Przejście graniczne Zbereże - Adamczki

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
jmal
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jmal »

W ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa w dniach 11-08 do 15-08.2016 uruchomione zostanie piesze przejście pontonowe łączące Zbereże i Adamczki. Miejsce, plan orz godziny otwarcia przejścia można znaleźć tutaj http://j-biale.pl/europejskie-dni-dobro ... 5-08-2016/
Oczywiście posiadanie paszportu jest obowiązkowe
Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Złośliwiec »

Byłem, widziałem…..jak dla mnie – tego który musiał pokonać 300 km – żeby tam być – fajna sprawa, choć to „przedsięwzięcie” powinno się chyba nazywać „Europejskie Dni Drobnego Przemytu”….. :?
Odprawa po stronie Polskiej – 15 sekund (paszport do czytnika i dziękuję), po stronie Ukraińskiej – tak samo…no gorzej było w drugą stronę….
Dobrze, że byliśmy z dziećmi i na rowerach – więc pogranicznik ukraiński – od razu nas bokiem przeprowadził, kontrola paszportów i tyle, po stronie Polskiej – osobne wejście wygrodzone płotkami – paszport i tyle….ale gdyby przekraczać na piechotę i bez dzieci – to „szczękościsk” po stronie Ukraińskiej - no wiele widziałem już w życiu – ale ten napór ludzi na namiot, gdzie była odprawa ukraińska, chaos…mało laptopy z ze stolików pogranicznikom nie pospadały....szok…pytaliśmy – ile trzeba było spędzić w tym tłumie – to ok. 1,5 h i na Polskiej stronie ok. 1h.
No i ten bałagan i brud po stronie Ukraińskiej…nie chcę nikogo urazić – no ale tak było…niestety….
Sam pomysł Dni Dobrosąsiedztwa w podstawach fajny, ale trochę jednak niektórzy poprzesadzali – z tym „małym przemytem” papierosów… :(
ODPOWIEDZ