Ubezpieczenie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
ANN
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ubezpieczenie

Post autor: ANN » wt 19 lip, 2016 09:45

W tym roku pierwszy raz wybieram się na Ukrainę(takie spełnienie jednego z marzeń :D ) i zastanawiam się jak wygląda sprawa ubezpieczenia czy wystarczy mi zwykłe ubezpieczenie z pracy/szkoły czy muszę wykupić jeszcze jakieś?

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Ubezpieczenie

Post autor: tomeeek07 » wt 19 lip, 2016 17:35

Wydaje mi się, że ubezpieczenie z pracy jest ważne tylko na terenie naszego kraju. Dodatkowe ubezpieczenie możesz wykupić chyba w każdym biurze podróży i na kilka dni są to niewielkie pieniądze. Oczywiście jadąc na Ukrainę nie jest ono obowiązkowe tak jak w przypadku Rosji na przykład.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Ubezpieczenie

Post autor: Gab001 » śr 20 lip, 2016 07:47

ANN pisze:czy muszę wykupić jeszcze jakieś?
Nigdy nie wybieram się bez ubezpieczenia turystycznego. Wydaje mi się, że nasze ubezpieczenie zdrowotne (podobnie jak komunikacyjne; o ile będzie szczegółowa kontrola - bez zielonej karty nie będziesz wpuszczona )Koszt za tydzień w droższych ubezpieczalniach to około 40 złotych. Oszczędność w tej mierze nie popłaca ;)

ANN
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ubezpieczenie

Post autor: ANN » śr 20 lip, 2016 20:20

Dziękuje bardzo za pomoc :wink: mam jeszcze jedno pytanie czy jak jedzie ze mną osoba, która będzie pełnoletnia za 3 miesiące czy nie będzie żadnego problemu z wjazdem? dodam tylko że nie będzie jej rodziców jedynie starsza siostra

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Ubezpieczenie

Post autor: arko » śr 20 lip, 2016 20:51

Spokojnie, nie będzie żadnych problemów.

Norien
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ubezpieczenie

Post autor: Norien » śr 31 sie, 2016 13:31

hej,
czy kiedy lece do Kijowa samolotem muszę obowiązkowo mieć wykupione ubezpieczenie? Sprawdzają w ogóle czy Polacy przylatujący maja ubezpieczenie? Z oficjalnych stron wynika, że jakoby nalezało miec ubezpieczenie, ale tutaj piszecie, ze nie jest obowiązkowe, wiec już sama nie wiem:)

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Ubezpieczenie

Post autor: Yakin » wt 06 wrz, 2016 17:14

Norien pisze:hej,
czy kiedy lece do Kijowa samolotem muszę obowiązkowo mieć wykupione ubezpieczenie? Sprawdzają w ogóle czy Polacy przylatujący maja ubezpieczenie? Z oficjalnych stron wynika, że jakoby nalezało miec ubezpieczenie, ale tutaj piszecie, ze nie jest obowiązkowe, wiec już sama nie wiem:)
Kwestia ubezpieczenia zależy tylko od ciebie. Nikt tego nie sprawdza.

ODPOWIEDZ