Oferta Pracy

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
SantinoNH
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Oferta Pracy

Post autor: SantinoNH » czw 28 lip, 2016 21:31

Jest to mój pierwszy post, dlatego pozdrawiam wszystkich serdecznie, i witam !
Mam nadzieję, że nie ostatni.

Do rzeczy:

Dostałem propozycje pracy jako 'kierowca, na Ukraine'
W rozmowie przez maila dowiedziałem się, że jest to sprowadzanie aut używanych na Ukraine, a potem powrót Autobusem.
Autobus jest oplacony. Wyjazdy sa z miejsca kupowania samochodu, dojazdy oplacają rownież.

Jako, że nie znam się na tych zasadach wywozu aut, i nie wiem też na jakiej zasadzie( bo przecież to nie ja jestem jego właścicielem) zastanawiam się, czy istnieje jakakolwiek szansa, że będzie to legalny interes ? Po raz pierwszy miałbym jechać z kimś. Zadano mi też dwa razy pytanie, czy posiadam paszport.

Prosiłbym o porady, od Was czy nie narobię sobie przez to problemu.Ta oferta jest bardzo, ale to bardzo podejrzana dla mnie, i chciałbym usłyszeć też co Wy o tym myślicie.

Jeszcze raz pozdrawiam, i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Oferta Pracy

Post autor: gorodok » pt 29 lip, 2016 07:56

Jest to nielegalne i moim zdaniem bez łapówki na granicy powrót się nie uda - na granicy zarejestrują że wjechałeś autem i jak będziesz wracać - to dostaniesz pytanie gdzie owe auto się podziało... Ale nawet jeśli się mylę, to ten samochód ma opuścić Ukrainę przed upływem 90 dni - czyli masz wrócić i wyjechać tym autem.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Oferta Pracy

Post autor: arko » pt 29 lip, 2016 08:50

@SantinoNH - to ile teraz płacą $$$ za taki przekręt.....?

@gorodok mylisz się, auto musi opuścić teren Ukrainy w ciągu 360 dni....

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Oferta Pracy

Post autor: gorodok » pt 29 lip, 2016 09:04

arko pisze:@gorodok mylisz się, auto musi opuścić teren Ukrainy w ciągu 360 dni....
Niby tak ale musi być jakaś podstawa do tego, żeby cudzoziemca wraz z autem przebywał na terenie Ukrainy cały rok, bo przepisy ruchu bezwizowego zezwalają na pobyt maksymalnie 90 dni w ciągu 180. Więc w najprostszym przypadku jest to 90 dni w innym przypadku cudzoziemca musi mieć legalny pobyt na Ukrainie.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Oferta Pracy

Post autor: arko » pt 29 lip, 2016 09:44

@ gorodok nie znasz całkowicie tematu......w wielkim skrócie nie potrzeba być razem z autem na Ukrainie....
(najważniejsze to nie przekroczyć pobytu auta - tych 360 dni)jeżeli jest na Ciebie zapisane.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Oferta Pracy

Post autor: gorodok » pt 29 lip, 2016 10:04

W każdym razie wygląda na to, że po upływie roku takiej "pracy" pojawią się problemy z przekroczeniem granicy z Ukrainą.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

SantinoNH
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Oferta Pracy

Post autor: SantinoNH » pt 29 lip, 2016 10:15

gorodok pisze:Jest to nielegalne i moim zdaniem bez łapówki na granicy powrót się nie uda - na granicy zarejestrują że wjechałeś autem i jak będziesz wracać - to dostaniesz pytanie gdzie owe auto się podziało... Ale nawet jeśli się mylę, to ten samochód ma opuścić Ukrainę przed upływem 90 dni - czyli masz wrócić i wyjechać tym autem.
Tak właśnie myślałem, że to takie pytanie otrzymam.
arko pisze:@SantinoNH - to ile teraz płacą $$$ za taki przekręt.....?
400 z Krakowa, do Lwowa

PS:Aktualnie mają do mnie dzwonić, dlatego szukam informacji na ten temat, jednakże wychodzi na to, że nie warto sobie zawracać głowę.
Zastanawiam się tylko jak możliwe jest, że oferują pierwszą jazdę z 'gościem' . Przeciez i jemu zadadzą takie samo pytanie, gdzie auto?
Następna sprawa, to rozumiem, że to auto jest pewnie rejestrowane na mnie ?
I ostanie : Czy jest jakakolwiek szansa, że jednak robią te opłaty ? Czy nie jest to, w ogóle opłacalne ?

Podsumowując:
Tak jak myślałem, nic się nie trzyma kupy, i teraz zastanawiam się czy warto się w ogóle z nimi spotykać. Jestem ciekawy jak to sobie wymyślili ...

Dziękuję Wam bardzo za wiadomości

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Oferta Pracy

Post autor: arko » pt 29 lip, 2016 11:05

Spotkaj się, nic nie stracisz....
Jeżeli robią tak jak myślę,jakie opłaty wszystko dają w .....
W zasadzie tylko obywatel UA może wjechać na terytorium celne Ukrainy i oclić auto ...
choć bywają wyjątki........a raczej ich nie spełniają.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Oferta Pracy

Post autor: sprat » pt 29 lip, 2016 14:03

arko pisze:Spotkaj się, nic nie stracisz....
Jeżeli robią tak jak myślę,jakie opłaty wszystko dają w .....
W zasadzie tylko obywatel UA może wjechać na terytorium celne Ukrainy i oclić auto ...
no i właśnie - owi Polacy autem wjeżdżają a ich nie clą. i tu cały ambaras. mnóstwo jest w necie postów w sstylu "шукаю поляка, шоб машинку перегнал" - jest jakiś układ który działa ($$$) aczkolwiek mam wrażenie że działają w tym ludzie raczej spod granicy.

spotkać się możesz - pytanie, czy chce Ci się bawić w ryzyka/łapówki/kolejki na granicy (a po 02.08 na pewno znacznie się wydłuzą). jezeli masz cierpliwosc i duzo czasu...osobna kwestia, jak to działa - czy Ty byłbyś jednym z właścicieli czy jedynie "przeganiającym" samochód przez kordon.

Ale nie mam pojęcia jak to działa.

SantinoNH
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Oferta Pracy

Post autor: SantinoNH » pt 29 lip, 2016 17:34

Bardzo dziękuję Wam, za merytoryczne odpowiedzi.
arko pisze:W zasadzie tylko obywatel UA może wjechać na terytorium celne Ukrainy i oclić auto ...
sprat pisze:osobna kwestia, jak to działa - czy Ty byłbyś jednym z właścicieli czy jedynie "przeganiającym" samochód przez kordon.
Te rzeczy powiedzą tylko podczas rozmowy.Ja sam nie wiem jak ma to wyglądać. Jedyne,na czym im zależy, to tak naprawdę Polski Paszport.
sprat pisze:pytanie, czy chce Ci się bawić w ryzyka/łapówki/kolejki na granicy
Wiesz, nigdy się tym nie zajmowałem, tak samo na Ukrainie nigdy nie byłem, i nawet nie wiedziałem, że nie można tak po prostu wywieźć auta.Nigdy mnie to nie interesowało, a że wyliczyłem sobie odległość z KRK do Lwowa 320 KM za 400 zł = odebranie auta, dowóz a potem powrót autobusem, to wydało mi się to opłacalne, nie biorąc pod uwagę, że będzie to kombinowanie ... dopiero potem zacząłem się nad tym zastanawiać.

Abstrachując, jeżeli zrobią tak, że ja nie będę miał żadnych problemow, to może i zawiążemy współpracę, jednakże jeśli potem mają mnie ścigać za ileś aut, jakie wywiozłem, albo nie wypuścić mnie z Ukrainy, to podziękuję.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Oferta Pracy

Post autor: arko » pn 01 sie, 2016 14:35

Wiadomo, - prawdopodobnie gdyby tylko chodziło o przejazd przez granicę,to nie płaciliby takiej stawki
i sami przejeżdżali przez granicę....... po im co obcy w handlu autami .......
Pomyśl.....a czarny scenariusz,tylko teoretycznie - co będzie gdy któreś auto będzie kradzione,różnie w życiu bywa,
....nie myśl,że życzę Ci źle.Powodzenia.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Oferta Pracy

Post autor: Kshyhu » pn 01 sie, 2016 14:36

Tym niemniej jednak, jeśli postanowiłeś wybrać się na tę rozmowę, to będziemy wdzięczni, jeśli podzielisz się informacjami co i jak. Z czystej ciekawości :-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

ODPOWIEDZ