Relacja z podróży na Bukowinę i Podole

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg »

Zapraszamy na pierwszy wpis z podróży na Bukowinę i Podole w maju zeszłego roku, pojawią się opisy Czerniowiec, Kamieńca Podolskiego i Uniwersytetu w Czerniowcach, póki co zaproszenie fotograficzne:

http://www.stacjabalkany.pl/11-najpiekn ... na-podole/

Zapraszamy:)
www.stacjabalkany.pl
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Zapraszamy Was w dalszą podróż na Bukowinę. Właściwie do odkrycia Bukowiny, bo mało kto tu dociera - bo przecież ani to prawdziwa Rumunia, mimo że Rumunią wiele lat była, ani tutaj się nie jeździ jadąc na Ukrainę - wszyscy ciągną do Lwowa, Kijowa lub Odessy. Jednak tym bardziej nam się podobało że tam pojechaliśmy - zapraszamy na rumuńsko-ukraińsko-mołdawskie pogranicze, dziś relacja z pięknych Czerniowców. Miasto jest dużo spokojniejsze niż Lwów, dużo bardziej zadbane a także zupełnie inne, posiadające już swój własny, bukowiński charakter. Nam bardzo się podobało, więc zapraszamy do poczytania:

http://www.stacjabalkany.pl/czerniowce- ... -bukowiny/
www.stacjabalkany.pl
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Czerniowce, z punktu widzenia wielu polskich turystów, leżą trochę na uboczu, podobnie zresztą jak Zakarpacie. Stąd też niewielu ich tam zagląda (najczęściej w drodze do Rumunii, która też nie należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych).A szkoda, bo mnie również Czerniowce podobają się bardziej niż nieco jednak przereklamowany Lwów.Do tego zdecydowanie mniej jest tam tego szowinizmu, jaki jednak spotyka się w Galicji
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Szczerze mówiąc byłem bardzo pozytywne zaskoczony Czerniowcami. Mi się podobały nawet bardziej niż Lwów. Co więcej i na forach a tym bardziej w blogosferze w zasadzie jest mnóstwo wpisów i relacji ale z trzech miejsc : Lwów Kijów i Odessa. Lwów chyba jest rozpisany na czynniki pierwsze, natomiast o Karpatach nie ma nic o Czerniowcach jedna relacja po angielsku. Zakarpacie na dwa wpisy o Użhorodzie sprzed kilku lat. Ja wybieram się za dwa tygodnie na Zakarpacie na 5 dni do Uzhgorodu Mukaczewa i Batiowa. Opiszę swoje wrażenia i tu i na blogu przede wszystkim aby Polacy odkryli Zakarpacie. Bo to jeden z najbardziej fantastycznych rejonów Europy Wschodniej w jakim byłem. Postaram się też przybliżyć Ukraińskie produkty i wina. W czerwcu marzy mi się za to 5 dni w Bieszczadach Wschodnich. A Zakarpacie już mi nie daje spokoju. Wracając zastanawiam się czemu wszyscy kierują się w za sądzi zasadzie do Lwowa?
www.stacjabalkany.pl
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Czemu śmiecisz na forum ? lenistwo poszukać odpowiedniego działu...
relację wstawia się tutaj......viewforum.php?f=21
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Myślę, że ta popularność Lwowa wynika po części z jego położenia.W zasadzie nie da się podróżować po zachodniej Ukrainie nie zahaczając o to miasto, to niejako "brama do Ukrainy." Sam byłem tam kilkadziesiąt razy, z czego chyba większość przejazdem, ale nawet mając do dyspozycji ledwie kilka godzin zawsze staram się wyskoczyć na miasto.
Poza tym mała popularność Bukowiny czy Zakarpacia wynika też pewnie ze słabego ich rozreklamowania. Nazwy Użhorod, Mukaczewo czy nawet Czerniowce wielu Polakom pewnie nic nie mówią, a pewnie jeszcze mniej kojarzy te miasta akurat z Ukrainą. Pewnie nie bez wpływu jest też fakt, iż w zasadzie nigdy nie należały one do Polski, przez co w polskiej kulturze i świadomości niemal nie istnieją (choć np. na Bukowinie też istniało i istnieje skupisko Polaków)
B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 »

arko
trochę zlosliwy jesteś
śmiecenie nie śmiecenie mmgg fajnie pisze
a relacja czy dyskusja jak ktoś coś opisze
a inny może o coś zpytać i jeszcze
dostać odpowiedz czy czegoś się dowiedzieć
w Erewaniu wykonałem trzy salta lecz nic mi się nie stało
B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

arko
Jak ja bym był zlosliwy
napisałbym ze jesteś jak ta pani sprzedawczyni w markecie przed dworcem
kolejowym w Sewastopolu na Krymie co na wejściu mówila czto znaczy co
ale fajnie tam się zakupy robiło dla tego czto znaczy co
mimo wszystko fajnie że jesteś
POZDRAWIAM.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

B_28 pisze:arko
trochę zlosliwy jesteś
@B_28 nie jestem złośliwy - stwierdzam tylko fakty .
czy jest to dział dla relacji z podróży.?
administracja forum stworzyła odpowiednie działy ale widzę,że dla Ciebie za trudne żeby zrozumieć....
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

kontynuacja relacji z Bukowiny dziś Uniwersytet w Czerniowcach, Arko ma rację bo jest taki dział czego nie zauważyłem i prosiłbym o przeniesienie tematu do tego działu dwa myślę że akurat te opisy Was zaciekawią, nawet weterankę Wschodu Bubę:)

http://www.stacjabalkany.pl/slynny-uniw ... -hogwarth/
www.stacjabalkany.pl
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

pietia pisze:najczęściej w drodze do Rumunii, która też nie należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych)
Nie? w tym roku mialam wrazenie ze Rumunia jest tak zadeptana przez polskich turystow, ze gdzie sie czlowiek nie ruszy to oni sa w duzych ilosciach!
mmgg pisze:Wracając zastanawiam się czemu wszyscy kierują się w za sądzi zasadzie do Lwowa?
Bo blisko? ;)
mmgg pisze:aby Polacy odkryli Zakarpacie.
oj im dluzej go nie odkryja tym lepiej! :lol:

pietia pisze:W zasadzie nie da się podróżować po zachodniej Ukrainie nie zahaczając o to miasto, to niejako "brama do Ukrainy."
Samochodem spokojnie sie da! :mrgreen: Gorzej lokalnymi srodkami komunikacji.. od kiedy wycofali pociag Sanok- Chyrow to faktycznie Lwow jest trudny do ominiecia dla tursyty z plecakiem. Wlasnie dlatego tak kochalismy ten pociag- mozna bylo pojechac w Karpaty z ominieciem Lwowa!

A co do samych Czerniowcow to podobaly mi sie srednio- moze dlatego ze wogole nie przepadam za duzymi miastami? ale jadłodajnia przy drodze byla klimatyczna!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Mi się podobały, ale może też dlatego że było pięknie i ciepło, a podroż pociągiem bez okien niezapomniana, ale Karpaty dużo fajniejsze jednak. Ale mimo wszystko tęsknię za Czerniowcami:)
www.stacjabalkany.pl
pietia
Kanclerz
Kanclerz

buba pisze: pietia pisze:
W zasadzie nie da się podróżować po zachodniej Ukrainie nie zahaczając o to miasto, to niejako "brama do Ukrainy."

Samochodem spokojnie sie da! Gorzej lokalnymi srodkami komunikacji.. od kiedy wycofali pociag Sanok- Chyrow to faktycznie Lwow jest trudny do ominiecia dla tursyty z plecakiem. Wlasnie dlatego tak kochalismy ten pociag- mozna bylo pojechac w Karpaty z ominieciem Lwowa!
No, od biedy to i teraz się da. Z Szehyń są marszrutki do Drohobycza przez Stryj, a w Stryju można już złapać coś w Karpaty. Ale dla wjeżdząjących na Ukrainę przez Hrebenne to już raczej trudno nie otrzeć się o Lwów
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon »

no i od 1.07 ma byc miedzynarodowy przemytnik Kowel - Chelm (http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 80480.html; arko juz wczesniej pisal o tym w innym temacie). Szkoda tylko, ze nie bedzie obslugiwany zbyt fajnymi skladami (maja byc nowoczesne szynobusy...), no ale najwazniejsze, ze ma jezdzic - a co go obsluguje, to sprawa drugorzedna
mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Zapraszam na ostatnią część relacji, tym razem legendarny Kamieniec Podolski:

http://www.stacjabalkany.pl/twierdza-ka ... -podolski/
www.stacjabalkany.pl
B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Arko rozumiem dobrze
ale nie można negować czyjejś dobrej roboty
że nie w tym dziale czy co
,,można nie być jakimś radcą,
ale można np wypatrzeć budkę z piwem lub łabędzie w parku czy starą opuszczoną fabrykę nie
wiec chyba nie ma sensu nad dyskusją przerostu formy nad treścią
zresztą autor poprosił o przeniesienie do odpowiedniego działu
wstawiając dalszą relację hee
ODPOWIEDZ