Dojazd z Tomaszowa Lubelskiego do Lwowa

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
lojciecdyrektor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lojciecdyrektor »

Hej,
czy posiada ktoś może aktualny rozkład busów/autobusów z Tomaszowa Lubelskiego do Rawy Ruskiej oraz marszrutek z Rawy Ruskiej do Lwowa? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Wyjazd planuję dopiero w lipcu. Z góry wielkie dzięki za wskazówki :)
Pozdrawiam!

16v
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: 16v »

Nie posiadam rozkładu ale mogę powiedzieć jedno - najszybciej z Tomaszowa dojedziesz do Lwowa autostopem.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Był kiedyś bezpośredni autobus Tomaszów-Lwów, ale po upadku PKS Tomaszów Lub. zniknął z rozkładu.
Z Tomaszowa jeżdżą ukraińskie autobusy do Rawy, skąd można już bez problemu dostać się do Lwowa. Tyle, że nie wiem, czy mają jakiś rozkład. Chyba najlepiej rzeczywiście dosiąść się do kogoś na przejściu, i dojechać w ten sposób przynajmniej do Rawy

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rad1234 »

Też zawsze to praktykuję i nigdy ten sposób mnie nie zawodzi. Najlepiej łapać stopa w Bełżcu

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Z Rawy Ruskiej do Lwowa w tej chwili marszrutki kursują średnio co godzinę. Tu można pobrać aktualny rozkład ważny od 20 marca ---
http://prykordonnya.info/ckfinder/userf ... D0%B2.docx
Poza tym dwa razy na dzień jedzie też wlecząca się "elektryczka" a raczej diesel bo linia nie jest zelektryfikowana - odjazdy z Rawy o 4.38 oraz 16.18
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

lojciecdyrektor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki za pomoc! Jeśli jednak ktoś miałby jeszcze info w jaki sposób dostać się autobusem/busem do Rawy Ruskiej to będę wdzięczny ;-)
Pozdrawiam!

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist »

pietia pisze:Był kiedyś bezpośredni autobus Tomaszów-Lwów, ale po upadku PKS Tomaszów Lub. zniknął z rozkładu.
Z Tomaszowa jeżdżą ukraińskie autobusy do Rawy, skąd można już bez problemu dostać się do Lwowa. Tyle, że nie wiem, czy mają jakiś rozkład. Chyba najlepiej rzeczywiście dosiąść się do kogoś na przejściu, i dojechać w ten sposób przynajmniej do Rawy
Był, był. Pamiętam, że jakoś po 6 rano odchodził do Lwowa i miał przyzwoity czas przejazdu. Niestety nie zdążyłem się na niego załapać, kiedy wreszcie nadarzyła się okazja odwiedzić niedawną kolebkę polskości.

lojciecdyrektor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Znalazłem rozkład autobusów z Tomaszowa Lub. do Lwowa. Niestety nie mam pewności, czy kursują, ale jest jakiś punkt zaczepienia.
Może komuś jeszcze się przyda ;-)
https://dworzeconline.pl/rozklad-jazdy/ ... 5&to=93665
Btw. Czy wiecie może w jaki sposób nabyć to "obowiązkowe" ubezpieczenie zdrowotne jadąc takim autobusem? O ile się orientuję ich wykupienie jest możliwe jedynie na granicy.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist »

lojciecdyrektor pisze:Znalazłem rozkład autobusów z Tomaszowa Lub. do Lwowa. Niestety nie mam pewności, czy kursują, ale jest jakiś punkt zaczepienia.
Może komuś jeszcze się przyda ;-)
https://dworzeconline.pl/rozklad-jazdy/ ... 5&to=93665
Btw. Czy wiecie może w jaki sposób nabyć to "obowiązkowe" ubezpieczenie zdrowotne jadąc takim autobusem? O ile się orientuję ich wykupienie jest możliwe jedynie na granicy.
Nie ma konieczności wykupienia tego typu ubezpieczenia. Nikt tego nie weryfikuje już.

ODPOWIEDZ