Polesie UA/Wolyn w zimie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

Post autor: Simon »

Prawdopodobnie bedziemy na Ukrainie autem w okolicach sylwestra (pewnie 30 XII - 1/2 I), wybieramy sie dokladniej na Polesie ukrainskie i Wolyn (nie chcialo nam sie robic wiz bialoruskich..., obwody wolynski i rowienski). Stad moje pytanie jest takie - co warto tam zobaczyc w zimie? Interesowalyby nas raczej jakies miejsca z kategorii 'poza szlakiem' i 'radzieckie' (drogi i autentyczne, ukrainskie wioski tez sie lapia), zeby zobaczyc te miejsca w taki wlasnie autentyczny sposob, a nie z perspektywy turystycznych miejsc. (aha, i na relacje chyba trzeba bedzie nieco [pewno do wiosny] poczekac, bo wczesniej mam do napisania inne artykuly).
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

Pytanie rozszerzam o Podole, bo jest jeszcze mozliwosc, ze w okolicach sylwka bedziemy na Podolu, a nie na Polesiu/Wolyniu (to moje wieczne niezdecydowanie...). Po prostu chodzi mi o to, ze nie wiemy, na ktora opcje sie zdecydujemy, a moze pojawi sie jeszcze trzecia...
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

Post autor: djds »

(nie chcialo nam sie robic wiz bialoruskich..., obwody wolynski i rowienski)
Nie rozumiem co miałeś na myśli :P
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

djds pisze:(...)
Nie rozumiem co miałeś na myśli :P
chodzi o to, ze odwiedzimy obwody rowienski/wolynski, a bialoruskiej czesci Polesia nie, bo nie chcialo nam sie robic wiz bialoruskich ;)

Ale poprosilbym tez o informacje na temat Podola - Chocim, Ivano-Frankivsk, Kamyanets Podilskyi i okolice, bo prawdopodobnie tam bedziemy w sylwestra, Polesie jest w tej chwili [26.12] opcja zapasowa ;)
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Polesie UA/Wolyn w zimie

Post autor: buba »

-Kolejka waskotorowa Antoniwka- Zariczne- pewnie fajna o kazdej porze roku
- z zapadlych wiosek z klimatem szczegolnie milo wspominam Komory, Jarowiszcze i Tur (w knajpie "Drużba" sie ponoc zima dzieje!
Simon pisze:zeby zobaczyc te miejsca w taki wlasnie autentyczny sposob, a nie z perspektywy turystycznych miejsc
Na Polesiu bylam dwa razy i tam jest wszedzie fajnie- w autentyczny i poradziecki sposob. Dwa miejsca ktore moze niespelniaja tych kryteriow to szacka Switaz- tam troche jest pensjonatow - acz w sposob ktory nie razi. I Slalowicze staly sie zbyt popularne wsrod zachodnich turystow wiec bylo tam dziwnie. Poza tym bezmiar bagien, piachu, omszalego drewna plotow i chat, pylu drog i gierojow usmiechajacych sie z pomnikow.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Polesie UA/Wolyn w zimie

Simon pisze:Chocim, Ivano-Frankivsk, Kamyanets Podilskyi
mysle ze jak te trzy miasta ominiesz to bedzie dobrze w calej okolicy :mrgreen:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

buba pisze:
Simon pisze:Chocim, Ivano-Frankivsk, Kamyanets Podilskyi
mysle ze jak te trzy miasta ominiesz to bedzie dobrze w calej okolicy :mrgreen:
No teraz jestem w Ivano Frankivsku ;) miasto jak miasto, mozna zobaczyc. Przynajmniej turystow zero :)
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

Dobra, wrocilem :D

Trasa na UA: Budomierz/Hrushiv [30.12 ok. 12-12.30/13-13.30] - Yavoriv - Lviv (obwodnica) - Ivano Frankivsk [nocleg 30/31.12] - Kolomyja (obwodnica) - Chernivtsi - Chocim (obwodnica) - Kamyanets Podilskyi [nocleg 31.12/1.01] - Khmelnytskyi - Ternopil - Zhydachiv [nocleg 1/2.01] - Stryj (obwodnica) - Libuchora (spotkanie ze znajomymi :D ) - Borynja - Velykyj Bereznyj - Malyj Bereznyj/Ubla [2.01 ok. 20.40-22.25/19.40-21.25]
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Polesie UA/Wolyn w zimie

kiedy relacja? :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Polesie UA/Wolyn w zimie

buba pisze:kiedy relacja? :)
o, akurat to to troche dlugo zajmie, bo najpierw musze skonczyc Balkany i Warszawe ;) , relacje zaczne pewnie w kwietniu.
ODPOWIEDZ