Przewodnik po Kamieńcu Podolskim

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
basiajk4
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: basiajk4 » ndz 07 lut, 2016 14:26

Witam. Planujemy rodzinny wypad na Ukrainę. Jedziemy na kilka dni, ale chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej. Czy ma ktoś namiary na przewodnika po Kamieńcu Podolskim i okolicach. Z góry dziękuję.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » ndz 07 lut, 2016 19:02

basiajk4 pisze:Witam. Planujemy rodzinny wypad na Ukrainę. Jedziemy na kilka dni, ale chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej. Czy ma ktoś namiary na przewodnika po Kamieńcu Podolskim i okolicach. Z góry dziękuję.
na przewodnika namiarow nie mam (i nie sadze, zeby tam jakis byl, Kamieniec to nieduze miasteczko i nie ma tam duzo ludzi, tak samo jak pozostale miasta - nie sadze, zeby w ogole istnialo tam cos takiego, jak przewodnik po miescie). Ale za to moge Ci polecic miejsca do odwiedzenia na Podolu [bylem w grudniu/styczniu]:

1. Kamieniec Podolski/Kamyanets Podilskyj - przede wszystkim twierdza, zobaczyc KONIECZNIE! Warto tez zajrzec do tej dzielnicy pod zamkiem i przejsc sie mostem Tureckim do zamku (fajna panorama). Plus polazic po miescie ;)

2. Chocim/Khotym - twierdza. Nie bylem, ale podejrzewam, ze jest podobna do Kamienca.

3. Czerniowce/Chernivtsi - ladne miasto z zabytkami, taki troche podolski Lwow.

4. Chmielnicki/Chmielnytskyj - miasto jak miasto ;) mozna sie przejsc, ale jak nie bedziecie miec czasu, jedzcie dalej.

Oprocz tego:

5. Balti [Moldawia, 190 km od Kamienca] - generalnie ma taki zydowsko-komunistyczny klimat (tzn. 2 klimaty sie mieszaja), dodatkowo warto zobaczyc np. cerkiew (my, jak tam bylismy, to akurat trafilismy na slub ;) ). Oprocz tego jest tam ponoc Polonia, ale w tych klimatach sie nie orientowalem.

6. okolice Balti, Glodeni, Riscani [Moldawia]. Wioski jak z czasow sajuza + ladne, pagorkowate widoki, mnie sie bardzo podobalo! Tylko drogi troche dziurawe, ale to da sie przezyc [zreszta ja lubie, jak jest troche dziur ;) ]

7. Iwano Frankowsk/Ivano Frankivsk [170 km od Kamienca] - kilka fajnych cerkwi, hostel Dream+ z mila wlascicielka i WiFi ;) , do tego fotogeniczne centrum. Bardzo fajne miasto :)

Zreszta kiedy planujecie ten wypad? I na ile jedziecie? "kilka" moze znaczyc 3, a moze znaczyc 7 ;)

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » ndz 07 lut, 2016 19:50

Simon pisze:
basiajk4 pisze:Witam. Planujemy rodzinny wypad na Ukrainę. Jedziemy na kilka dni, ale chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej. Czy ma ktoś namiary na przewodnika po Kamieńcu Podolskim i okolicach. Z góry dziękuję.
na przewodnika namiarow nie mam (i nie sadze, zeby tam jakis byl, Kamieniec to nieduze miasteczko i nie ma tam duzo ludzi, tak samo jak pozostale miasta - nie sadze, zeby w ogole istnialo tam cos takiego, jak przewodnik po miescie).
Mylisz się Simon, tu jest odnośnik do wszystkich licencjonowanych przewodników po Kamieńcu .
https://word-view.officeapps.live.com/w ... bileHost=2

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 08 lut, 2016 09:02

Simon pisze:na przewodnika namiarow nie mam (i nie sadze, zeby tam jakis byl, Kamieniec to nieduze miasteczko i nie ma tam duzo ludzi, tak samo jak pozostale miasta - nie sadze, zeby w ogole istnialo tam cos takiego, jak przewodnik po miescie). Ale za to moge Ci polecic miejsca do odwiedzenia na Podolu [bylem w grudniu/styczniu
@Simon znowu piszesz wielkie bzdury........
W Kamieńcu Podolskim są przewodnicy .....http://kamieniec-podolski.pl/polscy-przewodnicy/

basiajk4
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: basiajk4 » pn 08 lut, 2016 21:12

Nie sądziłam, że tak fantastycznie działa to forum. Uwielbiam wypady na Ukrainę. Razem z mężem byliśmy już w tamtej części Ukrainy, ale z przewodnikiem w ręku. Teraz jedziemy większą grupą z dziećmi, a na Kamieniec i okolice mamy tylko 2 dni, więc chcemy je wykorzystać do maksimum, dlatego też pomyśleliśmy o przewodniku. Dziękuję za namiary. Już powoli sprawę dogrywam. Mołdawia, też jest w planie, ale w następnym roku.
Nasz majowy plan to Lwów - 1 dzień (obowiązkowo Opera Lwowska). W ubiegły roku zwiedzaliśmy Lwów i okolice z przewodnikiem. Następnie wodospad w Czerwonogrodzie, jaskinia kryształowa Krzywcze, Kamieniec i okolice z przewodnikiem. Obowiązkowo rejs po Dniestrze.Później Zbaraż, Krzemieniec, Poczajów i do domku.
Jeszcze raz dziękuję.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 08 lut, 2016 21:28

Simon pisze:2. Chocim/Khotym - twierdza. Nie bylem, ale podejrzewam, ze jest podobna do Kamienca.
Tu się zdecydowanie nie zgodzę. Chyba, że chodziło o podobną atrakcyjność obu.

A jeśli chodzi o przewodników to faktycznie jest ich mnóstwo. Wielu czai się na turystów by ich oprowadzić po mieście, oczywiście za opłatą.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pn 08 lut, 2016 21:34

basiajk4 pisze:Obowiązkowo rejs po Dniestrze
Jeśli rejs po Dniestrze to może warto wziąć pod uwagę propozycję zaprezentowaną w ostanim poście tego wątku: viewtopic.php?f=13&t=10712

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 08 lut, 2016 21:57

@Szulik - chodzilo o podobna atrakcyjnosc :)

@arko - no ja bylem w styczniu, to przewodnikow raczej tam nie bylo (chociaz moze dlatego, ze "Nowyj Rik")

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » śr 26 kwie, 2017 17:39

Pod zamkiem można spotkać miejscowego polaka przewodnika, niestety nie pamiętam jego imienia. Ma naprawdę dużą wiedzę o mieście i twierdzy a ceny na każdą kieszeń.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 » śr 26 kwie, 2017 21:18

Tak, też spotkałem tego przewodnika
to chłopak z polskich rodzin mieszkających w Kamiecu Podolskim
spotkałem go pod lub w restauracji w pobliżu zamku
bardzo sympatyczny, pomocny i ma duża wiedze bardzo często pomaga
rodakom bezinteresownie o coś się go zapytałem to nie dość ze wytłumaczył
to jeszcze zaprowadził
ale to było latem
wiec Simon mógł go po prostu w zimie nie spotkać

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 » śr 26 kwie, 2017 21:55

Kamieniec Podolski zamek piękny, bajkowy
super położony wciśnięty w meander Smotryczu
ekstra panorama plan do fotek
zdjęcia wychodzą naprawdę super
byłem w Kamiecu ale tylko latem
ciekawe jak się prezentuje w blasku fajerwerków w Sylwestra?,
ktoś był, ktoś widział pewnie też super.

Chocim zamek monumentalny, wielka klasyczna bryła
w bardziej średniowiecznym stylu nad Dniestrem, nad urwiskiem
też dobre pejzażowe tło do zdjęć
podobny do Kamienieckiego pod względem atrakcyjności,
a na Chocim można wejść nocą (jak ja byłem, też latem to nie był na noc zamykany)
miejscowi pala nieraz ognisko w nocy pod zamkiem od strony Dniestru (mała imprezka)
a potem pływają w Dniestrze jest tam taki mały pomost pod zamkiem
ja też pływałem tylko w dzień woda ciepła, tylko duże fale

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg » czw 27 kwie, 2017 10:57

Kamieniec Podolski jest piękny. Ja Ci polecam szczególnie zostać nocą, kiedy mi się niestety nie udało. Twierdza wtedy wygląda przepięknie, cudownie oświetlona. Natomiast wydaje mi się że bez przewodnika sobie poradzicie weźcie tylko jakiś przewodnik książkowy :)
www.stacjabalkany.pl

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » ndz 11 cze, 2017 09:01

B_28 pisze:Tak, też spotkałem tego przewodnika
to chłopak z polskich rodzin mieszkających w Kamiecu Podolskim
spotkałem go pod lub w restauracji w pobliżu zamku
Czy pamiętacie, w której restauracji (wg. googli na terenie zamku znajduje się kawiarnia "Arsenał", poza twierdzą, już za Mostem Tureckim jest kilka restauracji/barów) i jak go rozpoznać? Może skorzystam z jego usług, a i jemu wpadnie do kieszeni pare groszy, skoro wg. was na to zasługuje :D

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 » ndz 11 cze, 2017 19:12

poza twierdzą, już za Mostem Tureckim
restauracja przy ulicy, stojąc na wprost taras i stoliki
drewniane chyba po lewej stronie restauracji
i jak go rozpoznać,
grubawy z kolczykiem w uchu

ODPOWIEDZ