i znajduje się przedział dwuosobowy. Jedno miejsce w przedziale dwuosobowym kosztuje €51. Na zmianę jeżdżą nowe wagony ukraińskie oraz wagony polskie (ze standardem różnie bywa).
mariakup
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pociag kraków-Lwów

Post autor: mariakup »

Ja jechałam właśnie w przedziale dwuosobowym, tzw. kupe. Na granicy kilka formalności, piesek przebiegnie pieczątka i jedziesz dalej. Wszystko trwa około godziny-dwóch. W ukraińskich wagonach gorrrrąco bo nie da się okna otworzyć :)
kinga72
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pociag kraków-Lwów

Post autor: kinga72 »

Z 2 latkiem może być problem ;) Nawet większość starszych dzieci źle przeżywa 10 godzinną podróż. Można trafić na nieogrzewany przedział (miałam raz taką sytuację). Głośność zależy czy trafisz na nowy czy stary wagon. Ogólnie nie polecam takiej podróży z tak małym dzieckiem
mariakup
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pociag kraków-Lwów

Post autor: mariakup »

Weź kupe, masz wtedy dwa łóżka jedno nad drugim. Ciepło jest, raczej spokój. Imprezki to są w plackarcie ale do Polski takie chyba nie jeżdżą :)
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

pociag kraków-Lwów

Post autor: djds »

A skąd jesteście, jeśli można spytać? Będzie prościej wpaść na precyzyjny sposób dojazdu.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
ODPOWIEDZ