Nowe zasady karania kierowców

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

http://report.if.ua/avto/iz-novoyu-poli ... a-vodiyiv/
http://studic.info/regioni/295453.html

W skrócie:
- możliwość zapłaty na miejscu poprzez terminal kart płatniczych (wreszcie!) Opłatę należy uiścić przed przekroczeniem granicy (dotyczy pojazdów zarejestrowanych poza Ukrainą).
- punkty za wykroczenia zarejestrowane przez wideorejestratory (Czyli nie zapłacimy za 3 przewinienia w ciągu roku, zarejestrowane przez wideorejestrator)
- nieprawidłowe parkowanie może zakończyć się podróżą na lawecie
- brak możliwości zatrzymania pojazdu dla sprawdzenia dokumentów. Policjant musi mieć ważną przyczynę.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Byłem na Ukrainie od 11 listopada do minionej niedzieli, trochę oglądałem TV. Mówili, że przy opłacie za wykroczenia zarejestrowane przez wideorejestrator będzie zniżka 50%, w żadnym wypadku nie było mowy o tym, że nie będzie się za nie płaciło. Tak więc tu niejasno, ale może to świeży pomysł.

Punkt ostatni - bardzo mądrze, czyli w zasadzie dopóki nie przekroczę przepisów, to mogę bezstresowo jeździć bez prawka? :roll:

Nie wiesz przypadkiem, czy tzw. Nowa Policja będzie miała normalne lizaki do zatrzymywania pojazdów, czy znów te śmieszne czarno-białe pałki, którymi wymachują tak, że nigdy nie wiem, czy mnie chcą zatrzymać, czy nie? ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Mnie najbardziej interesuje, czy w rezultacie utworzenia "nowej policji" skończą się nadużycia (bardzo delikatnie ujmując) jakie do tej pory były niemal na porządku dziennym...
A za (słusznie!) nakładane w przyszłości na mnie mandaty wolałbym płacić gotówką; jakoś nie ufam, ale to rezultat tego, co doświadczyłem ze strony DAI...

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Zauważ, że przy gotówce są większe możliwości nadużycia (mówiąc wprost schowania sobie banknotów do kieszeni). Jeśli natomiast ściągną Ci kasę z karty poprzez terminal płatniczy, to środki zostaną na 100% zaksięgowane tam, gdzie powinny (a policjant zostaje co najwyżej z wydrukiem z terminala w łapie, a nie plikiem banknotów, które zawsze kuszą). Moim zdaniem jest to rozwiązanie znacznie bardziej transparentne.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Zawsze można zapłacić gotówką pewnie w banku. Tylko nie da się tego zrobić jadąć w dzień wolny od pracy.

maximus_pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: maximus_pl »

na dzien dzisiejszy sytuacja jest taka ze zlikwidowano milicje, a nie powolano jeszcze policji..faktycznie DAI w tej chwili nie moze was zatrzymac

druga sprawa - terminale itp...ojjj....:D nie wierzmy w - dosłownie - cuda

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur »

pwlzeb pisze:Zawsze można zapłacić gotówką pewnie w banku. Tylko nie da się tego zrobić jadąć w dzień wolny od pracy.
Pytanie czy Ukraińcy pozwolą na to obcokrajowcowi? Wszak w Polsce jak się nie ma stałego zameldowania trzeba obowiązkowo opłacić mandat na miejscu w gotówce.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat »

można to rozwiązać inaczej - konwój na sygnale do najbliższego oddziału banku :)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Ale można wała robić. Zakładasz sobie firmę, jednocześnie pracując w policji. Mandaty wypisujesz na lewych drukach, a klient opłaca w terminalu twojej firmy. Wystarczy odpowiednio wybrać nazwę firmy, by nie wzbudzała podejrzeń.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

W kolejnym artykule report.if.ua przedstawiono uproszczony taryfikator na rok 2016: http://report.if.ua/avto/yak-frankivsky ... fografika/
Wysokość mandatów grozy nie wzbudza, co nie znaczy że jestem zwolennikiem łamania przepisów :wink:

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Większe mandaty to większa korupcja i będzie tak....
Załączniki
X1876jJo4hI.jpg
X1876jJo4hI.jpg (68.16 KiB) Przejrzano 7054 razy

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

arko pisze:Większe mandaty to większa korupcja i będzie tak....
No, mam nadzieję, że tak nie będzie, w każdym razie nie zaraz... Ta nowa policja, jakby bardziej "europejska", cywilizowana... Nie widziałem już raczej tych nieprzyjemnych, nabrzmiałych pysków, zachłannych oczu i łapek gotowych na przyjęcie wzjatki :lol: . Ludzie młodzi z reguły, sprawiający nienajgorsze wrażenie. Ale może nazbyt optymistycznie rzecz widzę... ;)

marcin-
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: marcin- »

No właśnie tego nie kumam, w Łucku same młode chłopaczki jak na razie w tych ą ę wozach z dumnym napisem POLICJA.
A co zrobili ze starymi?? Emerytury wszystkim dali? :D czy przepisują papierki po 3x przez kalkę?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

marcin- pisze:No właśnie tego nie kumam, w Łucku same młode chłopaczki jak na razie w tych ą ę wozach z dumnym napisem POLICJA.
A co zrobili ze starymi?? Emerytury wszystkim dali? :D czy przepisują papierki po 3x przez kalkę?
Tych młodych ponabierali patrolować ulice nazywa się to tutaj policja patrolowa- starzy zostali przemianowani ale teoretycznie mają ich wszystkich posprawdzać jeszcze czy się nadają...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Do nowej policji przyjęli całkowicie nowych i młodych a Ci w ciągu roku rozbili
150 nowych Toyot Prius z 235 które otrzymali do użytkowania....
http://kiyany.obozrevatel.com/life/8156 ... -prius.htm

Kijowscy policjanci " копы " bo tak są nazywani na wesoło......

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Ale to chyba obwód kijowski, z tego, co widzę (?). Tym niemniej jednak wynik dobry :))

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Tak masz rację @Kshyhu ........... wynik budzi szacunek :D :D :D

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Ponieśli wysokość mandatów za jazdę po pijaku.....

Szybko wracają stare nawyki.

Nowa policja,niby nowi ludzie a stare problemy.....od nowa łapówki i wymuszenia...

Двое патрульных полицейских, требовавших деньги у пьяного водителя, задержаны в Киеве
- двое патрульных изъяли у нетрезвого водителя документы и требовали 4000 гривен за их возвращение,
пообещав, в свою очередь,не составлять на него админматериалы Источник: http://censor.net.ua/p401450

mac
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mac »

Witam.
A co powiecie o takim zdarzeniu?
Wracam do PL z UA przez Lwów, obwodnica zakorkowana więc jadę przez centrum.
Przez nieuwagę wjeżdżam na pas dla autobusów i taxi pod zakaz. Za mną dwóch Ukraińców też wjeżdża i sobie jedziemy.
Nagle słyszę bomby i widzę w lusterku policję. Myślę sobie lecą gdzieś.
Dobijam do prawego krawężnika i zwalniam. Radiowóz nas wyprzedza i halt. Wszystkich trzech. Mili grzeczni. Ja nie bardzo rozumiem więc proponuje tłumacza za 5min. Odmawiam i mówię że żona Ukrainka to mi przetłumaczy. OK. Żona mu biadoli po swojemu. Chciała się ugadać.
Nie da rady jest taryfikator 510 UAH.
Dupa sobie myślę ale cóż. Chcę zapłacić gotówką. Nie da się. Chyba że mam kartę jakiegoś banku ichniejszego to mają terminal. Mówię nie mam. To piszemy mandat. OK. Pyta gdzie mieszkam. Mówię w Polsce. A on pyta czy gdzieś na Ukrainie jestem zameldowany. No nie jestem. Z dowodu osobistego spisał adres na blankiecie A4 taki duży kwit mandatowy mają. Pokazał co gdzie i jak, kazał podpisać i już. Pytam gdzie to teraz mam zapłacić. W banku mówi. A ja mówię, że jest sobota godz.23:30 to co mam czekać do poniedziałku? Tak mówi. No ale ja do polski jadę teraz, na granicę, to co mam zrobić? 15 dni na zapłacenie pan ma a potem mandat *2 a jak nie zapłacę to za miesiąc do sadu pójdzie. Pomyślałem trochę i wymyśliłem, że może nie zdąży do systemu wprowadzić i na granicy nie wykaże śladu więc pojechałem. Na granicy nic nie pytali. Jestem teraz w Polsce i się zastanawiam jak to zapłacić z kraju i jak to zrobić.
Podobno następnym razem przy kontroli wyjdzie i zatrzymają mnie i samochód do wyjaśnienia czego wolę uniknąć.
Czy ktoś z was płacił mandat ukraiński w Polsce? Jak to zrobić?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

jak masz nr konta do opłaty to z polskiego banku zleć przelew międzynarodowy,jak ten wariant Ci nie odpowiada to Ukraińska żona w autobus i opłaci mandat w UA.Autobusów jest mnóstwo więc problemu z przejazdem nie będzie.Kolejna opcja to ciut zaufania i poprosić jednego z forumowiczów jadących "tam" i z powrotem.Oczywiście do kosztu mandatu dolicz haracz dla miejscowego banku.No i następna-nie rób nic.Jak Cię na granicy skują i powalą na glebę za niezapłacony mandat to koniecznie napisz,wszyscy zaczniemy być "karni" i obowiązkowo wspomagać będziemy budżet ukraiński.
Obowiązkowo część z powyższego tekstu należy czytać z przymrużeniem oka,pozdrawiam

mac
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mac »

Dzięki za podpowiedzi.
Wykombinowałem.
Siostrę żony może uda się wysłać.
Tylko nie wiem czy ten blankiet jej będzie potrzebny.
Może tylko numer mandatu wystarczy.
I oczywista jak się zgodzi zaraza jedna.
Napiszę jak załatwię i jakim sposobem.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Mogę się mylić - ale podobno mogłeś zapłacić poprzez całodobowy terminal samoobsługowy Prywatbanka lub Oszczadbanka - ten ostatni to bank państwowy, który ostatnio też wprowadził terminale płatnicze. Z tym, że trzeba by było nie lada nagłowić się - żeby to wszystko odnaleźć w menu, wprowadzić prawidłowo i nie pomylić się...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

janczy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janczy »

Korupcja to problem Ukrainy i Rosji. Białorusi tez ale tam to jest jakoś mniej widoczne. Dodam, że na Ukrainie podobnie jak na Słowacji walą mandaty za byle co, a nie wiadomo też czy faktycznie doszło d wykroczenia. Pomijam stan dróg bo te są fatalne. Ukraina to ruina pod tym względem bez wątpienia do tego ta korupcja i chamstwo na drogach. W Rosji nie lepiej. Znaczy ciut lepiej. W łapę biorą ale coś widać że się i drogi buduje. Zwłaszcza na trasach prowadzących do Moskwy i petersburga

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Wszyscy tak niby narzekaja ze korupcja to cos zlego- a tak naprawde dla zwyklego czlowieka jest duzo wygodniej dac policjantowi w łape niz sie potem uzerac z bankami, jezdzic nie wiadomo gdzie- tak jak opisal to mac.. Historia maca brzmi jak jakis absurd i chory sen... Nam sie w Gruzji trafil taki praworzadny policjant i pol dnia banku szukalismy. :evil:

Poza tym- czy dla zwyklego czlowieka ktory ma zaplacic 500 hrywien jest jakas roznica czy kase schowa do kieszeni stojacy z suszarka "kraweznik" czy ktos o pare oczek wyzej?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie przekonasz mnie, że korupcja w jakiejkolwiek postaci jest dobra. Zawsze korzysta dający (coś zyskuje, w tym przypadku odstąpienie od czynności przez funkcjonariusza) i biorący (bo ma co włożyć do kieszeni), ale tracą pozostali - czyli państwo, czyli obywatele. W skorumpowanym państwie nic nie działa, jak należy, bo nie ma na nic pieniędzy. Jednym słowem wszyscy są do tyłu. Ty też. Pośrednio zachęcasz również policjanta do kolejnych tego typu działań, w tym wymyślanie przewinień "od czapy", bo przecież kolejny też da mu zarobić, żeby mieć święty spokój...

Nie zmienia to faktu, że państwo powinno ułatwiać obywatelom życie i nie powinno być sytuacji, w której straciliście pół dnia, by móc zapłacić mandat. Takie rzeczy powinny być ułatwione. Ale jeżeli rzeczywiście zasłużyliście na mandat - cóż, przyjmijcie to na klatę i zapłaćcie.

ODPOWIEDZ