dojazd do Lwowa późną porą

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
dziembool
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dziembool » pt 10 lut, 2017 11:22

Witam,

Czy jest szansa na dojechanie z Szegini do Lwowa koło północy? Docieram autobusem do Przemyśla o 23. Do Medyki mógłbym dojść na pieszo, jeśli z Przemyśla nic nie jedzie. Pomijam droższe możliwości typu taksówka do Lwowa.

Dziękuję z góry

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 10 lut, 2017 12:19

O tej porze raczej nic nie jedzie - a zwłaszcza jeśli chodzi o to, żeby było tanio. Pierwszy bus z Szegynie jest o 5.45 Pierwsza elektryczka jest o 5 rano czasu Kijowskiego ale odjedża z z Mościsk. Z derżkordonu pierwsza dopiero o 05:49 Najlepiej to poszukać czegoś tańszego na blablacar...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

dziembool
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dziembool » pt 10 lut, 2017 12:21

oo. Bla bla car to dobry pomysł. Dzięki :)

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg » pt 10 lut, 2017 22:48

O tej porze niestety nic już nie będziesz mieć, dopiero rano
www.stacjabalkany.pl

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 11 lut, 2017 19:39

Na dworcu PKS w Przemyślu jest (był?) całodobowy bar z niezłym żarełkiem i chyba też piwkiem. Na Twoim miejscu przesiedziałbym tam parę godzin, o 4.09 jedzie pierwszy autobus do Medyki (z Dworskiego/Smolki, z Wilsona o 4.06)jadąc nim możesz już załapać się na pierwsze szrutki z Szehyni do Lwowa
Chyba że musisz być w tym Lwowie jak najszybciej, jeszcze w nocy.Ale wtedy pozostaje tylko taxi

Polbos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Polbos » wt 25 kwie, 2017 21:25

Mam kilka pytań, w piątek wieczorem wraz z grupą 7 osobową będę potrzebował dostać się na z Przemyśla do Lwowa. Do Przemyśla przyjeżdżamy o 20.30, we Lwowie mamy pociąg 2.20 (czasu Ukraińskiego). Czy jest szansa złapania czegoś z Przemyśla do granicy i jaki jest ewentualny koszt taksówki? Na transport z Szegini mam już pewien namiar, ale gdyby to nie wypaliło to jaka jest szansa na złapanie taksówki z granicy? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » wt 25 kwie, 2017 23:35

Polbos pisze:Mam kilka pytań, w piątek wieczorem wraz z grupą 7 osobową będę potrzebował dostać się na z Przemyśla do Lwowa. Do Przemyśla przyjeżdżamy o 20.30, we Lwowie mamy pociąg 2.20 (czasu Ukraińskiego). Czy jest szansa złapania czegoś z Przemyśla do granicy i jaki jest ewentualny koszt taksówki? Na transport z Szegini mam już pewien namiar, ale gdyby to nie wypaliło to jaka jest szansa na złapanie taksówki z granicy? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Wątek poruszany, polecam zajrzeć: viewtopic.php?f=13&t=6806&start=270

Od siebie dodam, że warto się sprężać by zdążyć na ostatnią marszrutkę Shehyni - Lwów, a co za tym idzie szybciutko z Przemyśla busem do Medyki, następnie raz dwa przez granicę i jesteście w marszrutce do Lwowa.

Można też dojechać bezp z Przemyśla do Lwowa autobusem, ale to chwilę zajmie a ponadto będziecie narażeni na spory koszt biletów, bo o tej godzinie nie pojedziecie już połączeniami ze strony PKS Przemyśl za 30zł lecz będziecie narażeni na wyższe koszta.

Jeżeli ucieknie Wam ostatnia marszrutka do Lwowa z Shehyni warto podzielić się na 2 ekipy 3 i 4 os i wziąć 2 taryfy, ale ustalić najpierw cenę. Wyjdzie z pewnością taniej niż autokarem z Przemyśla...

Najkorzystniejszy byłby pociąg bezp Przemyśl Kijów (przez Lwów) niestety to nie te godziny... Polecam jeszcze obserwować bla bla car.

Polbos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Polbos » śr 26 kwie, 2017 06:51

Dzięki za odpowiedź, jednak z tego co czytam to ostatnia marszrutka jest o 21, a my dojeżdżamy do Przemyśla o 21.30 czasu ukraińskiego. Poza tym gdzieś ktoś pisał, że busiki z dworca w Przemyślu do Medyki jeżdżą do 17-18. Stąd moje pytanie o to czy jest coś w Przemyślu jeszcze poza taxi o tej porze oraz czy spokojnie można się wtedy spodziewać taksówek już w Szegini.
Podany przez Ciebie temat przejrzałem wcześniej, ale odpowiedzi na dręczące pytania nie znalazłem, dlatego pytam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 26 kwie, 2017 08:19

Polbos pisze:Dzięki za odpowiedź, jednak z tego co czytam to ostatnia marszrutka jest o 21, a my dojeżdżamy do Przemyśla o 21.30 czasu ukraińskiego. Poza tym gdzieś ktoś pisał, że busiki z dworca w Przemyślu do Medyki jeżdżą do 17-18. Stąd moje pytanie o to czy jest coś w Przemyślu jeszcze poza taxi o tej porze oraz czy spokojnie można się wtedy spodziewać taksówek już w Szegini.
Ostatni kurs Eurobusa jest o godzinie 21.20 w dni robocze i chyba sobotę.
http://eurobus.net.pl/files/przemysl_-_medyka_.pdf
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomornik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tomornik » śr 26 kwie, 2017 10:01

Polbos pisze:czy spokojnie można się wtedy spodziewać taksówek już w Szegini.

Tapatalka
Taxi czy tam naganiacze stoją w Szeginiach cały czas. pamiętaj tylko żeby uzgodnić dokładnie cenę i walutę :) Znajomy taxowkarz z Moscisk chwali się ze Polacy płacą czasem w nocy po 250 zł i nawet nie protestują . :) i ma z nich niezły ubaw. My z zona w wielką sobotę jechaliśmy w godzinach nocnych ze Lwowa do Moscisk za 600 Uah(pan przyjechał z Moscisk na umowiona godzinę i wrócił z nami)

pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 26 kwie, 2017 21:07

Jeśli jedzie was 7 osób, to bierzcie od razu dwie taksówki z Przemyśla do granicy,wyjdzie po jakieś 10 zeta na głowę. Na Eurobusa raczej nie zdążycie, a na szrutkę o tej porze bym nie liczył.

Polbos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Polbos » czw 27 kwie, 2017 06:58

Dzięki za podpowiedzi. Udało mi się zamówić transport od granicy do Lwowa za 110 zł za busa, a do granicy to zobaczymy. Do tego Eurobusa mamy 50 minut, więc są duże szanse by zdążyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

ciociajagna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ciociajagna » pt 28 kwie, 2017 19:47

Cześć! Kolego Polbos jeśli to czytasz i macie 3 miejsca wolne to chętnie się dorzucimy do taksy, my zostawiamy samochód w Medyce, możemy się dogadać i Was rzucić na granicę z Przemyśla i dalej pojechać razem. Zadzwoń jeśli jesteś chętny na taką opcję, pozdrawiam :) 665 666 616

Kristo___
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Kristo___ » pn 26 cze, 2017 18:03

Witam, czy mozna otrzymac jakis namiar lub namiary na uczciwą taksówke najlepiej bus (bedzie nas 7 osob) z Szegini do Lwowa. W 2015 r. jechałem ze Lwowa do Szegini za 620 hrywien wlasnie busem, no ale niestety zgubiłem wizytowke tego taksowkarza :(
Będę wdzięczny za pomoc :D

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Armi » wt 04 lip, 2017 14:32

Cześć ! za dwa tygodnie wybieram się wraz z grupą znajomych do Odessy przez Lwów. Bardzo chcielibyśmy wymienić zł na Hrywny we Lwowie, ale jest problem takie, że będziemy tam koło 12 w nocy... orientuje się ktoś czy jest jakiś kantor 24 h we Lwowie ? Wiem, że hotele takimi dysponują, ale z doświadczenia wiem, że się nie opłaca... :)

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » wt 04 lip, 2017 14:58

W centrum sam widziałem kilka takich kantorów, coś upolujecie na pewno. A może warto wymienić na granicy, albo zabrać dolce?
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » wt 04 lip, 2017 15:06

Armi pisze:Cześć ! za dwa tygodnie wybieram się wraz z grupą znajomych do Odessy przez Lwów. Bardzo chcielibyśmy wymienić zł na Hrywny we Lwowie, ale jest problem takie, że będziemy tam koło 12 w nocy... orientuje się ktoś czy jest jakiś kantor 24 h we Lwowie ? Wiem, że hotele takimi dysponują, ale z doświadczenia wiem, że się nie opłaca... :)
Dlaczego nie chcesz skorzystać z bankomatu ?
ukrainamarcina.pl

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Armi » wt 04 lip, 2017 23:17

mago pisze:
Armi pisze:Cześć ! za dwa tygodnie wybieram się wraz z grupą znajomych do Odessy przez Lwów. Bardzo chcielibyśmy wymienić zł na Hrywny we Lwowie, ale jest problem takie, że będziemy tam koło 12 w nocy... orientuje się ktoś czy jest jakiś kantor 24 h we Lwowie ? Wiem, że hotele takimi dysponują, ale z doświadczenia wiem, że się nie opłaca... :)
Chętnie skorzystam, aczkolwiek nie potrafię znaleźć informacji na temat prowizji i kursu.
Na stronie mojego banku podane są informacje do przewalutowań większości walut, ale niestety nie ma tam UAH :roll:
Ma ktoś może konto w ING i orientuję się jak to wygląda?

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » śr 05 lip, 2017 11:51

Armi pisze:
mago pisze:
Chętnie skorzystam, aczkolwiek nie potrafię znaleźć informacji na temat prowizji i kursu.
Na stronie mojego banku podane są informacje do przewalutowań większości walut, ale niestety nie ma tam UAH :roll:
Ma ktoś może konto w ING i orientuję się jak to wygląda?
Poświęciłem trochę czasu na szukanie właściwego dla Ciebie banku, ale nie znalazłem odpowiedzi :) Polecam Ci zadzwonić na infolinię twojego banku i zapytać, albo zapytać w placówce. Na pewno dostaniesz odpowiedź. To niesamowite, że tak duże banki nie miałyby swoich partnerów na dzikich polach ;-)) Swoją drogą zawsze mnie ta nieprzejrzystość jeżeli chodzi o banki wschodnie zastanawiała.. 8)
ukrainamarcina.pl

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Armi » śr 05 lip, 2017 12:32

Dzięki Mago, jak się czegoś dowiem to chętnie się tutaj podzielę z innymi :)

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Armi » śr 05 lip, 2017 12:44

Zadzwoniłem na infolinie, połączyło mnie z jakąś mało ogarniętą babką, która na początku była oburzona, że chce uzyskać od niej takie informacje, bo jak on to stwierdziła " kursy walut zmieniają się nawet kilka razy w ciągu dnia" :lol: Zanim wytłumaczyłem jej, że chce po prostu sie dowiedzieć ile bank "Zarabia" na przewalutowaniu i ile ja na tym stracę to mineło troche czasu :D
Po 5 minutach dostałem informacje jak już skonsultowała się z bardziej doświadczonym pracownkiem, że wysokość prowizji płatności zagranicznych to 3 % a aktualny kurs, moge sprawdzić po wpisaniu w google "visa kalkulator" ( bo taka mam karte).
Wynik:
1 Hrywna ukraińska = 0,148319 Złoty polski
- lub -
1 Złoty polski = 6,742229 Hrywna ukraińska

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 05 lip, 2017 22:06

Po prostu wypłaćcie w tej nocy z bankomatu tyle, ile wam będzie potrzeba do rana. A w dzień resztę potrzebnych pieniędzy już spokojnie wymienicie w kantorach

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » czw 06 lip, 2017 12:22

Armi pisze:Zadzwoniłem na infolinie, połączyło mnie z jakąś mało ogarniętą babką, która na początku była oburzona, że chce uzyskać od niej takie informacje, bo jak on to stwierdziła " kursy walut zmieniają się nawet kilka razy w ciągu dnia" :lol: Zanim wytłumaczyłem jej, że chce po prostu sie dowiedzieć ile bank "Zarabia" na przewalutowaniu i ile ja na tym stracę to mineło troche czasu :D
Po 5 minutach dostałem informacje jak już skonsultowała się z bardziej doświadczonym pracownkiem, że wysokość prowizji płatności zagranicznych to 3 % a aktualny kurs, moge sprawdzić po wpisaniu w google "visa kalkulator" ( bo taka mam karte).
Wynik:
- lub -
Skutki przemian na rynku pracy ;-) czasami to jest tragedia. Komicznie to wygląda, człowiek trzyma u nich $$$ dzwonisz i jeszcze musisz się prosić albo tłumaczyć. A uzyskałeś informację jaki bank w UA współpracuje z ING ? Jeżeli nie znajdziesz takiej informacji, ja odradzam Ci korzystać z priviat banku (zielony) chyba pewniej będzie wybrać w KredoBank (Peako BP) albo Ukrsot(c)bank (dawny UniCredit). Prowizja jest zawsze, chodzi o to, żeby była jak najmniejsza np. nie 5 a 3%, i żeby nie płacić dziwnych opłat za korzystanie, np. z takimi spotkałem się w priviat banku (za anulowanie transakcji chciało mnie zesztrafować 50UAH :roll:
ukrainamarcina.pl

Armi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Armi » pt 14 lip, 2017 08:16

mago pisze:
Armi pisze:Zadzwoniłem na infolinie, połączyło mnie z jakąś mało ogarniętą babką, która na początku była oburzona, że chce uzyskać od niej takie informacje, bo jak on to stwierdziła " kursy walut zmieniają się nawet kilka razy w ciągu dnia" :lol: Zanim wytłumaczyłem jej, że chce po prostu sie dowiedzieć ile bank "Zarabia" na przewalutowaniu i ile ja na tym stracę to mineło troche czasu :D
Wynik:
- lub -
Skutki przemian na rynku pracy ;-) czasami to jest tragedia. Komicznie to wygląda, człowiek trzyma u nich $$$ dzwonisz i jeszcze musisz się prosić albo tłumaczyć. A uzyskałeś informację jaki bank w UA współpracuje z ING ? Jeżeli nie znajdziesz takiej informacji, ja odradzam Ci korzystać z priviat banku (zielony) chyba pewniej będzie wybrać w KredoBank (Peako BP) albo Ukrsot(c)bank (dawny UniCredit). Prowizja jest zawsze, chodzi o to, żeby była jak najmniejsza np. nie 5 a 3%, i żeby nie płacić dziwnych opłat za korzystanie, np. z takimi spotkałem się w priviat banku (za anulowanie transakcji chciało mnie zesztrafować 50UAH :roll:
To prawda, najgorsze jak zatrudniają typowe blondynki na infoliniach, tylko się człowiek wkurza i zniechęca do danego banku, no ale cóż jak nie ma "rąk" do pracy :)
Będe omijał Priviat bank szerokim łukiem, już u kogoś w komenatarzu przeczytałem, że nie warto.
Jak się czegoś dowiem to dam znać.
Dzięki za pomoc :wink:

ODPOWIEDZ