Obwód doniecki - bieżąca sytuacja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Zacząłem nowy wątek, żeby nie śmiecić w innym miejscu.
djds pisze:
Planuję wstępnie podróż do Mariupola (pociąg ze Lwowa), a potem z buta wzdłuż Morza Azowskiego do Heniczeska, skąd powrót. Termin - druga połowa maja. Byłby może ktoś zainteresowany? Podkreślam, że to wstępne planowanie :)

do Mariupola chyba nie da sie wjechac, to obwod doniecki "restricted area". moim zdaniem moze byc niebezpiecznie... [chyba w okolice granicy RUS/UA jest rozsadnie jechac tylko w okolicach Sum, ew. Kharkiva ;) ]
UZ otworzyło połączenia ze Lwowa, więc dlatego pytam :) Wcześniej były tylko do Berdiańska. Nie znalazłem żadnej informacji o jakichkolwiek ograniczeniach.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Do samego Mariupola dojedziesz(kursrują pociągi i autobusy, także z Kijowa), nie wiem jednak jak z ewentualnym przejściem "z buta" wzdłuż morza, może wzdłuż wybrzeża są tam jakieś ograniczenia
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon »

no nie wiem. @djds - pozostawiam Ci ten pomysl do wlasnego uznania, bo nie wiem, czy tam nie jest jeszcze ciagle niebezpiecznie [MSZ mowi, ze raczej jest niebezpiecznie]. (a szkoda, bo jakby otworzyli na nowo cala granice RUS/UA, to trasa do Gruzji skrocilaby sie o 500 km. A same te obwody to chyba ciekawe destynacje ;) )
ODPOWIEDZ