Strona 1 z 5

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 27 lut, 2016 18:11
autor: Newski
Jaką sieć komórkowa wybrać? Będę na Ukrainie tydzień przy czym będę dzwonił dwa trzy razy dziennie do Polski, a także do osoby z którą będę, będzie to ta sama sieć na wypadek zgubienia się czy coś takiego. Nie ukrywam internet jest niezbedny, najlepiej z 2gb. Jakie są nazwy różnych sieci i co najtaniej i z dobrym zasiegiem na Zachodzie Ukrainy?

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 27 lut, 2016 19:50
autor: pietia
Dla rozmów z Polską najlepszy będzie lifecell, choć zasięg ma nieco mniejszy niż MTS (obecnie zmienia się w Vodafone UA) i Kyivstar
Strony operatorów:
www.kyivstar.ua
www.mts.com.ua
www.lifecell.com.ua

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 27 lut, 2016 20:05
autor: Newski
A do internetu co?

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 27 lut, 2016 21:04
autor: lukaszb1986
W Kyivstar 1,5gb internetu i rozmowy do tej sieci bez limitu za 70 hr miesięcznie. Internet działa w technologii 3G. Lifecell ma korzystniejszą ofertę(40 hrywien i 1gb internetu na miesiąc) ale z zasięgiem marnie :)

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 27 lut, 2016 21:55
autor: Newski
A mts bo nie ukrywam pakiety ze mapy yandex nie biora transferu czy tani net na stronie kusi ha ha

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: ndz 06 mar, 2016 21:54
autor: pwlzeb
СМАРТФОН 3G ПЕРШИЙ

3G/2G Інтернет 500 МБ щомісяця
Дзвінки в мережі МТС Україна,
Vodafone Україна & Мобільний Інтернет
0,65 грн/день
у межах щомісячного платежу
20 грн/місяць


pierwsze 10 minut do Polski wychodzi coś około 4 hrywien (0 za kordon)
http://www.mts.ua/ua/mobile/tariffs/smartfon-3g-pervyj

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: śr 09 mar, 2016 17:28
autor: Kshyhu
Przepraszam, że się unoszę, ale po prostu miałem już jakiś czas temu zadać to pytanie: Czy ktoś jeszcze czuwa nad tym forum? Czy każdy może sobie powielić dowolnie temat, który był już poruszany wielokrotnie? To może wyłączmy opcję "szukaj", skoro jest niepotrzebna? Tylko dwa tematy spośród tych, które dotyczą tematyki, poruszanej w tym wątku:

viewtopic.php?f=13&t=10798
viewtopic.php?f=13&t=8726

To samo tyczy się przynajmniej 3 innych tematów na tej stronie, dotyczących marszrutek z Szegiń do Lwowa i pieszego przekraczania granicy w Medyce - przecież o tym można by już książkę napisać!

Jednocześnie, swego czasu podałem link do bardzo ciekawego artykułu nt. przesiedleńców z Donbasu, mieszkających we Lwowie, to po kilku godzinach znikł, a admin, do którego napisałem z prośbą o wyjaśnienie, nie odpowiedział do chwili obecnej.

Dbajmy o forum, będące naszą wspólną własnością, niech nie stanie się śmietnikiem!

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: czw 10 mar, 2016 09:58
autor: Szulik
Czuję się wywołany do tablicy więc odpowiadam:
Kshyhu pisze: Czy ktoś jeszcze czuwa nad tym forum?
I tak i nie. Od dłuższego czasu jedynym moderatorem forum jestem ja i ze względu na ograniczenia czasowe koncentruję się przede wszystkim na dbaniu o to by forum działało od strony technicznej, a w kwestii moderacji zwracam szczególną uwagę by nie pojawiał się spam wszelkiej maści - czy to z automatu, czy to pisany przez ludzi po 2-3 poście (dodam, ze te wcześniejsze posty były tylko po to by w końcu strzelić jakąś wspaniałą reklamę). Niestety nie mam możliwości kontrolowania czy tematy się powtarzają, czy nie.
Jakiś czas temu (będzie już pewnie ponad rok) pisałem, że chętnie włączę kogoś do zespołu moderacyjnego, kilku najbardziej aktywnym użytkownikom proponowałem taką funkcję. Poprzedni moderatorzy przez lata odwalali kawał dobrej roboty ale nie logują się na forum od lat - w sumie normalna kolej rzeczy, ale póki co następców brak.
Kshyhu pisze:Jednocześnie, swego czasu podałem link do bardzo ciekawego artykułu nt. przesiedleńców z Donbasu, mieszkających we Lwowie, to po kilku godzinach znikł, a admin, do którego napisałem z prośbą o wyjaśnienie, nie odpowiedział do chwili obecnej.
Nie mam pojęcia o czym piszesz :shock: Przejrzałem skrzynkę PW i nie widzę niczego od ciebie, nie przypominam sobie też kasowania czegokolwiek niebędącego nachalną reklamą, a jak rozumiem to nie ten przypadek.

PS. Jako, że temat jest powtórzony, jak słusznie zauważyłeś, a teraz zeszliśmy na sprawy forum to po wyjaśnieniu powyższych tematów wątek będzie zamknięty i przesunięty do forum testowego+śmietnik (nadal widoczny).

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: czw 17 mar, 2016 00:15
autor: barciur
Mam takie pytanie, skoro to najświeższy wątek, to czemu go nie kontynuować.

Można kupić starter Kievstar przy granicy w Szegini? Przyznam szczerze, że bardzo kuszącą mają propozycje roamingową:
http://www.kyivstar.ua/en/kr-620/mm/roaming/

Wygląda na to, że ta paczka "Freedom roaming" mogłaby być dobrą opcją na mój wyjazd do Rosji/Kazachstanu i Białorusi oraz części Ukrainy ;) Sprzedają paczki 100 MB za 35 UAH na dzień, a jako że odwiedza kilka krajów na parę dni, to to wtedy, kiedy chciałbym skorzystać z internetu po prostu płacę te 35 UAH.

Nie chcę jednak jechać do Lwowa przed tym wyjazdem tylko po starter, ale jednodniową wycieczkę do Szegini/Mościsk mógłbym jak najbardziej wykonać. Pytanie, czy w ichnich supermarketach można to dostać?

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: czw 17 mar, 2016 20:36
autor: pietia
W Szehyni przy granicy jest sporo sklepów, z pewnością stater też tam kupisz (choć nie wiem na 100%, czy akurat z tym planem taryfowym)

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 18 mar, 2016 05:14
autor: barciur
To akurat problemem nie będzie, bo można już majac numer w Kyivstarze bez problemu zmienić. Dzięki. :)

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 29 kwie, 2016 20:24
autor: barciur
Mam jeszcze jedno pytanie co do Kyivstara. Jak wybrany jest "Kyiv city" to jest oferta któa mnie interesuje za 70 UAH. Jak się zmieni na Lviv city to jest napisane "Region 1" i płaci się 60 UAH. Co to oznacza? Jeśli kupię we Lwowie i będzie za 60 UAH to będzie działać normalnie w Odessie czy Kijowie? Czy jest jakaś różnica między tymi opcjami?

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 14 maja, 2016 13:33
autor: gorodok
barciur pisze:Mam jeszcze jedno pytanie co do Kyivstara. Jak wybrany jest "Kyiv city" to jest oferta któa mnie interesuje za 70 UAH. Jak się zmieni na Lviv city to jest napisane "Region 1" i płaci się 60 UAH. Co to oznacza? Jeśli kupię we Lwowie i będzie za 60 UAH to będzie działać normalnie w Odessie czy Kijowie? Czy jest jakaś różnica między tymi opcjami?
To są taryfy regionalne i ta taryfa przestaje obowiązywać jeśli wyjedziesz z tego regionu ale dopiero po około tygodniu czasu. Wtedy ceny się zmieniają ale to trzeba sprawdzić w warunkach taryfy na jakie. Takie taryfy są dobre dla osób mieszkających gdzieś w jednym mieście, które rzadko podróżują.

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: sob 14 maja, 2016 16:09
autor: barciur
Dzięki. Mnie głównie interesuje Kyivstar, bo ma Freedom Roaming który oferuje fajne tanie połączenia roamingowe (m.in internet) w Rosji i Kazachstanie, no a ponadto SIM na Ukrainę też chcę mieć. Więc w przypadku parodniowego wyjazdu do Odessy czy Kijowa nie powinno być problemu, niezależnie od tego, gdzie kupię. Dzięki!

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: czw 23 cze, 2016 22:14
autor: sprat
Cześć

czy ktoś używał tej strony https://pay.kyivstar.ua/ do doładowania konta Kyivstar z terenu Polski? Ważność konta kończy mi się za parę dni i muszę doładować :) a dopiero w lipcu będę na UA

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 06:50
autor: gorodok
sprat pisze:czy ktoś używał tej strony https://pay.kyivstar.ua/ do doładowania konta Kyivstar z terenu Polski? Ważność konta kończy mi się za parę dni i muszę doładować :) a dopiero w lipcu będę na UA
Czemu nie spróbujesz - o ile wiem to żeby przedłużyć ważność numeru na rok możesz doładować konto nawet na 1 hrywnę. Z tym że też musisz do kogoś zadzwonić...

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 08:06
autor: sprat
Bo nie chce przejsc platnosc stad pytam.
Sprobuje jeszcze na innej karcie

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 08:40
autor: gorodok
sprat pisze:Bo nie chce przejsc platnosc stad pytam.
Sprobuje jeszcze na innej karcie
Jeśli nie uda się możesz spróbować tutaj - https://www.fonmoney.com.ua/country/ukraine

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 10:05
autor: sprat
Dzieki skorzystalem z tego ale nie dostalem zadnego potwierdzenia na telefon bo..nie dziala mi roaming (z braku srodkow na koncie)
Chyba podjade pod granice i zlapie ukrainska siec po prostu :D

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 12:56
autor: gorodok
sprat pisze:Dzieki skorzystalem z tego ale nie dostalem zadnego potwierdzenia na telefon bo..nie dziala mi roaming (z braku srodkow na koncie)
Chyba podjade pod granice i zlapie ukrainska siec po prostu :D
jeśli masz blisko granicy to najlepiej jeśli tak zrobisz i na dodatek zadzwonisz do kogoś, bo wydaje mi się, że samo doładowanie konta nie przedłuża terminu ważności numeru, choć mogę się mylić...

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 24 cze, 2016 22:20
autor: pietia
gorodok pisze:bo wydaje mi się, że samo doładowanie konta nie przedłuża terminu ważności numeru, choć mogę się mylić...
Nie wiem, jak w Kyivstar, ale w MTS chyba przedłuża. Po każdym doładowaniu dostaję informację, że stan konta zwiększono o tyle a tyle, balans wynosi tyle a tyle, i że konto ważne jest do... i tu data dokładnie za rok

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: wt 05 lip, 2016 08:20
autor: marcin-
Witam!
Jest to najświeższy temat, więc się podepnę.
Jaką sieć wybrać do rozmów z Ukr. na polskie komórki?

Nie byłem rok na Ukrainie, widzę, że Life zmienił się w Lifecell i podwyższył ceny na komórki do ponad 2 hr:
http://www.lifecell.com.ua/uk/mobilnij- ... i-dzvinky/
Będą to nieregularne rozmowy różnej długości, więc MTC odpada:
http://www.mts.ua/ru/mobile/mezhdunarod ... a-granicu/ - 10 minut na dzień, potem 5 hr/min
http://www.mts.ua/ru/mobile/mezhdunarod ... zagranica/ - 100 minut/m-c i tylko raz w miesiąc można zamówić
To mi wpadło w oko:
http://www.kyivstar.ua/vl-290/mm/tariff ... e_country/
0,80 hr/min + 2 hr za połączenie, używa ktoś tego?? Jakieś kruczki? Nie widzę info o podatkach...
Inne propozycje??

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: wt 05 lip, 2016 09:28
autor: gorodok
marcin- pisze:To mi wpadło w oko:
http://www.kyivstar.ua/vl-290/mm/tariff ... e_country/
0,80 hr/min + 2 hr za połączenie, używa ktoś tego?? Jakieś kruczki? Nie widzę info o podatkach...
Inne propozycje??
To jest dobra propozycja ale tylko dla dzwonienia do Polski. W tej taryfie sęk w tym, że jak zaczniesz dzwonić na numery ukraińskie to za każde połączenie 1 hrywna i dalej za darmo... Jeśli ktoś ma już numer w w kyivstarze to w każdej taryfie można włączyć usługę "Ulubionej krainy" kodem *222*48# za 5 hrywien i dzwonić za 80 groszy do Polski!

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: wt 05 lip, 2016 10:09
autor: marcin-
Do dzwonienia do siebie mamy wszyscy MTC.
Life leży w szufladzie i służy tylko do dzwonienia do PL. Wczoraj dzwoniłem na stacjonarny i skasowało 6,43 hr. za 14 minut, ale z komórkami będzie o wiele drożej (0,29 -> 2,07 za minutę). To oczywiście i tak grosze, ale po co przepłacać, tym bardziej, że numer zostawimy teściom (wpierw doładowując za co najmniej 500 hr)
Rozumiem, że nie znasz nic tańszego?

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: wt 05 lip, 2016 13:20
autor: gorodok
...oczywiście chciałem napisać 80 kopijok za minutę :D
marcin- pisze:Rozumiem, że nie znasz nic tańszego?
Taniej za minutę o ile dobrze rozumiem to Vodafone Red https://www.vodafone.ua/uk/privatnim-kl ... peredplata ale nie jestem pewien że dobrze zrozumiałem - bo chyba 50 kopijok z tym że 30 hrywien trzeba płacić za miesiąc. Ja naprzykład mam numer w kyivstarze i mi taniej aktywować ulubioną krainę aniżeli kupować vodafone i płacić dodatkową taryfę miesięcznie...

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: wt 05 lip, 2016 15:18
autor: marcin-
Wróciłem właśnie z miasta, kupiłem Kyivstar. 25 hr. za starter, na koncie 0 hr. ;) Chłopak w sklepie doładował mi za 40 hr., bo tyle trzeba niby jednym przelewem. Jak włożyłem kartę do telefonu, to okazało się, że pobrało 20 hr., bo aktywowało jakiś pakiet - jakiś bezlimit w Kyivstar, 30 minut do innych i ileś tam SMS :evil:
Podsumowując: wydałem 65 hr, z czego 45 "przepadło" :? Oby summa summarum było warto :)
Masz rację z opłatą za taryfę w MTC:
https://www.vodafone.ua/uk/privatnim-kl ... peredplata
Nie wiem jak to przegapiłem, szukałem na stronach od razu w zakładkach "międzynarodowe taryfy" a trzeba było wszędzie :)
Chyba zmienię sobie swoją taryfę w drugim numerze ("Супер МТС 3D Ноль 35+" na "Red S")
Dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 05 sie, 2016 09:03
autor: pseudokibic
Kupiłem MTS, które miałem 2 dni, bo jak się okazało przeszedł w Vodafone. Korzystam z taryfy Red M, internet w miastach hula aż miło, z telefonami do Polski też nie ma problemów. Za 70 hrywni 4 GB netu, darmowe rozmowy w sieci, do tego 70 minut rozmów poza sieć w tym do Polski, darmowy net na media społecznościowe (poprzez aplikację w telefonie), 70 smsów/mmsów. Po przekroczeniu pakietu ceny nadal rozsądne. 50 kopiejek za minutę rozmowy, 10 hrywni z 500MB transferu.

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 05 sie, 2016 22:25
autor: marcin-
Rozsądne?
Chyba zajefajne za 11 zł ;)
Ja używam "Red S", a właściwie "Red S 2015", bo od 01.08 zmienili taryfy. Netu nie używam, mam za 30 hr. podobne liczby tylko nie 70 a 30. No i potem 0,50 hr. za minutę i tyle samo za SMS. Taniocha.
Ludzie narzekają na Vodafone, bo w końcu minutowe naliczanie itd. itp.,:
https://red-forum.com/showthread.php?t=28372
Kiedyś się doczekają może za 25 hr. nolimitu jak my w Formule Play za 25 zł ;)

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 27 sty, 2017 12:08
autor: Kshyhu
Hej,
sprawa dotyczy tematu "w drugą stronę", ale myślę, że kilka osób zainteresuje.

W dniu dzisiejszym sieć Play wprowadziła bardzo dobre ceny dla połączeń na Ukrainę (do Kyivstar, Vodafone i Lifecell) - zarówno minuta, jak i SMS będą kosztowały jedynie 29 groszy! Wystarczy włączyć usługę poprzez Play24, kodem *111*201*1# lub SMSem o treści START.201 na numer 111.

Dobra wiadomość jest taka, że usługa jest bezpłatna, trochę gorsza, że póki co jest dostępna jedynie dla abonentów Play na kartę, Mixa oraz Red Bull Mobile. Tym niemniej jednak sieć obiecuje uruchomienie tejże usługi również dla "abonamentowców" :)

Mam nadzieję, że się Wam przyda :) Pozdrawiam!

Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

: pt 27 sty, 2017 18:08
autor: marcin-
Ooooo, nieźle :)
Ale grono odbiorców jest większe: http://promocje.play.pl/ua-PL/
Na dole jest "kto może skorzystać z promocji" i tam pełno taryf, m.in.
ABONAMENT/ BIZNES:
FORMUŁA SOLO S
FORMUŁA SOLO M
(...)

Ja mogę polecić Heyah, która w grudnia wysłała mi SMSa z propozycją rozmów no-limit na numery Vodafone (10 zł za 1 numer na miesiąc).
Korzystam i polecam! Działają taryfy MTC i Vodafone, potwierdziła to konsultantka mailem sprawdzając podane przeze mnie numery.
Kiedyś regulamin był tutaj pierwszy z góry: http://www.heyah.pl/ukraina
Teraz wcięło, nie wiem czemu. Wczorajsza rozmowa kosztowała 0,00 zł, więc działać działa.
Regulamin ma 264 kB, na forum jest limit 256... tu wrzuciłem: https://ufile.io/5f086