Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pn 30 sty, 2017 09:20

Widzisz, w momencie, kiedy to pisałem, taryfy abonamentowe nie były włączone do promocji w Play, ale informacja była taka, że stanie się to jak najszybciej. Widać pospieszyli się :)) Mój brat pracuje w Play, stąd wiedziałem o tej promocji, jak tylko została uruchomiona :-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » ndz 05 lut, 2017 11:14

Trzy numery bez limitu za 35 hrywien przez 30 dni (tylko T-Mobile/Heyah):
https://www.vodafone.ua/uk/privatnim-kl ... imitabroad
Oferta super wg mnie nawet jeśli tylko magenta.

Albo 100 minut + 100 SMS za 35 hrywien przez 30 dni (tylko T-Mobile/Heyah oraz Play) - "Польща на зв’язку":
https://www.vodafone.ua/uk/privatnim-kl ... d-services

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » czw 02 mar, 2017 12:32

Jadę do Lwowa na kilka dni. Chciałbym kupić jakąś kartę z ukraińskim numerem prepaid by dzwonić taniej i mieć trochę netu w telefonie. Czy trzeba sie rejestrować jak u nas by kupić starter? Czy może ktoś wie czy można go kupić na lotnisku we Lwowie? Może ktoś poleci jakaś ofertę. Fajnie by było przynajmniej ze 2 GB netu i tańsze rozmowy z Polską. Ja znalazłem coś takiego, myślę że wystarczy mi wersja S
https://www.vodafone.ua/en/rates/privat ... ov-regions

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 02 mar, 2017 15:17

biszkopt pisze:Jadę do Lwowa na kilka dni. Chciałbym kupić jakąś kartę z ukraińskim numerem prepaid by dzwonić taniej i mieć trochę netu w telefonie. Czy trzeba sie rejestrować jak u nas by kupić starter? Czy może ktoś wie czy można go kupić na lotnisku we Lwowie? Może ktoś poleci jakaś ofertę. Fajnie by było przynajmniej ze 2 GB netu i tańsze rozmowy z Polską. Ja znalazłem coś takiego, myślę że wystarczy mi wersja S
https://www.vodafone.ua/en/rates/privat ... ov-regions
Nic nie trzeba rejestrować - po prostu kupujesz starter i wkładasz do telefonu. Oczywiście telefon musi być bez jakiegoś simlocka. Odnośnie taryf to sprawdź jeszcze Lifecell https://www.lifecell.ua/en/mobile/tariffs/3g-freedom/ plus usługa "Calls abroad" za dodatkowe 10 hrywien https://www.lifecell.ua/en/mobile/tarif ... d-service/
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 06 mar, 2017 09:46

biszkopt pisze:Czy może ktoś wie czy można go kupić na lotnisku we Lwowie?
Byłem ostatnio na lotnisku - i zauważyłem, że w kantorze sprzedają startery w cenach nawet kilkukrotnie wyższych od normalnych! Najtańszy kosztował bodajże 50 hrywien.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 06 mar, 2017 20:24

Chyba najbezpieczniej jest kupować w firmowym punkcie danego operatora.
U przygodnych sprzedawców bywa różnie, zdarzają się oszustwa. Np. zapewniają, że w cenie startera jest już ileś tam hrywien na koncie, po czym okazuje się, że konto jest puste

Males
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Males » pn 27 mar, 2017 23:34

Witam jaka sieć na Ukrainie jest najlepsza jeżeli chodzi o internet, taki aby był w miare szybki (nie musi być rozmów do pl). Po prosiłbym o nazwy i gdzie najlepiej kupować takie karty, z góry dziękuje :D

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 28 mar, 2017 09:23

Males pisze:Witam jaka sieć na Ukrainie jest najlepsza jeżeli chodzi o internet, taki aby był w miare szybki (nie musi być rozmów do pl). Po prosiłbym o nazwy i gdzie najlepiej kupować takie karty, z góry dziękuje :D
W zasadzie to wszystkie działające na Ukrainie sieci komórkowe w tej chwili oferują 3g - taryfy musisz sprawdzić sobie sam, bo nie bardzo wiadomo jakie masz zapotrzebowania. Startery kupisz w każdym kiosku. Jeśli potrzebujesz ten internet gdzieś poza dużymi miastami to zasięg możesz sprawdzić na tej stronie: http://3g.multitest.ua
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: biszkopt » ndz 09 kwie, 2017 23:31

My starter vodafone kupiliśmy w sklepie z komórkami. Na szczęście sprzedawca wrzucił nam kartę bo było sporo kodów do wklepania.

andfed
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: andfed » śr 17 maja, 2017 22:51

Zdecydowanie polecam starter Vodafone pakiet S no chyba, że ktoś ma większe potrzeby to można skusić się na nieco droższe pakiety M lub L. W każdym bądź razie ja zakupiłem za 50hr (miało być 60hr ale chyba była jakaś promocja) pakiet S. Wybrałem się do salonu Vodafone na Doroszenki, tam pracownik salonu aktywował mi pakiet i od tej pory mogłem cieszyć się paczką 4GB internetu (szybkiego, sprawdziłem na SpeedTest i wyszło mi 17MBs w centrum miasta). Oprócz neta w pakiecie otrzymujemy 25 min na połączenia do PL i 50 SMS/MMS do PL. Nie wspominając o połączeniach do Vodafone (bez limitu) i do innych ukraińskich sieci. Pakiet jest ważny miesiąc czasu.

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kig » czw 18 maja, 2017 15:16

Jeżeli kupię sobie taki starter vodafone jak wyżej a moja żona będzie miała przy sobie komórkę z nr w play to dzwoniąc do niej tu na miejscu we Lwowie dzwonię tak jak do Polski chociaż fizycznie telefon jest np. we Lwowie czy to działa jakoś inaczej i są inne koszty ?

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kig » czw 18 maja, 2017 15:20

A można kupić jakąś kartę z samym internetem, np. do tabletu na tydzień ?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 18 maja, 2017 15:33

kig pisze:Jeżeli kupię sobie taki starter vodafone jak wyżej a moja żona będzie miała przy sobie komórkę z nr w play to dzwoniąc do niej tu na miejscu we Lwowie dzwonię tak jak do Polski chociaż fizycznie telefon jest np. we Lwowie czy to działa jakoś inaczej i są inne koszty ?
Telefon żony będzie w roamingu i jeśli będziesz dzwonić do niej z ukraińskiego vodafone to będziecie płacić podwójnie - jeden raz ty za połączenie do Polski, a drugi żona zapłaci za odbiór w roamingu.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kig
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kig » czw 18 maja, 2017 18:02

[quote="gorco odok
kig pisze:Jeżanfeda eli sobie taki starter vodafone jak wyżej a moja żona będzie miała przy sobie komórkę z nr w play to dzwoniąc do niej tu na miejscu weLwowie dzwonię tak jak do Polski chociaż fizycznie telefon jest np. we Lwowie czy to działa jakoś inaczej i są inne koszty ?
Telefon żony będzie w roamingu i jeśli będziesz dzwonić do niej z ukraińskiego vodafone to będziecie płacić podwójnie - jeden raz ty za połączenie do Polski, a drugi żona zapłaci za odbiór w roamingu.[/quote]
B. Dziękuję za porady
Ale z tego co zrozumiałem z posta anfeda wyżej miałbym w ofercie vodafone limit 25 minut do niej bez opłat dodatkowych czyli w ramach ceny startera za 50-60 hr ?
Tak czy siak, jeżeli jadą np dwie osoby a chcą mieć kkntakt ze sobą i tanio do Polski:
1 osoba kupuje np starter vodafone, o którym pisał andfed i ma rozmowy na ua i do pl oraz internet
2 osoba kupuje najtańszy starter tylko na rozmowy np w tej samej sieci czy do wszytkich - pewnie nie będzie zbyt drogi albo po prostu drugi taki starter.
Czy dobrze to rozumiem?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 18 maja, 2017 20:06

kig pisze:
gorodok pisze:
kig pisze:Jeżanfeda eli sobie taki starter vodafone jak wyżej a moja żona będzie miała przy sobie komórkę z nr w play to dzwoniąc do niej tu na miejscu weLwowie dzwonię tak jak do Polski chociaż fizycznie telefon jest np. we Lwowie czy to działa jakoś inaczej i są inne koszty ?
Telefon żony będzie w roamingu i jeśli będziesz dzwonić do niej z ukraińskiego vodafone to będziecie płacić podwójnie - jeden raz ty za połączenie do Polski, a drugi żona zapłaci za odbiór w roamingu.
B. Dziękuję za porady
Ale z tego co zrozumiałem z posta anfeda wyżej miałbym w ofercie vodafone limit 25 minut do niej bez opłat dodatkowych czyli w ramach ceny startera za 50-60 hr ?
Tak czy siak, jeżeli jadą np dwie osoby a chcą mieć kkntakt ze sobą i tanio do Polski:
1 osoba kupuje np starter vodafone, o którym pisał andfed i ma rozmowy na ua i do pl oraz internet
2 osoba kupuje najtańszy starter tylko na rozmowy np w tej samej sieci czy do wszytkich - pewnie nie będzie zbyt drogi albo po prostu drugi taki starter.
Czy dobrze to rozumiem?
Raczej tak - lepiej kupić dwa startery.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kresy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kresy » czw 18 maja, 2017 23:42

Polecam sieć Kyivstar, zawsze z niej korzystam na Ukrainie i nigdy nie miałem z nią jakichś problemów :D

wujektadek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wujektadek » śr 07 cze, 2017 11:08

Pytanko

Śmigam w weekend na tygodniowy wypad i chętnie skorzystam z ukraińskiej sieci (głownie chodzi o net). Kupuję po prostu kartę na tym stoisku, których jest pełno, wkładam sim i śmigam ? Czy muszę poczynić jakieś czynności ?

wujektadek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wujektadek » śr 07 cze, 2017 11:12

.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 07 cze, 2017 11:43

wujektadek pisze:Pytanko

Śmigam w weekend na tygodniowy wypad i chętnie skorzystam z ukraińskiej sieci (głownie chodzi o net). Kupuję po prostu kartę na tym stoisku, których jest pełno, wkładam sim i śmigam ? Czy muszę poczynić jakieś czynności ?
Zgadza się - jedyne tylko że będziesz musiał wpisać PIN który jest napisany na tym plastiku, który mieści kartę SIM. Z reguły to 1111 lub 0000
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

wujektadek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wujektadek » śr 07 cze, 2017 12:19

Super. Dzięki za odpowiedź :)

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: tomeeek07 » śr 21 lut, 2018 13:21

Cześć, posiadam prepaida z Kyivstar zakupionego we Lwowie, oraz aktywowany na tenże region Co mam zrobić jeśli wybieram się do Odessy i teraz bym chciał kartę aktywować na region Odeski? Chciałbym aby pozostał aktywny poprzedni pakiet, czyli Online.
Dodatkowe pytanie, karta sim jest ważna przez rok od ostatniego doładowania, tak?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 21 lut, 2018 14:25

tomeeek07 pisze:
śr 21 lut, 2018 13:21
Cześć, posiadam prepaida z Kyivstar zakupionego we Lwowie, oraz aktywowany na tenże region Co mam zrobić jeśli wybieram się do Odessy i teraz bym chciał kartę aktywować na region Odeski? Chciałbym aby pozostał aktywny poprzedni pakiet, czyli Online.
Dodatkowe pytanie, karta sim jest ważna przez rok od ostatniego doładowania, tak?
Najlepiej włóż kartę do jakiegoś telefonu i wejdź/zarejestruj się na http://my.kyivstar.ua/ Przez to możesz sprawdzić do kiedy karta jest ważna, doładować swoje konto oraz sprawdzić warunki oraz region twojej obecnej taryfy. Ewentualnie możesz też sprawdzić na jaką taryfę możesz ją zmienić żeby były korzystne warunki w Odessie lub też w całym kraju.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: tomeeek07 » śr 21 lut, 2018 14:47

Zarejestrowałem się, widzę opcję zmiany taryfy. Aktualnie mam Region 1 (więc nie wiem który to tak w ogóle, ale powinno być aktywowane na Lwów) Więc gdy przy wyborze nowej taryfy zmienię miasto na Odessa i ją aktywuje przez internet to coś jeszcze muszę robić, czy to wystarczy?
Nie wiem czy zmiana taryfy się powiedzie, jeśli nie mam dostępnych aktualnie środków na karcie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 21 lut, 2018 15:36

tomeeek07 pisze:
śr 21 lut, 2018 14:47
Zarejestrowałem się, widzę opcję zmiany taryfy. Aktualnie mam Region 1 (więc nie wiem który to tak w ogóle, ale powinno być aktywowane na Lwów) Więc gdy przy wyborze nowej taryfy zmienię miasto na Odessa i ją aktywuje przez internet to coś jeszcze muszę robić, czy to wystarczy?
Nie wiem czy zmiana taryfy się powiedzie, jeśli nie mam dostępnych aktualnie środków na karcie?
Podejrzewam, że bez doładowania nie będziesz mógł zmienić taryfy. Uprzedzam też, że w przypadku doładowania na miesięczną kwotę środki mogą być automatycznie pobrane i uaktywnione usługi na miesiąc od dnia dzisiejszego. Odnośnie regionu - to nie jest tak, że tylko Lwów jest tym Regionem 1 a Odessa jakimś innym. Kyivstar sam sobie wymyślił te taryfy, które działają w pewnych regionach. Więc może być tak, że w Odessie działa tylko jakaś ogólna taryfa bez dodatku Region. Musisz to przestudiować na ich stronie.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: ddarko112 » czw 01 mar, 2018 10:06

czy po przekroczeniu granicy w Korczowej kupiej odrazu jakiś starter?? czy dopiero we Lwowie

Awatar użytkownika
wostok
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: wostok » czw 01 mar, 2018 14:54

Możesz spróbować na stacji benzynowej albo zjechać w prawo do Gnojnic i poszukać jakiegoś sklepu, jeśli tylko nie będzie to środek nocy.

Ja zawsze brałem Vodafone, ale przyznaję, że bywało, iż całkowicie traciłem sieć. Nie miałem w ogóle zasięgu i musiałem restartować telefon. I to nie na peryferiach, ale w centrum miasta! Może miałem wadliwe karty, bo w PL ten sam telefon działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
wostok
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: wostok » pt 02 mar, 2018 08:28

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 02 mar, 2018 09:17

wostok pisze:
pt 02 mar, 2018 08:28
wschodnik.pl/ukraina/item/15893-na-ukra ... entow.html

Czy dotyczy to kart prepaid?
W tej wiadomości chodzi jedynie o uproszczenie rejestracji - wprowadza się możliwość podpisania umowy przez internet. Pomysł rejestrowania wszystkich kart prepaid powstał w zeszłym roku i nie bardzo wiadomo kiedy zostanie wprowadzony w życie. Podejrzewam, że to jest krok w tym kierunku.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » pt 02 mar, 2018 10:14

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Aleksy865
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Aleksy865 » ndz 04 mar, 2018 00:52

Jade na kilka miesiecy do Kijowa. Potrzebuje 2 karty SIM. Pierwsza karta do tabletu (opcja LTE) i tutaj intetesuje mnie tylko Internet. Druga karta do telefonu, zeby miec Messenger i Whatsapp, czasem tez zadzwonic, napisac SMS i sprawdzic cos w necie.

Co polecacie?

ODPOWIEDZ