Przejście graniczne całodobowo

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Sajmon

Przejł›cie graniczne cał‚odobowo

Post autor: Sajmon »

29.04 wybieram sie do Kijowa. Po drodze chciałbym mieć jak najwięcej czasu we Lwowie. Niestety problemem jest koszmarny (tego dnia) dojazd PKP do Przemyśla (pociąg przyjeżdża o pólnocy, a następny dopiero po 8). Mój problem:
- ile czasu zajmuje dotarcie z Przemyśla do Lwowa? (ile zostanie mi czasu we Lwowie, jeśli z Przemyśla wyjadę o 8-9, pociąg do Kijowa mam ok 22)?
- czy w nocy istnieje jakikolwiek ruch busów na granicę (gdybym do Przemyśla dojechał o północy), i potem z granicy do Lwowa (wtedy mam cały dzień do dyspozycji).
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

przejrzyj te tematy...
http://www.rosjapl.info/ukraina/dojazd.php

viewtopic.php?p=1694&highlight=lwowa#1694

z Przemyśla do Lwowa przejazd zajmuje ok. 1,5h...
doliczyć należy czas jaki sie stoi na granicy...+ 1h przesunięcie czasu...
wyjeżdżając PKS z Przemyśla o 7:30 we Lwowie na dworcu kolejowym będziesz ok 10 (czas ukr.)...zostaw sobie wtedy bagaż w przechowalni i ruszaj zwiedzać Lwów :wink:
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

busy sa cala doba do medyki,jezdza non stop,pierwsza elektryczka jest 3.38 i na 99% jezdzi ona z kordonu,.wiec od granicy wystarczy podejsc z 1,5km na stacje.trzeba sie spytac ukrajincow.
sqrii

Post autor: sqrii »

Tomek, o ktorej godzinie t elektriczka dotoczy sie do Lwowa?? po 9. Mamy pociag do Simferopola i wypadaloby sie nie spoznic. Czy kordon to nazwa miejscowosci przy Granicy?? Dzieki
jedrzej

Post autor: jedrzej »

Sajmon - Jadac do Lwowa rano autobusem badz marszrutkami (z pieszym przekroczeniem granicy) wez jeszcze pod uwage, ze 2-3 godziny moga (ale nie musza) zejsc na granicy. Tak czy inaczej, powinienes miec kawal dnia na zwiedzanie...
jedrzej

Post autor: jedrzej »

sqrii - Rozwaz taka mozliwosc, zeby pojechac do Lwowa dzien wczesniej, nocowac na dworcu i rano spokojnie zaladowac sie do pociagu. Standard i czystosc lwowskiego wokzala sa nieporowywalne z polskimi dworcami, a na gornych załach mozna sie calkiem wygodnie wyspac :-) Dodatkowo bedac dzien wczesniej we Lwowie, mozna troche pochodzic po miescie. Rozwiaznie sprawdzone przy okazji wyjazdu na Krym przed dwoma laty ;-)
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

elektryczka jedzie gdzies z dwie godziny,tylko fakty ze z 2 godziny trzeba doliczyc na przejscie ale po 1 naszego czasu to juz malo powinno byc ludzi na ukrajine.a pociag masz po 9 rano?? jak rano to na pewno zdazysz z tej 3.38.kordon to kordon.idziesz prosto i skrecasz w lewo za cpenem ale tak dokladnie to ci nie powiem bo jak tam ide czy wracam to jestem w stanie nieważkosci zawsze:) ale jak sie idzie w takim stanie to zawsze sie dojdzie jak cos to dojdziesz do stacji w mostiskach i bedzie tez dobrze tylko kilka kilometrow dalej:)
ODPOWIEDZ